Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

popcorn 13:02, 20 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Za chwilę za płot się będziesz wynosić z roślinami Mariolko Bosko! Ile to, trzy lata? Mega
____________________
Mój nowy ogródek
Gosiek33 15:46, 20 wrz 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
paniprzyroda napisał(a)

Gosiu, zakwitł jako pierwszy. Chryzantemy gruntowe.

i sadzonka tego zielonego drobiażdżku, niestety były tylko w zestawach z wrzosami, podobno zimuje, czy ktoś ma z nią jakieś doświadczenia? bardzo mi się podoba


To Muehlenbeckia drobnokwiatowa - mam ją drugi rok, zimą trzymam w domu na lato wystawiam do ogrodu. U Ursy w zacisznym miejscu zimowała nieźle w ogrodwej donicy. W końcu się odważyłam i mocno przycięłam wyłysiałe długie pędy, pięnie się zagęściła
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 15:51, 20 wrz 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Agania napisał(a)


Wg mnie to Andromeda inaczej modrzewnica



Ale modrzewnica chyba teraz nie kwitnie i ma inne listki. Trzeba by taki listek potrzeć i powąchać. Jestem ciekawa która to roślinka
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
AgnieszkaW 18:37, 20 wrz 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Mariolu, pięknie prezentuje się Twój ogród

Miłka raz posadzona w ogrodzie raczej nie zginie, bo się wysiewa obficie i są własne młode sadzonki. Niestety (wg moich doświadczeń z nią) nie jest to długowieczna trawa, najlepiej wyglądają i kwitną młode, dwuletnie sadzonki (chyba, że się ma nawadnianie, ja nie mam). Jest ulubienicą (wraz z jeżówkami) nornic. By dobrze wyglądała, potrzebuje słonecznego miejsca i piaszczysto-gliniastej gleby, zimą nie toleruje zastojów wodnych.
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Basilikum 16:01, 21 wrz 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Gosiek33 napisał(a)


To Muehlenbeckia drobnokwiatowa - mam ją drugi rok, zimą trzymam w domu na lato wystawiam do ogrodu. U Ursy w zacisznym miejscu zimowała nieźle w ogrodwej donicy. W końcu się odważyłam i mocno przycięłam wyłysiałe długie pędy, pięnie się zagęściła


tak to Mühlenbeckia, mam jakies 3 lata u mnie rosnie w ogrodzie, i juz dwie zimy dala rade. Super sie rozrosla. Pozniej fotke jej zrobie.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Tamaryszek 10:49, 02 paź 2019

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 430
Obejrzałam zdjęcia z całego lata i jestem pełna podziwu, jak dorodny jest Twój ogród mimo suszy i upałów. Hortensje jak z katalogu po prostu.
A mnie zainspirowały Twoje donice z rojnikami i rozchodnikami (i te szyszki do towarzystwa), muszę zrobić wersję mini u siebie na ganku, gdzie jest patelnia.
____________________
Pozdrawiam , Tamaryszek http://www.ogrodowisko.pl/watek/3042-wizytowka-moj-swiat
ryska 11:30, 02 paź 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11601
Niesamowite jest wszystko co spod Twoich rąk wychodzi.
Jestem zakochana w tych kompozycjach i rabatach.
Pozdrawiam
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
paniprzyroda 20:57, 06 paź 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Aniu, rabat więcej nie będzie, obym dała radę obrobić to, co jest Są już takie miejsca, które mnie zadowalają, ale nadal też takie, gdzie widzę, że to nie to i będę ryć, o ile zdrowie i czas pozwolą.
Aganiu, to może być modrzewnica, ale już nie sprawdzę, za daleko
Karolino, dwa razy tyle Za płot to się wyniosę z warzywami i kurami, plus jednoroczne, tak jak było w starym
Gosiu, dobrze, że napisałaś o tym przycinaniu. Może zadołuję ją w szklarence
Agnieszko, dziękuję. Zobaczymy, jak przezimuje w kociołku, najwyżej postawię ją przy budynku, gdzie deszcz zimą nie będzie zacinał.
Izabelko, dobra wiadomość, może trzeba wiosną jej dokupić, wtedy jakąś spróbuję przezimować w gruncie.
Tamaryszku, dziękuję za odwiedziny Hortensje ładne, ale mogłyby być wyższe, przynajmniej te przy ogrodzeniu.
Rojniki i miniaturowe rozchodniki to fajna sprawa, praktycznie bezobsługowe w sezonie. Można je sadzić praktycznie w każdym pojemniku
Renatko, będę się rumienić Szkoda, że poza rabatkami nie było czasu na dekoracje ogrodowe, ale to już zostawiam na przyszły sezon.

Nawet nie wiem, kiedy minął wrzesień, a tu już październik i pierwsze chłodne noce. Mało czasu mam na ogród, na forum. Ostatnie dwa weekendy jednak popracowałam ogrodowo, bo na następne dwa włącznie z niedzielami zaplanowano mi kurs...wrrrrrrrr kto posadzi resztę cebulek???????


____________________
Dwa ogrody
AniazUroczyska 21:11, 06 paź 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
paniprzyroda napisał(a)
Aniu, na następne dwa włącznie z niedzielami zaplanowano mi kurs...wrrrrrrrr kto posadzi resztę cebulek???????

Wrrrrrrrr.... chyba tylko w tym zawodzie takie zwyczaje Płatny , czy darmowy?
paniprzyroda 21:18, 06 paź 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Początek października



zdjęcia się nie wgrywają..
____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies