Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Agania 22:42, 16 wrz 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Na makówki zwróciłam uwagę...pomysł mi przekaż możesz wykorzystać szkołę z Harego Potera....ogród kwiatowo przepiękny
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Bogdzia 12:50, 17 wrz 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
paniprzyroda napisał(a)

Bogdziu, u Ciebie ptaszki królują




Tylko jeden jest w ogrodzie bo pozostałe poczekaja w garażu na nowy sezon a dziewczyny wczoraj jak wpadły do ogrodu od razu pytały gdzie reszta ptaszków, takie bystre...
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
paniprzyroda 21:42, 18 wrz 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Jankosiu, ograniczałam się Kupiłam tylko trzy powojniki bylinowe, (posadzę je do donicy i zadołuję, wiosną pójdą do dużej donicy na placyku, obecny zestaw do wyrzucenia), cebule czosnków i wernonię.
Łucjo, barbula sadzona na szybko za pergolą z Edenką, powinnam ją przesadzić do przodu, ale to już na wiosnę, nie chcę ryzykować, że przemarznie, no i wiosną jakoś tak więcej miejsca na rabatach widać


to moje ciemierniki pod cisem, wszystkie do przesadzenia, zabrałam się za to dziś po pracy, połowa już siedzi w nowym miejscu, dla reszty szukam miejsca



te marcinki również muszę przenieść, może ten drugi zdąży zakwitnąć






____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 22:00, 18 wrz 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Aganiu
dziś słoneczko zaświeciło, eM zdążył trawę wykosić przed wieczorem, róża TG rośnie jak chce, utworzyła płaską koronę, jak dostanie podporę wiosną to chyba trzeba ją zmusić, by poszła w górę, to chyba już koniec jesiennego kwitnienia, tylko pojedyncze kwiaty zostały


Bożenko, łódzkie dziewczyny bystre są
____________________
Dwa ogrody
mira 22:40, 18 wrz 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
wykoszenie udane między deszczami - co to za róża TG

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Krys 22:46, 18 wrz 2017


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Masz wiadomość
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Mirella 22:49, 18 wrz 2017


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Przyjemny dla oka spektakl ogrodowy
Barbule mamy identyczne,piszesz że dobrze zimuje i to mnie ucieszyło
piękne dekoracje własnego autorstwa,brawooo.
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
Mirella 22:51, 18 wrz 2017


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
moja TG , przemarznięta i przesadzona wiosną zadziwiła mnie, teraz drugi raz zakwitła,a nie dawałam jej żadnych szans.
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
zawitka 13:24, 20 wrz 2017


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14044
Makóweczki fajne a z czego zrobione?????
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
paniprzyroda 22:18, 20 wrz 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Zawitko - makóweczki wykute ze stali
Mirello, za uznanie dla prac ręcznych dziękuję, targi roślinne w Skierniewicach zainspirowały mnie do wykonania kolejnego gadżetu ogrodowego, ale czas muszę znaleźć
Barbulę chcę przesadzić w bardziej widoczne miejsce, ale zastanawiam się, czy teraz, czy wiosną.
Miro, róża to Teasing Georgia, moja ulubiona z herbacianych, druga w rankingu u mnie

przesadziłam ciemierniki, to część z nich, jeszcze wykopać mus tę chuderlawą różę z kul bukszpanowych, a aby posadzić ciemierniki wykopałam pięć niskich różyczek, które siedzą już w donicy do zadołowania


trzy duże derenie za różami już zmieniły właściciela, wczoraj po pracy wykorzystałam pogodę i stwierdziłam, że jak nie teraz, to nie wiadomo kiedy, wykopałam, łatwo nie było


i znów wykopałam i posadziłam trzy cisy, które rosły w ścisku nieopodal, jeden z nich może nie przeżyć tej operacji, bo miał wyjątkowo uparte korzenie małe nie są, więc muszę o nie zadbać. Zrobiły się fajne dziury, miejsce na byliny, molinie po wiosennym dzieleniu, hortensje stłamszone wreszcie odetchną i ruszą


a słoneczko świeciło.. jesiennie


dziś przesadziłam tylko świecznicę, przetacznikowca i czekoladowego sadźca, podzieliłam i wsadziłam trzcinnika, który czekał w wiaderku od miesiąca co najmniej, a miał sie całkiem dobrze, zielony dołem
jutro dalszy ciąg przetasowań
____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies