Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Pszczelarnia 15:23, 21 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Wełnowce masz na agapantach?

Są takie agapanty, którym liście zasychają; są takie na pół zielone całą zimę.

Czytałam artykuł o jesiennym dzieleniu (czyli tak prawidłowo to jednak po połowie sierpnia do końca września), raz dzieliłam (nieświadomoa) na wiosnę - nic im nie będzie. A kwitnienie i tak będzie kapryśne.


U Ciebie jesień jeszcze ładna. U mnie już prawie łyso, tylko trawy lekko widać.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
paniprzyroda 21:59, 21 paź 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Haniu Gruszko, faktycznie jeszcze można było w weekend ogrzać się w słoneczku i delektować jesienią, nawet jeśli plecki i ręce odmawiały współpracy W przerwie na kawkę łapałam szybko pstryki, bo liście już tańczą



____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 22:04, 21 paź 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Izo, znalazłam jeszcze wiosnę tej jesieni

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 22:12, 21 paź 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Mała Mi - Aniu, może i masz rację, jeszcze całkiem sporo róż kwitnie, choć dziś dwie kolejne przycięłam i gałęzie rozdrobniłam; Rose de Tolbiac naruszył niedawny silny wiatr i pochyliła się znacznie, musiałam ją ratować cięciem





____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 22:17, 21 paź 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Anda, mam jednego grujecznika i jednego judaszowca. Obydwa nn. Grujecznik pachnie cudownie, ale dopiero wtedy, gdy liście wyglądają tak, chyba już wszystkie zleciały
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 22:29, 21 paź 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Ewo, podejrzewam wełnowce, białe kłaczki podobne do mokrej waty. Usadowiły się na liściach i w środku suchych łusek na kłączach, dlatego jedynym wyjściem było rozebrać je z koszulek Tylko takie fotki mam, bo zanim w piątek oczyściłam wszystkie, to już ciemno się zrobiło.



to tylko jedna donica podzielona, drugiej nie ruszam, tylko opryskałam.
U mnie trochę zielonego trzymają agapanty o szerokich i dużych liściach, te na fotce mają ok. 10 cm, w drugiej donicy są tak ok. 15centymetrowe, ani jedne ani drugie większe nie rosną, tylko się zagęszczają. Jakaś inna odmiana, nie znalazłam info co zacz
Kwitnienie jak zawsze loteria, w tym roku kilka kwiatów na starszych miałam.
____________________
Dwa ogrody
Gruszka_na_w... 22:40, 21 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
U mnie zakwitła kalina angielska.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
paniprzyroda 22:44, 21 paź 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Wykopałam resztę dalii, posadziłam drobiazg cebulkowy, coś do pojemników, jeszcze ostatnia partia tulipanów mi się została. Oczywiście inne robótki będę uskuteczniać, dopóki mróz nie przyjdzie
Mało bukietów robiłam w tym sezonie





____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 22:50, 21 paź 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
U mnie zakwitła kalina angielska.


Anomalie. Swoją drogą pierwiosnki kwitną przez całe lato pojedynczymi kwiatkami, zamiast odpoczywać. Temu fotkę zrobiłam wczoraj.

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 22:52, 21 paź 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Na koniec moja ulubiona hosta, z żółtej zrobiła się ruda
____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies