Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Kokesz 23:21, 06 paź 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6614
Jak mocno i jak często tniesz modrzew?
Mój ma ok 12-15 metrów i raczej nie ma szans na jakiekolwiek cięcie, chyba że z drabiny strażackiej
Rósł już na moim ogródku i można powiedzieć, że dostałam go z dobrodziejstwem inwentarza ale jest rzadki i może gdyby go ciąć od początku, byłby ładniejszy i gęściejszy.

Stipę wywalasz? Mam ją pierwszy rok i nie wiedziałam, że się ją usuwa na jesień?

Ładne kolorki w Twoim ogrodzie, lubię takie
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
jolanka 08:29, 07 paź 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Przepięknie u Ciebie
Czy buki u Ciebie szybko rosną? Kupiłam jesienią ub roku dwa kolumnowe i nic nie przyrastają. Ty piszesz, ze co roku przycinasz więc u Ciebie rosną świetnie. Jakie maja podłoże?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Basilikum 18:44, 07 paź 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
Mariola chyba myslami Cie sciagnela, wlasnie sobie uswiadomilam wczoraj, ze Cie juz daaaawno nie bylo na forum.
Pieknie u Ciebie. Sadz Mühlenbeckie do gruntu, sama sobie zrobi sadzonki ja troche podarowalam mojej sasiadce, ktora mnie tak czesto roslinami obdarowuje. Fotki mojej zrobilam zaraz wstawie u siebie.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
gosika67 19:27, 07 paź 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Jeszcze mnóstwo kolorów u Ciebie, moje budleje mniej , hortensje podziwiam i te niebieskie donice. Pozdrawiam.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Urszulla 19:49, 07 paź 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21735
Bardzo krótkie rozważania, pewnie z braku czasu. A budleja bardzo kwitnie jestem zaszokowana, więc moja kiepska od lat...pewnie czegoś jej brakuje.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
paniprzyroda 21:48, 07 paź 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
AniazUroczyska napisał(a)

Wrrrrrrrr.... chyba tylko w tym zawodzie takie zwyczaje Płatny , czy darmowy?

Szkoda mówić/pisać... jedno jest pewne, czas na ogród i dom w tym roku mam limitowany
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 21:52, 07 paź 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
anabuko1 napisał(a)
Piękne hortensje widzę u ciebie.
Ale i bogactwo traw.super.
Ale i widoczki rabatowe, bardzo ładne,wszystko wypięlęgnowane, porządeczek idealny .
do tego piękne róze i marcinki,,,same radości
Pozdrawiam


Aniu, dzięki, ale zapewniam Cię, że tu i ówdzie są miejsca, których nie pokazuję No i chociaż raz udało się zrobić fotki po wykoszeniu trawy w piątek
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 22:00, 07 paź 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Kokesz napisał(a)
Jak mocno i jak często tniesz modrzew?
Mój ma ok 12-15 metrów i raczej nie ma szans na jakiekolwiek cięcie, chyba że z drabiny strażackiej
Rósł już na moim ogródku i można powiedzieć, że dostałam go z dobrodziejstwem inwentarza ale jest rzadki i może gdyby go ciąć od początku, byłby ładniejszy i gęściejszy.

Stipę wywalasz? Mam ją pierwszy rok i nie wiedziałam, że się ją usuwa na jesień?

Ładne kolorki w Twoim ogrodzie, lubię takie


Modrzew - kupiłam malutki, to jakiś odmianowy ( zapomniałam nazwy, a Laurowiśnia mi ją podpowiadała ) i tak sobie rósł, aż zobaczyłam, że robi się z niego potężny krzaczor, więc zaczęłam ciąć, pierwszy raz przed dwoma laty. Szybko nadrabia, a miał być kompaktowy
Stipę wykopuję, bo kępy już są stare (trzy lata) i zajmują tam za dużo miejsca.
Swoich absolutnie nie musisz wykopywać
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 22:37, 07 paź 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
jolanka napisał(a)
Przepięknie u Ciebie
Czy buki u Ciebie szybko rosną? Kupiłam jesienią ub roku dwa kolumnowe i nic nie przyrastają. Ty piszesz, ze co roku przycinasz więc u Ciebie rosną świetnie. Jakie maja podłoże?


Jolu, u mnie jest glina, przy sadzeniu dawałam kompost, ze dwa razy dostały dolomit na początku. Teraz nie zasilam niczym. Mam wrażenie, że one muszą się dobrze ukorzenić i ruszają. Te, o których pisałam, to zwykłe buki, które tnę co roku, na początku musiałam je zagęścić, teraz pilnuję, by nie utyły za bardzo.
Mam też trzy buki kolumnowe w żywopłocie, dwa rosną przyzwoicie, jeden chorował, drugi sezon słabo przyrasta, chyba miejsce szczepienia coś ucierpiało. Tych nie ruszam.
Jest jeszcze bordowy pendula, tego też zagęszczam przez cięcie co roku, bo miał mizerne dwie gałązki
Poszukałam fotki, mam takie z maja, tu kolumnowe


i dziś, późno już było

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 22:44, 07 paź 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Basilikum napisał(a)
Mariola chyba myslami Cie sciagnela, wlasnie sobie uswiadomilam wczoraj, ze Cie juz daaaawno nie bylo na forum.
Pieknie u Ciebie. Sadz Mühlenbeckie do gruntu, sama sobie zrobi sadzonki ja troche podarowalam mojej sasiadce, ktora mnie tak czesto roslinami obdarowuje. Fotki mojej zrobilam zaraz wstawie u siebie.


Izo, byłam, dziękuję
Gosiu, dzięki
Ula, sama jestem zdziwiona, że budleje tak długo kwitną, to chyba ta wrześniowa dawka deszczu to sprawiła. Jeszcze motyl był

____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies