Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Makusia 11:42, 03 paź 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Ależ cudne migawki z ogrodu! Bardzo nasycone, głębokie kolory.

Pozdrawiam
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
yolka 19:17, 03 paź 2017


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
mira napisał(a)
Tak mi się chciało fotek a tu nic widać pracujesz a ja dalie czekoladowa chciałam podziwiać - popraw się

Pozdrawiam


Miro, dla ciebie wstawiam dalię czekoladową, zdjęcie zrobione w ogrodzie Marioli, pachnie czekoladą, w realu jest dużo ciemniejsza

____________________
Ogród z widokiem na jezioro
paniprzyroda 20:54, 03 paź 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Łucjo, Małgosiu polowanie na suche godziny trwa nadal. Wracam z pracy późno w tym roku, niewiele mogę zrobić. W ub. tygodniu trochę jednak podziałałam, w sobotę wykopałam warzywa, jeden punkt programu jesiennego z głowy. Ubiegłej jesieni nie dosadzałam cebulowych, w tym roku jednak nie oparłam się pokusie i z prawie 700 cebul posadziłam ponad 500, jest dobrze Nawet miejsce się znalazło Tulipany w przyszłym roku będą kolorowe, jak cygańska spódnica Z resztą kolorów bez zmian.




Miro
, faktycznie teraz trudny czas, ale bukiecik dla Ciebie mam Generalnie dalie u mnie słabo kwitły w tym roku, bez względu na miejsce, w którym są posadzone. Część już mogę wykopywać, nie ma sensu hodować grzyba dalej. Liliowce już prawie bez liści, zdrowe do tej pory róże ( niektóre ) też w plamach.

Czekoladowa- na drugim zdjęciu, jakość nie najlepsza wprawdzie, ale wreszcie uchwyciłam jej kolor, to najciemniejszy kwiat w ogrodzie. Dla porównania inna dalia pomponikowa, też ciemna obok.


____________________
Dwa ogrody
yolka 20:57, 03 paź 2017


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Ja zrobiłam zdjęcie czekoladowej pod słońce i wygląda bordo. Na Twoich zdjęciach widać prawdziwy kolor, dycha poleciała już
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Gruszka_na_w... 21:00, 03 paź 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Ależ piękne wyglądają dalie w tym dzbanuszku!

700 cebul?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
tulucy 21:13, 03 paź 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12898
Dzbanek cud miód
700... Nie, nawet komentować nie będę...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
paniprzyroda 21:27, 03 paź 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
ta fotka też nie oddaje koloru czekoladowej, jeżówki wycięte, siewkom dziękuję


Aniu an_tre - dla Ciebie całkiem świeżutkie dzwoneczki, powtarza , czym mnie zaskoczył


Kasya jak miło New Dawn puściła trzymetrowe baty, może uda mi się je owinąć wokół tej szpetnej rury


Ewo, masz rację, różom ciasno, ale za duże tu są i rozchodników mi żal, bo poszarpane są od kolców, róże już przycięłam, teraz muszę je wykopać, na ich miejsce pójdą czosnki, w donicy rosną jednoroczne, ale mam na nią plan

____________________
Dwa ogrody
jankosia 21:34, 03 paź 2017


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Marioluś, a jest możliwość żebyś pamiętała co mi dałaś w sierpniu? Jeżówka białe, odętkę białą, dzwonki białe. Czy dobrze pamiętam że Klaudia tam też była? Mam roslinke w doniczce p9 z listkami takimi trochę do pierwiosnka podobnymi. Czy to knautia? Jaki kolor? Bo wiesz, ja "już" sadzę Dobra jestem co? Aha, i jeszcze taka doniczka wieksza z roslinka świętą tuż przy ziemi i odbija takimi krótkimi lancetowatymi listkami, co to może być? Co ty mi nadawałaś kobieto kochana?

A z cebuljami zaszalałaś, będzie jarmark ba sto dwa Ja tylko czosnku i zawiłe greckie ale chyba jeszcze jak zdążę to krokusow w trawniku bym nasadziła

Ślicznie u Ciebie :*
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
jolanka 21:38, 03 paź 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16465
Jak przeczytałam o 700 cebulach to zastanowilam się ile czasu je sadzisz? Te 500 mnie zajęłoby pewnie z tydzień
Czy będziesz je wykopywać po przekwitnięciu? Ale jestem ciekawa wiosny u Ciebie
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jankosia 21:39, 03 paź 2017


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
No i nie zapytałam z tego wszystkiego, Ty masz jakieś doświadczenia z tymi zawilcami? Już kiedyś miałam je na oku, ale nie było nigdzie stacjonarne i tak odpuściłem, a teraz nie dość że się pojawiły za grosze to jeszcze w moim ulubionym kolorze, więc sama rozumiesz
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies