Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

mira 22:52, 07 paź 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
paniprzyroda napisał(a)
nowy nabytek, hortensja Wims Red



i na koniec pytanie, dostałam dwie donice z agapantami, to jakieś inne odmiany, liście wąskie i krótkie

te jeszcze krótsze, donice wypełnione maksymalnie, ruszać je przed zimowaniem, czy poczekać do wiosny?


Mam wims red drugi rok fajna

agapantów już bym chyba nie dzieliła, ja chyba na wiosnę wolałabym to zrobić choć pamiętam że dzieliłam agapanty ale pod koniec sierpnia albo początkiem września
wiosną do nowej ziemi i podzielić - lepiej się pewnie przechowają i korzenie tak nie wyschną
a widziałaś jak kwitną? nie chcesz poczekać i zobaczyć?
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
jolanka 16:10, 08 paź 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Dziękuje ślicznie za inf o bukach. Hmm, coś musi być u mnie nie tak. Poczekam do wiosny ale szczególnie Dawick Purple nie wygląda na zadowolonego z miejscówki Nie dawałam dolomitu, może to jest przyczyna, ze za bardzo kwacna ziemia?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Gruszka_na_w... 21:11, 08 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Byłam, widziałam, zostawiam ciepłe myśli.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Poppy 10:58, 10 paź 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Pieknie.
Zupelnie nie widac, ze czasu na ogrod masz niewiele
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
GorAna 22:07, 15 paź 2019


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16073
Mariolu, nieustająco zachwycam się Twoimi rabatami
Piękne masz marcinki. Zauważyłam, ze u mnie pomimo tej saharyjskiej suszy, są niezawodne.
Zostawiam serdeczności
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Pszczelarnia 16:38, 16 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Agapanty dzielić teraz. Jeszcze. Mam też takie małe i np. właśnie kończy kwitnienie.


Bosko.

Ile min. tygodniowo spędzasz w ogrodzie, w sezonie wiosennym i jesiennym?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Margarete 23:20, 16 paź 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Bogactwo kolorów i kwiatów u ciebie Mariolka ażcw głowie się kręci. Cudnie masz!
Niby już jesienne ale cały czas bogato w kwiaty.
I te kolory...
Buziaki !
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
paniprzyroda 20:51, 17 paź 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Miro, Jolanko, Haniu, Poppy, GorAniu, Ewo, Małgosiu dzięki że jeszcze tu zaglądacie. Jak pisałam wcześniej czas na ogród mi się nieco skurczył, intensywny koniec sierpnia też odzywa się w kościach Niemniej wyrywam jakieś godziny na ogród, muszę jakoś odreagować...

Miro, widzę, że agapant o krótszych kłączach jakoś niebezpiecznie zasycha - całkowicie. Ewo, Twoja rada w samą porę, jutro po pracy przesadzę. Zauważyłam również szkodnika, z którym walczyłam ubiegłej wiosny- rozszedł mi się z sadzonki z tego samego źródła. Biała maź, która wygląda mi na wełnowce. Na razie te donice pozostają w izolacji. To paskudztwo trudno wytępić, musiałam zastosować radykalne środki - opryski systemiczne i mechaniczne oczyszczenie kłączy do "białego". Jutro zrobię podobnie, pomimo że pora mało sprzyjająca.
Pytasz Ewo o czas w ogrodzie Trudno tak jednoznacznie określić, na pewno jesienią mam go zdecydowanie mniej, jeśli sprzyja pogoda i okoliczności to kilka godzin w tygodniu (sobota), niekiedy i tego nie ma.
Wiosną każdą wolną chwilę dopóki nie uporządkuję po zimie. Jeśli nie ma rewolucji planowanych/nieplanowanych to potem luzik i bieżące usuwanie przekwitłych kwiatów: sasanek, piwonii, róż. Letni gorąc nie sprzyja żadnym pracom

Dziś przesadziłam cztery ostatnie hortensje, została mi się jeszcze jedna. Część cebul już w ziemi, zostało się jeszcze trochę.
Połowa róż skróconych, większość sasanek wyleciała /susza/, kilka doniczek zadołowanych, agapanty i przymiotno w szklarni, zaczęłam porządkować dalie, chociaż przymrozków nie było, to już marne są po sierpniowym wysadzaniu do donic. Zwykłe pelargonie już miesiąc temu pojechały do adopcji, w domu są angielki.
Róże już chorują, generalnie jakoś mokra i brzydka ta jesień u mnie. Piwonie szybko straciły swój złoty kolor, większość bylin już mogłabym przycinać, gdyby doba miała 48 godz.
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 21:01, 17 paź 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
W przelocie coś tam uchwyciłam



____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 21:03, 17 paź 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826



____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies