Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

AgnieszkaW 11:06, 14 kwi 2020

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
paniprzyroda napisał(a)


Izo, z największą przyjemnością obdarowałabym Cię nasionkami tej sasanki, gdybym ją miała. Chyba trzeba będzie uśmiechnąć się do Agnieszki W. Nasionka wysiewamy zaraz po zbiorze. Jeśli wróci wszystko do normalnego stanu, może uda mi się jeszcze raz je kupić.
Sasanki tegoroczne o połowę mniejsze, obecna susza już dała się im we znaki.



Jak zawiążą nasionka, to zbiorę, ale uprzedzam, że są to zaledwie nieliczne kwiatuszki. Oby zawiązało się dużo nasionek...
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
paniprzyroda 11:21, 14 kwi 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Agnieszko, niech siewki rosną i nabierają masy oraz cieszą nas i Ciebie, masz wyjątkowe warunki dla nich. A u mnie niech te zwykłe już nie chorują, to mi wystarczy
____________________
Dwa ogrody
Urszulla 11:21, 14 kwi 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
paniprzyroda napisał(a)

Irenko, wiosna to moja ulubiona pora roku. Czy ogarniam? Nie wszystko musi być na błysk, nie mam ciśnienia być perfekcyjną panią domu czy ogrodu Wszystko w swoim czasie, jak zdążę to dobrze, jak nie to trudno
zakwitła biała ułudka


To jest ułudka o której pisałaś. A nie idzie rozłogami?
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
paniprzyroda 11:29, 14 kwi 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Urszulla napisał(a)


To jest ułudka o której pisałaś. A nie idzie rozłogami?


Idzie Najpopularniejsza jest niebieska, białą zdobyłam w ub. roku. Z reguły wszystkie zadarniające tak mają Na razie nie pozwalam zadarniaczom panoszyć się, a np. runiankę, która szarogęsiła się pod hortensjami wykopałam prawie całkowicie, bo pewnie i tak będzie jeszcze odbijać z przeoczonych kawałeczków.
____________________
Dwa ogrody
Urszulla 11:41, 14 kwi 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
paniprzyroda napisał(a)


oby nadeszły jak najszybciej..

Rabata od południowej strony ale zasłonięta przez thuje, potem judaszowiec i grujecznik oraz brzozy w narożniku wymagała przebudowy, która rozpoczęłam dwa lata temu, coś mi wolno idzie. Dużo światłolubnych bylin już stamtąd zabrałam, teraz czas na uzupełnianie dziur. Paprocie, bodziszki, ciemierniki, hosty, tiarelle, przylaszczki i sporo innego drobiazgu już rośnie, jesienią uzupełniłam narcyzami.
Tu za szklarenką, przycięte nisko bukietówki do obserwacji w sezonie i ewentualnie do przesadzenia jesienią




Myślę że idzie Ci świetnie. Ja z moimi nowotworzonymi rabatami po 2 latach walki chętnie bym się poddała. Już miałam na ten rok szmatę kupić.

Narcyze się jakoś u mnie trzymają, planowałam dokupić. Przy hortensjach fajnie je mieć.

Fajnie że u Ciebie już kwitną zawilce majowe. U mnie dopiero wyszły na kilka cm spod ziemi. Bo przecież są majowe
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Milka 13:24, 14 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Mariola, podoba mi się twoje podejście ja też już bez perfekcji, częściej mam lenia niż zapał. Narcyzy masz w mnogości, moje giną.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
paniprzyroda 22:00, 15 kwi 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Urszulla napisał(a)


Myślę że idzie Ci świetnie. Ja z moimi nowotworzonymi rabatami po 2 latach walki chętnie bym się poddała. Już miałam na ten rok szmatę kupić.

Narcyze się jakoś u mnie trzymają, planowałam dokupić. Przy hortensjach fajnie je mieć.

Fajnie że u Ciebie już kwitną zawilce majowe. U mnie dopiero wyszły na kilka cm spod ziemi. Bo przecież są majowe


Te zawilce to anemone blanda, majowe dopiero pokazały liście.
To są tyły tej rabaty.
Rośliny rozrastają się i mogę dzielić, sadzę gęsto, mniej pielenia. Nie obyło się jednak bez wpadki. Niby myślałam, że różaneczniki mi tam pasują, bo zakryją tyły, ale : dojść do nich w sezonie trudno, chorują mimo zasilania, muszę je stamtąd zabrać. Mam jeszcze jedną kulę bukszpanową, wymienię podłoże i posadzę zamiast rodków. Albo rozplenicę, tylko czy nie będzie miała za ciemno? Rodek z lewej strony cisa i za nim ze trzy chorowitki małe.

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 22:42, 15 kwi 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Milka napisał(a)
Mariola, podoba mi się twoje podejście ja też już bez perfekcji, częściej mam lenia niż zapał. Narcyzy masz w mnogości, moje giną.


Irenko, masz duży ogród, to i tak super dajesz radę z ogarnianiem.
Narcyzy na razie u mnie się trzymają, z każdym rokiem dosadzam nowe. Oby ich żadna zaraza nie zniszczyła, bo w starym ogrodzie zżarła mi je mucha narcyzowa.



te maja wyjątkowo duże kwiaty, łodyżki kładą się pod ich ciężarem


____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 22:51, 15 kwi 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
To miały być tulipany liliokształtne



szachownice w donicy









____________________
Dwa ogrody
GorAna 22:52, 15 kwi 2020


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Piękne te narcyzy. Ja zauważyłam, że lepiej rosną na słabszej glebie. Na rabacie, gdzie jest bardziej gliniaste podłoże żaden mi nie zakwitł. Mam pomysł, żeby im w dołek sypnąć trochę żwirku
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies