Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Anda 08:23, 24 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33462
Tak, Joanna ma rację To Astrid
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
paniprzyroda 08:29, 24 cze 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Joasiu, Ando, dziękuję. Mam jeszcze Minerwę i teraz główkuję, gdzie je posadzić. Niby już półcienia troszkę u mnie jest, ale póki co to rosną tam Parky i Leoś, które planowałam wykopać jesienią, bo one akurat lubią słoneczko. Może posadzić do donic i przetrzymać do jesieni?
____________________
Dwa ogrody
JoannA 08:49, 24 cze 2019


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Minerwę też do cienia bo na słoneczku przypała kwiaty.
Róże w donicach często przetrzymuję do jesieni bo roszady na rabatach różnych wtedy robię.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
paniprzyroda 09:09, 24 cze 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Gosiek33 napisał(a)
Oczko już bardzo zarośnięte, wygląda jakby było to od dawna
Masz chyba w nim pompę?


Gosiu, mam w oczku dwie rybki, aby wyjadały larwy komarów Z boku jest na tymczasem zwykła pompka do akwarium z dwiema końcówkami w wodzie. Przymierzyliśmy dużą pompę ze starego oczka, ale jest za silna, myślimy ją wykorzystać do małej, na trzy płyty pseudo kaskadki przy tym oczku, wtedy problem napowietrzania będzie rozwiązany, ale em musi czas znaleźć.

Tymczasem wczoraj rano znalazły wodę




____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 09:25, 24 cze 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
JoannA napisał(a)
Minerwę też do cienia bo na słoneczku przypała kwiaty.
Róże w donicach często przetrzymuję do jesieni bo roszady na rabatach różnych wtedy robię.


Joasiu, to dobrze myślałam, bo teraz wykopać rosnące z gruntu to porażka. W ubiegłym roku w sierpniu robiłam roszady i wszystkie parasole były w użyciu
Oby nie było tak, jak z różową Annabelką W doniczce została zapomniana w buszu hortensjowym, nie posadzona do gruntu przetrwała zimę, wiosną naprędce wsadzona byle jak w nieodpowiednie miejsce, wegetowała kolejny sezon i w końcu w ubiegłym roku w sierpniu właśnie dostała kolejną miejscówkę


jeszcze kwitnie resztkami królowa

____________________
Dwa ogrody
Gosiek33 09:30, 24 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Urocze sierpówki

Jedna taka napiła się z mojego oczka, ale zobaczyła mnie i ze strachem odleciała
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Margerytka40 09:56, 24 cze 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Boszszsz, podziwiam za ten ogrom róż, jak Ty dajesz radę?! Ja wymiękam przy kilku krzaczkach. Piękną masz elatę
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
hankaandrus_44 22:30, 24 cze 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Byłam oglądnąć oczko, bo u siebie nie mam, a Twoje jest urocze! Warto oko zawiesić.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
paniprzyroda 23:13, 24 cze 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Gosiu, sierpówki może i urocze, ale brudzą, chyba zadomowiły sie na katalpie, a przynajmniej rezydują tymczasowo.
Asiu, może nie mam ogromu róż, ale kilka dojrzałych okazów Część tnę jesienią, część wiosną. Teraz też przycinam i dobrze, że mam wolne, bo robię to powoli i na spokojnie Elata dziękuje, wiesz, że ja niezbyt trawkowa jestem, ona była u mnie dwa lata w innym miejscu i nic nie przyrastała, a ja bałam się jej ruszyć, by nie stracić. W ub. roku przesadziłam ją na to miejsce. W maju przy pracach okołooczkowych musiałam wykopać dwie sadzonki, jedną w całości posadziłam w inne miejsce, jedną podzieliłam na dwie sztuki. Wszystkie się przyjęły
Hanuś, dziękuję za określenie "urocze". Sprawiłaś mi przyjemność, bo ja nadal nie jestem do tej wody i aranżacji przekonana, chociaż robię co mogę

wspomniana katalpa





i donice przy drzwiach wejściowych wreszcie doczekały się nowych roślin, odrobina słońca dochodzi tam wczesnym rankiem

____________________
Dwa ogrody
bogumila 23:40, 24 cze 2019


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Kwitnąco u Ciebie...tak lubię.Ożanka już kwitnie? Pozdrawiam.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies