Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Pszczelarnia 14:23, 06 kwi 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Wnęka cisowa a w nich jakieś plecy do powieszenia tak pięknego elementu.


Mariola, co z rozsad można już trzymać w szklarni, nie chowając na noc?

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gruszka_na_w... 20:53, 06 kwi 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Mariolko, warzywnik swoimi rozmiarami budzi respekt. Miejsca starczy na wszystkie chciejstwa.Podziwiam Twoje talenta do pikowania tych drobiazgów.
Bardzo fajny ten rzygacz. Ciekawa jestem, co mu wymyślisz jako tło?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
paniprzyroda 10:58, 07 kwi 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Galgasiu, zaraz obejrzę Twój regał, widziałam swego czasu ogrodnicze regały u siebie w L.u, szkoda, że wtedy nie kupiłam. Na razie postawiłam przy oknie tarasowym zwykły dwupoziomowy z... pralni, zresztą jeśli taka pogoda się utrzyma, to z rozsadą pomidorów przeniosę się do szklarni, a razie spadków temperatury będę je przenosić na noc do letniej kuchni obok.

Anda - ostatnio trochę tych domowych kwiatków mi przybyło
Szkoda, że nie powschodziły pomidory, oby teraz się zebrały. Mnie wzeszły cztery jeżówki blade na pudełeczko wysianych, a prze trzema laty miałam gąszcz. Myślę, że to może ubiegłoroczna susza ma wpływ na siłę kiełkowania nasion?
Zawsze też kiepsko wschodzi mi zwykła pietruszka, tu wiem na pewno, że jakość nasion jest słaba.



Żółte żonkile po przymrozkach pozostały pochylone. Mam też podejrzenia, iż kupowane w B. odmianowe będą tylko takie, wrr. Dobrze, że narcyzy mam też z innych źródeł. Za to pięknie pachną hiacynty, jest tu ich 33 sztuki. Aby był zadowalający efekt, musiałabym posadzić tu dwa razy więcej. Teraz widzę, że miejsce jeszcze było do sadzenia. Ale i tak ładnie ta biel wygląda, zapach roznosi się po całym ogrodzie.


____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 11:21, 07 kwi 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Pszczelarnia napisał(a)
Wnęka cisowa a w nich jakieś plecy do powieszenia tak pięknego elementu.


Mariola, co z rozsad można już trzymać w szklarni, nie chowając na noc?



Ewo, myślałam o miejscu pomiędzy cisami, ale sądziłam, że muszę trzy wykopać, aby cokolwiek podziałać. Kopanie skutecznie mnie powstrzymywało
Po przeczytaniu tego, co napisałaś, olśniło mnie, przecież mogę wyciąć "ramę" i zamontować tylko pojedynczy słupek, z plecami lub bez.
To tutaj, na prawo od brzozy. Tam są trzy cisy na okręgu posadzone podwójnie. Wystarczy skrócić jeden środkowy. Cisy do cięcia, będę je podwyższać o jakieś 30 cm.


W szklarni ostatnie przymrozki przeżyły pikówki wszystkich kwiatów, jarmuż, sałaty, wschodzące pietruszki naciowe, szczypiorek z dymki, maleńkie sadzonki poziomek, buraczek. Nie dały rady zaawansowane dwie hortensje ogrodowe. Od dziś zaczynam hartowanie tego drobiazgu. W domu są pomidory, dyniowate i wschodzące pory i selery. Jak wyprowadzę ze szklarni kwiaty, pójdą z kolei pomidory, w razie przymrozków będę je wnosić do letniej kuchni na noce. W domu brakuje im jednak światła.
Pozostałe warzywa posiałam w gruncie.

Tulipany w donicach. Miały być białe..



____________________
Dwa ogrody
Margarete 17:56, 07 kwi 2020


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Mariolka - u ciebie jak zwykle kolorowo i obficie
I tulipany już nasz - u mnie jeszcze pąkach.
Wiem od Nikity że wszystko u ciebie w porządku - trzymajmy więcej obliczu tych dramatycznych okoliczności i wszystkich uciążliwosci .
Dla mnie ale myślę cze dla wielu ogród jest teraz prawdziwą pociechą w tym trudnym czasie.
Pozdrawiam bardzo serdecznie!
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
GorAna 22:26, 07 kwi 2020


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Mariolka, czytam, że szykują się estetyczne zmiany......ale czy może być jeszcze piękniej
Wiosnę masz tak obfitą w ogrodzie, szklarni i warzywniku, że tylko podziwiać
Kiedy Ty to wszystko ogarniasz, nie wspomnę o cudnych ozdobach
Pozdrawiam serdecznie
Uważaj na siebie
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
paniprzyroda 22:33, 07 kwi 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Mariolko, warzywnik swoimi rozmiarami budzi respekt. Miejsca starczy na wszystkie chciejstwa.Podziwiam Twoje talenta do pikowania tych drobiazgów.
Bardzo fajny ten rzygacz. Ciekawa jestem, co mu wymyślisz jako tło?


Haniu, warzywnik wcale nie taki duży w stosunku do tego, który miałam w starym ogrodzie. Muszę wykopać jeszcze chociaż jedną karpę rabarbaru ze starego ogrodu, posiałam świeży, ale nie wiadomo, jaki będzie w smaku. I jedną porzeczkę czarną, jedną aronię, trochę malin, ukorzenione lilaki z donicami, bo już rosną w nich ze cztery lata Trochę późno, ale trudno.

Ale to wszystko jest pikuś wobec tego, że dziś musiałam być... fryzjerem swojego ema. Synowie sami ogarniają temat, maszynki i fru. A em wybredny gorzej niż niejedna babka. Nożyczki, grzebień... o matko i córko! Spociłam się jak mysz
Reklamacji nie było. Nie wiadomo, czy dlatego, że mogłabym drugi raz nie strzyc, czy dlatego, że wyszło ok.

Kolejne tulipki



młodziutka gwiaździsta zaczyna


drzewko dereniowe już w ub. roku miało sporo owoców
____________________
Dwa ogrody
gosika67 22:39, 07 kwi 2020


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Bujnęła się u Ciebie wiosna, ile kwiecia, to dereń a myślałam że forsycja.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
paniprzyroda 22:53, 07 kwi 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Margarete napisał(a)
Mariolka - u ciebie jak zwykle kolorowo i obficie
I tulipany już nasz - u mnie jeszcze pąkach.
Wiem od Nikity że wszystko u ciebie w porządku - trzymajmy więcej obliczu tych dramatycznych okoliczności i wszystkich uciążliwosci .
Dla mnie ale myślę cze dla wielu ogród jest teraz prawdziwą pociechą w tym trudnym czasie.
Pozdrawiam bardzo serdecznie!


Małgoś, fajnie Cię widzieć. A ja od Madzi wiem, że u Was wszystkich też jest ok. co mnie cieszy.
Gdyby nie ogród... to nasze szczęście na dziś, ale także konsekwencje wcześniejszych wyborów życiowych. Po przeszło trzydziestu latach w lesie trudno by było nam teraz żyć w mieście, w bloku. Jest ogród, są zwierzaki, są plany na jutro, pojutrze i to pozwala m.in. zachować pion i nie ulegać depresji, lękom, które potrafią podstępnie szarpnąć człowiekiem.
I nie trzeba codziennie jeździć po świeże bułeczki...

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 23:06, 07 kwi 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
GorAna napisał(a)
Mariolka, czytam, że szykują się estetyczne zmiany......ale czy może być jeszcze piękniej
Wiosnę masz tak obfitą w ogrodzie, szklarni i warzywniku, że tylko podziwiać
Kiedy Ty to wszystko ogarniasz, nie wspomnę o cudnych ozdobach
Pozdrawiam serdecznie
Uważaj na siebie


Aniu, wiosna nie mniej obfita i u Ciebie jest Ogarniam, raz jedno, raz drugie. Na nowe ozdoby jakoś nie mam weny, pewnie coś wyjmę ze starych. Jakaś świąteczna donica już jest, ale to wcześniej zrobiłam. A i to głównie, by jakoś zagospodarować na razie pigwę rosnącą w obrzydliwym plastikowym wiadrze


____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies