Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 07:22, 12 kwi 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Anpi - Aniu, donicowo nadal stoi jak stało, czasu brak i ziiiimno
Mirkaka - to sadzonki śnieżycy wiosennej, nie przebiśniegi. Na runiankę miejsca nie mam, jest zbyt ekspansywna u mnie. Z siewkami akurat ranników nie mam doświadczenia, chyba troszkę podrosnąć muszą. Podejrzewam także, iż rzekome siewki runianki to nie runianka, tylko siewki drzew, ale po samych liścieniach rozpoznać trudno, co to za drzewa
Yolka - papuzie zostały z ubiegłego sezonu.
Gosika67 - u mnie też sasanki sieją się, co większe wydałam, mniejsze wypieliłam.
Dorotko123 - kwitnąca wiosna jest cudowna, kolor być musi
Basiu, dzięki, zaraz zajrzę
Irenko, Mirko - jak to z tulipanami bywa
Kindzia sasanka będzie rosła, chociaż kolory potrafią się mieszać, wzajemnie zapylać, nawet kształt płatków jest inny. U mnie samych odcieni fioletowego jest kilka, są i bordowe, buraczkowe, lawendowe, różowe, a sadziłam tylko fioletowe i różowe, biała chyba zginęła.



____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 07:26, 12 kwi 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826






____________________
Dwa ogrody
popcorn 14:52, 12 kwi 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Mariolko, śnieżyce Ci się przyjmą.

Donice masz boskie! I to ile!

I całą resztę też Runianki nie wyrzucaj, na jesień się przypomnę bo biorę każdą ilość buziaki!!!
____________________
Mój nowy ogródek
abiko 20:39, 12 kwi 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Ilość doniczek zacna: A kolor.. coś i mnie ciągnie w tą stronę niewiarygodne, bo ja to jak Szelągowska, szary i biały
I te przylaszczki.. muszą i u mnie zagościćŚliczne.

____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Kindzia 20:46, 12 kwi 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
No przepiękne pokazujesz Mariolko...jakie kępiska!!!
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Zana 21:06, 12 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
O łaaaaaał, jakie sasanki. Piękne
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
paniprzyroda 21:07, 12 kwi 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Karolina, runianki sporo zlikwidowałam w ub. roku, ale i tak kurierem trzeba będzie wysłać
Abiko - Aga, cały czas pamiętam o przebiśniegach, co prawda nie wyjechałam do siostry jak zamierzałam i nie naszabrowałam ich, ale wykopię kępkę swoich, chyba już po świętach. Nie wiem, jak przylaszczki znoszą podróże? U mnie rosną pod jabłonką i dereniem.
Tak przez chwilę zastanowiłam się nad kolorami moich donic. Kobaltowe, dużo mam z terakoty, niektóre już 20-letnie, doszły ocynki, biała drobnica od zawsze. Tylko szary i biały nie dla mnie, ale przynajmniej nudno nie mamy
A ta jeszcze pusta, rojniki czekają


Kindziu, tak właśnie zastanawiałam się, czy po kwitnieniu sasanek nie podzielić i odmłodzić, bo za gęste kępy już są i może grzyb wchodzić.


____________________
Dwa ogrody
abiko 21:14, 12 kwi 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
paniprzyroda napisał(a)
Karolina, runianki sporo zlikwidowałam w ub. roku, ale i tak kurierem trzeba będzie wysłać
Abiko - Aga, cały czas pamiętam o przebiśniegach, co prawda nie wyjechałam do siostry jak zamierzałam i nie naszabrowałam ich, ale wykopię kępkę swoich, chyba już po świętach. Nie wiem, jak przylaszczki znoszą podróże? U mnie rosną pod jabłonką i dereniem.


Oj zapomniałam.. nie szabruj przebiśniegów. Dostałam w Jesionce jak byłam na targach od Anpi Widzisz miałam napisać i zapomniałam. Ale baaaardzo Ci dziękuję za pamięć
Za to przylaszczkę to już co innego

Ja wiem.. kolory robią swoje, tylko co poradzę, że jak mam donicę wybrać to wybiorę białą

____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
paniprzyroda 21:38, 12 kwi 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Zana, sasanki to niekłopotliwe roślinki, pod warunkiem że zapewnimy im słoneczko i lekką , przepuszczalną glebę
Abiko

Zaczęły kwitnąć szafirki, te na pierwszym zdjęciu mają krótsze listki i nie potrzeba ich obcinać, jak u tych na drugim zdjęciu


te kocham za kolor, muszę im zmienić miejsce i zasilić


grujecznik ruszył
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 21:43, 12 kwi 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
judaszowiec



róże White Cover


szachownica
____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies