Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Agania 08:42, 04 kwi 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
To znaczy, że mi nigdy nie skiełkują moje dynie, mus to zrobić po twojemu
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
mirkaka 10:16, 04 kwi 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Poczytałam, jestem na bieżąco.
Podziwiam rojniki i rozchodniki w donicach Cuda masz
Siewki różnych roślinek i u mnie na parapecie, teraz uwielbiam im się przyglądać.
Dziś trochę cieplej ma być i chyba już koniec wreszcie nocnych przymrozków.
Moja jedyna przylaszczka pięknie się wysiała, ale celowo pilnowałam jej nasionek
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
paniprzyroda 09:56, 06 kwi 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
hankaandrus_44 napisał(a)
Mariolko, u Ciebie już sezon w pełni. Ja na razie pieszczę się z rozsada pomidora. Z ogórkami jeszcze nie startuję. Zresztą one 3, 4 dni i już są gotowe do życia.

Obrazki nasion dyniowatych z korzonkami cudne!


Och niech już u mnie będzie słońce. Może w końcu życie się ruszy.


Haniu, pewnie już byłaś na działce i nałapałaś sloneczka
Ja mam takie etapy, że albo nic nie sieję, albo dużo i za wcześnie, a potem bujam się z tymi rozsadami Pilnowałam się z pomidorami i tych za dużo nie mam, nie robiłam też dużo pelargonii. Ale innych mam zdecydowanie za dużo
Pierwiosnek dla Ciebie, pierwszaczek
____________________
Dwa ogrody
galgAsia 10:12, 06 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Piękne widoki szklarniowe, takie uspokajające - że choćby nie wiem co, ta wiosna nadejdzie...
Ja wczoraj całe popołudnie pikowałam i chyba już wszystko rozsadziłam.

Pozdrawiam słonecznie
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
hankaandrus_44 10:36, 06 kwi 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Mariolko, dzięki za pierwiosnka, Uwielbiam te kluczyki, Moje też już kwitną.

Też pilnowałam się z pomidorami, ale przed sadzeniem i tak w ruch pójdą najpierw te najdorodniejsze. .Innych rozsad nie mam szans zrobić w domu. Niektóre przyspiesze w szklarni, jak się uda bywać. Taki jest urok ogrodu poza domem.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
paniprzyroda 10:39, 06 kwi 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Pszczelarnia napisał(a)


Mariola, , jaka angielska? Nasze takie same, tylko moja ma bruk ("za dużo, za dużo tego bruku", mówi ojciec i troszkę ma rację, ciut za dużo ale nie było mnie w domu, panowie sami działali).

Szczaw mi zmarzł albo dostał czegoś, nagle cały spalony jakby od suszy. Ja do swojej jeszcze nic nie wsadziłam, ciągle jest na minusie w nocy, w szklarni tak ok. 1 st. Ale niedługo wyniose agapanty.

Ten plan to szyszka i donica z hiacyntami (ale musi być zapach!)?


Co do tych agapantów gubiących liście i nie gubiących... ciekawe, czy one mają jakąś swoją klasyfikację botaniczną. Mam plan w tym roku agapanty moje (30 szt.) dokładnie opisać.
W Wisley (sierpień) zachwycił mnie jeden szczególnie - okazał się to być najlepszy, najtrwalszy, rozmiarowo najlepszy, zwykły campanulatus z AGmem.


Szczaw i u mnie w poprzednim sezonie zanikł, ale wysiał się i to są te siewki, na pewno są i u Ciebie, tylko trzeba ich poszukac albo poczekać, jak skiełkują.
Z agapantami sama nie mogę się połapać, każdy z innego źródła. Najbardziej ciekawią mnie te niziutkie o wąskich liściach, one nie rosną większe, nawet jeśli mają dużo miejsca w doniczce, tylko namnażają się. Inny z kolei, kupiony gdzieś po drodze podczas podróży miał kwiatostany wielkości głowy dziecka. Ciekawe, czym je karmili. A Ty co swoim dajesz?

Plan na szklarnię
Ogarnąć ją jakoś, by zaspokoiła potrzeby estetyczne Szyszka i ścieżka były już w ub. roku, ale to za mało. Będę myśleć, bo miejsca nie ma za dużo.


Z innej beczki. Mam takiego rzygacza żeliwnego, myślę o postumencie z drewna do niego, ale musi być rozmiarowo niemałe, bo to ustrojstwo ciężkie. Rozważałam wymurowanie słupka, ale go nie widzę jednak w ogrodzie, a drewno już jest tu i ówdzie. Ale gdzie go postawić, jakakolwiek ściana odpada. W ogrodzie? Raczej taras chyba


a rzygacz taki, fota robocza


















____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 10:52, 06 kwi 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Iza, Karolina, Joku - słońce świeci, pięknie jest, tylko deszczu potrzeba, o innych sprawach w ogrodzie się zapomina...




____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 11:00, 06 kwi 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Aganiu, dynie sieję wprost do gruntu, ale z kiełkowaniem różnie bywało.
Mirkaka - czytałam u Ciebie o przymrożonych hortensjach, miejmy nadzieję, że jeszcze coś zakwitnie.
Hanuś, te kluczyki tez kocham, a przywędrowały do starego ogrodu pewnie z ziemia. Tu już specjalnie je zabrałam, niech się sieją.
galgAsiu, wiosna już jest, tylko my umęczeni czym innym nie cieszymy się nią w pełnym spontanie.. Fajnie, że popikowałaś, trzymasz wszystko w domu? Ja część wyniosłam do szklarni, tylko pomidory i dyniowate zostały w domu. Parapety i tak zajęte, póki co domowe kwiatki łatwo nie mają


____________________
Dwa ogrody
galgAsia 11:09, 06 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Rozstawiłam regał ogrodowy w pokoju, przy drzwiach balkonowych - na 4 poziomach jest 8 tacek z rozsadą .
Już 3 sezon tak robię i jestem baaardzo zadowolona z takiego rozwiązania. Może popołudniu zrobię zdjęcia wstawię
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Anda 11:10, 06 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33428
Duzo masz domowych kwiatkow Fajnie, ze w szklarni mozesz trzymac czesc warzyw.

Moje pomidory tak slabo wzeszly jak jeszcze nigdy. Dzisiaj robilam dosiewke. Mam nadzieje, ze teraz wzejda lepiej, bo bez wlasnych pomidorow nie wyobrazam sobie lata.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies