Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Basilikum 21:13, 13 kwi 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Moze mi sie uda kupic, widzialam, ze jedna z moich ulubionych szkolek ja ma.
Wogole potrzebuje wiecej sasanek, pokochalam te kwiatki

Biale szafirki mi zginely i jeszcze tekie jasnoniebieskie mialam i tez nie widze. Tylko te zwykle mnoza sie na potege.
Ja pieke hleb taki z zakwasem (suchym z torebki) i drozdzami, latwy jest i zawsze sie udaje.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
paniprzyroda 21:14, 13 kwi 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
GorAna napisał(a)
Mariolka, podziwiam Twoją biało niebieską rzeczkę, bardzo mi się podoba. Muszę dokupić moim niebieskim szafirkom białych kumpli
Czy u Was też taka susza jak u mnie?
Pozdrawiam poświątecznie


Aniu, masz dużo terenu, sadź . Mam je w różnych miejscach i jestem nimi oczarowana. Łagodna zima chyba sprzyjała dobremu ukorzenianiu się ich, bo czytałam różne opinie o ich fochach i marnych wschodach.
Susza okropna, młody podłamany.. kolejny rok w plecy może być. Spadło dziś 1mm , a następny opad przewidują w maju.
Na noc stulają płatki
____________________
Dwa ogrody
ryska 21:15, 13 kwi 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11639
Kukliki wykiełkowały w końcu?
Zachwyt zostawiam, jak zwykle zresztą.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
paniprzyroda 21:25, 13 kwi 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Basilikum napisał(a)
Moze mi sie uda kupic, widzialam, ze jedna z moich ulubionych szkolek ja ma.
Wogole potrzebuje wiecej sasanek, pokochalam te kwiatki

Biale szafirki mi zginely i jeszcze tekie jasnoniebieskie mialam i tez nie widze. Tylko te zwykle mnoza sie na potege.
Ja pieke hleb taki z zakwasem (suchym z torebki) i drozdzami, latwy jest i zawsze sie udaje.


Izo, nasion zwykłych sasanek, a mam je w różnych odcieniach, mogę Ci nazbierać do bólu i wysłać. Białe szafirki to ubiegłoroczny nabytek kilkudziesięciu cebulek, sadziłam kępkami. Jasnoniebieskie trochę późniejsze są, dopiero będą kwitły, trochę słabiej w tym roku bo je przesadzałam.
Mam jednego różowego szafirka i nie chce się mnożyć, ale nie zanika oraz zielone, te jeszcze też nie wystartowały.
Tu różowy, sorry za jakość


____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 21:37, 13 kwi 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
ryska napisał(a)
Kukliki wykiełkowały w końcu?
Zachwyt zostawiam, jak zwykle zresztą.


Reniu, wzięły i się na mnie obraziły, buu.. Na dodatek głupio mi, bo nasionka wysłałaś.. Pamiętam, że padł Ci biały ostrogowiec, a u mnie chyba się w końcu wysiał, bo nie pieliłam wczesną wiosną tej rabaty, teraz dojrzałam siewki. Jak się utrzymają, to dam znać

Moje ulubione białe Thalie po letnim wykopywaniu




____________________
Dwa ogrody
ryska 21:50, 13 kwi 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11639
paniprzyroda napisał(a)


Reniu, wzięły i się na mnie obraziły, buu.. Na dodatek głupio mi, bo nasionka wysłałaś.. Pamiętam, że padł Ci biały ostrogowiec, a u mnie chyba się w końcu wysiał, bo nie pieliłam wczesną wiosną tej rabaty, teraz dojrzałam siewki. Jak się utrzymają, to dam znać


Czasem tak bywa.
Tak, padł mi biały ostrogowiec a też dbałam. Dobra wiadomość jest taka, że Kuklik 'Cocktail Cosmopolitan" pięknie się dzieli. Z dwóch sadzonek kupionych w 2017 mam już kilkanaście.
Wymienimy się, jak nadejdą lepsze czasy.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
paniprzyroda 21:52, 13 kwi 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Te białe cudeńka tym cenniejsze, iż tylko ta jedna partia, kupowana kilka lat temu jest czysto biała. Każde kolejne, a kupuję je corocznie w różnych sklepach internetowych , to już nie to samo. Niby bardzo podobne, ale na początku są cytrynowe, później przechodzą w biel. Ubiegłoroczne jeszcze nie zakwitły, czekam z niecierpliwością, czy chociaż jeden sklep okaże się wiarygodny.
Sprzed trzech lat



____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 22:02, 13 kwi 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826


____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 22:13, 13 kwi 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
sprzed dwóch lat



____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 22:43, 13 kwi 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
ryska napisał(a)


Czasem tak bywa.
Tak, padł mi biały ostrogowiec a też dbałam. Dobra wiadomość jest taka, że Kuklik 'Cocktail Cosmopolitan" pięknie się dzieli. Z dwóch sadzonek kupionych w 2017 mam już kilkanaście.
Wymienimy się, jak nadejdą lepsze czasy.


oby nadeszły jak najszybciej..

Rabata od południowej strony ale zasłonięta przez thuje, potem judaszowiec i grujecznik oraz brzozy w narożniku wymagała przebudowy, która rozpoczęłam dwa lata temu, coś mi wolno idzie. Dużo światłolubnych bylin już stamtąd zabrałam, teraz czas na uzupełnianie dziur. Paprocie, bodziszki, ciemierniki, hosty, tiarelle, przylaszczki i sporo innego drobiazgu już rośnie, jesienią uzupełniłam narcyzami.
Tu za szklarenką, przycięte nisko bukietówki do obserwacji w sezonie i ewentualnie do przesadzenia jesienią


____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies