Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 23:41, 24 cze 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
anabuko1 - Aniu, dziękuję. Dorotko - również. Dawno do Was nie zaglądałam, mus nadrobić
Haniu, na spokojność chyba się nie zanosi, wolny czas zaczyna się ciut nerwowo, ale ogród mnie ratuje
Mała Mi, Twoja Pashminka wcale nie taka mała Swoich mam pięć sztuk i każda innego wzrostu Przedpłocie zagęszczone maksymalnie, a chwast i tak gdzieś wyjdzie
od wewnątrz

z zewnątrz



____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 23:52, 24 cze 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
bogumila napisał(a)
Kwitnąco u Ciebie...tak lubię.Ożanka już kwitnie? Pozdrawiam.

Bogusiu, miło Cię znów widzieć Pierwsze kłosy ożanki już przekwitają.

Faktycznie, kwitnąco. Zastanawiam się, kiedy ja te wszystkie rośliny nazbierałam, przecież dopiero co zakładałam nowy... a jednak ileś sezonów już minęło

kapryśna panienka: dwa lata temu kwitła, w ubiegłym roku nie pokazała ani jednego kwiatka, w tym znów kwitnie.. dziwne

i przy okazji - sadzonki, którymi obdarowałam forumki w ub. roku powinny kwitnąć u mojej Danusi zakwitły pięknie, u mnie jedna sztuka. Tak że pomyłki nie było, jak z aminkiem, niektórzy będą wiedzieli, o czym piszę


____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 00:03, 25 cze 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Gobasiu, za to Twoja lilia bije rekordy popularności

u mnie liliowce zaczęły

i takie pod kolor


____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 00:09, 25 cze 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Urszulla napisał(a)


Nie wiem jakie zmiany tu robiłaś ale zachwyca ta rabata. Fajna inspiracja. Właśnie tak planowałam żeby przed edenkową u mnie dać stipę. Ale nie wzięłam pod uwagę wielkości roślin. Ożanka która mnie też zachwyca jest dobrym wielkościowo wyborem. Znowu u mnie będzie przesadzanie a ledwo co wydawałoby się że mam dobrze

Nie było tu hortensji i traw, dosadziłam żurawki, przełożyłam kostkę
Stipa to dobry pomysł, chociaż u mnie giganty porosły

i coś innego, malinami proszę się częstować


uff, myślę, że nie pominęłam nikogo
dobranoc

____________________
Dwa ogrody
Anda 18:26, 25 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
paniprzyroda napisał(a)

i takie pod kolor

]


Co to za piękne liście na zdjęciu?

Cudne widoki. To zaplocie masz takie łąkowe?

Masz już pomidory, niesamowite. U mnie dopiero kwitną i na argentyńskim parę malutkich zawiązków znalazłam dopiero.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
mirkaka 11:50, 26 cze 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Przedpłocie przepiękne, i tylko dwa razy pielisz ? Prawie samoobsługowe
U mnie tylko trawę koszę, gdy miałam tam krzewy to pijaki miejscowe zrobili sobie w krzakach melinę pijacką więc musiałam wyciąć. Teraz trawa i sąsiedzi wyprowadzają na tę strzyżoną trawę swoje pieski Bo gdzie indziej chaszcze.
Na dodatek zimą ryją tam dziki Zresztą i tak nie dałabym rady już tego ogarnąć.
Mariolka widziałam że masz białą firletkę, i cudny bordowy mak, czy mogłabym poprosić o nasionka tej firletki?
Muszę się pochwalić że bodziszek i marzanka czują się u mnie świetnie i pięknie się rozrastają
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
anabuko1 12:12, 26 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
paniprzyroda napisał(a)
Gobasiu, za to Twoja lilia bije rekordy popularności

u mnie liliowce zaczęły

i takie pod kolor



I u mnie liliowce zaczęły
ale aksamitki jeszcze nie kwitną i pomidorków jeszcze nie mam.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Margarete 19:52, 26 cze 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Ja wiem że za każdym razem pisze u ciebie to samo ale twoja bujność i rozmaitość roślin zachwyca mnie za każdym razem tak samo.
Pięknie, kolorowo, różnorodnie
Masz dobrą ziemię -gliniasta i to widać. U mnie ile bym nie wlała wody to mój piasek przepuszcza i tyle z tego mam
A jeszcze poza ziemią to ci zazdroszczę wakacji...
Buziaki!
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Poppy 23:22, 29 cze 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
paniprzyroda napisał(a)



A jak sie zwa te liliowece? Subtelne takie, i kolor fajny. Chyba ze to lilie
paniprzyroda napisał(a)




Tez mam zamiar je miec. W tym roku bylo drugie podejscie do siania, bo zeszloroczne nie przezyly zimy.

Moje pomidory jeszcze daleko w lesie. TWoje sa szklarniowe czy gruntowe?
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
paniprzyroda 23:32, 29 cze 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Anda- pomidory wysiewałam ok. 20 marca. Zaczynają niektóre. Malinowymi jestem rozczarowana, słabo wiążą, a nie zapylam. Zielone liście to kalla - cantedeskia, trochę późno ją wysadziłam, ale lubię liście za kolor, co roku jej więcej. Na zapłociu mam misz masz
A to fotki róży, która jest do identyfikacji. Wydałam jedną, zostały mi się dwie. Gałązki wiotkie, kolczaste, prawie płożące, przycięłam krótko, zakwitła dołem i od razu puszcza długie baty, które trzeba wiązać. Zastanawiam się, czy ją zostawiać w tym miejscu, czy nie lepiej byłoby jej w donicy. Kolor czerwony, intensywny.



____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies