Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 20:15, 13 kwi 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Święta minęły wyjątkowo ciche i spokojne... mam nadzieję, że wszyscy jesteście zdrowi i odpoczęliście mimo wszystko.


Urszulla napisał(a)
Och, Tobie się nie dorówna....to moje przemyślenie jak zobaczyłam teren pod uprawy

Ula, nie ma do czego dorównywać, zwykły warzywnik, jak zaczną chwasty rosnąć, to dopiero pielenia będzie Już teraz widzę, że trzeba będzie na jesień inaczej rozplanować kwaterki.
Groszek wysadzony do starej skrzyni, dosieję jeszcze maciejkę

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 20:22, 13 kwi 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Milka napisał(a)
Ja też
Wiosna na bogato, naprawdę podziwiam, jak to ogarniasz, bo sama nie lenię się raczej, a jakoś nie wyrabiam.

Irenko, wiosna to moja ulubiona pora roku. Czy ogarniam? Nie wszystko musi być na błysk, nie mam ciśnienia być perfekcyjną panią domu czy ogrodu Wszystko w swoim czasie, jak zdążę to dobrze, jak nie to trudno
zakwitła biała ułudka
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 20:28, 13 kwi 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Basilikum napisał(a)
Piekne widoczki. Tulipany do schrupania przepiekne.
Ja tez juz os posialam ciekawa jestem co z tego bedzie. Jestem poczatkujaca w wysiewach.
Derenia bardzo lubie i czesto mysle, ze to najladniejsze drzewko w moim ogrodzie. Rosnie tez w takim miejscu, ze widze go z kuchennego okna i w kazdej porze oku jest atrakcyjny.

Moj M sam sobie wlosy scina, ja tylko poprawki robie ale nie lubie tego oj nie.
Kiedy bedzie tylko jeden ogrod??


Dereń ładnie pachnie jak kwitnie, taką tatarakową nutką.
Jeden ogród będzie w sierpniu.
Długo kwitną zawilce


tu w cieniu zaczęły później
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 20:31, 13 kwi 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
popcorn napisał(a)
Pięknie! I bardzo mądre słowa

pozdrawiam Mariolko!!!


Karolino, ja też ciepło pozdrawiam.

____________________
Dwa ogrody
GorAna 20:42, 13 kwi 2020


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Mariolka, podziwiam Twoją biało niebieską rzeczkę, bardzo mi się podoba. Muszę dokupić moim niebieskim szafirkom białych kumpli
Czy u Was też taka susza jak u mnie?
Pozdrawiam poświątecznie
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
paniprzyroda 20:42, 13 kwi 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
AgnieszkaW napisał(a)
Mariolu, same śliczności u Ciebie Dekoracje świąteczne też są

Ps, sasanki z Twoich nasionek "papageno' zwiększyły się do 5, nawet może 6 krzaczków


Agnieszko, bardzo cieszę się, że udały Ci się wysiewy. Ja swoje papageno chyba straciłam, przynajmniej będą rosły u Ciebie.

Dekoracji świątecznych w tym roku żadnych nowych nie robiłam, ale w pewnym momencie pomyślałam, że nie zdołuje mnie to paskudztwo w moim własnym ogrodzie


____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 20:45, 13 kwi 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Kasya napisał(a)

Mariolko, daj jakieś fajne przepisy


Kasiu, najzwyklejszy chlebek na drożdżach z mąki pszennej. Daleko mi do zakwasu i takich wypieków, jakie pokazujecie

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 20:52, 13 kwi 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Malgosik napisał(a)
Ładne kolorki u Ciebie. Hiacynty faktycznie dają fajne białe plamy.


Nie tylko hiacynty świecą bielą na rabatkach



____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 20:57, 13 kwi 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Basilikum napisał(a)


nie masz przypadkiem jakiegos nasionka dla mnie. Najepiej z opisem jak i kiedy wysiewac. Tak by mi pasowala roslina o takiej nazwie na muzyczna rabate (ktora tworzy sie narazie w mojej glowie i do ktorej zbieram juz roslinki. Mam juz dzwonek Sarastro wiec papageno by super tu pasowalo


Izo, z największą przyjemnością obdarowałabym Cię nasionkami tej sasanki, gdybym ją miała. Chyba trzeba będzie uśmiechnąć się do Agnieszki W. Nasionka wysiewamy zaraz po zbiorze. Jeśli wróci wszystko do normalnego stanu, może uda mi się jeszcze raz je kupić.
Sasanki tegoroczne o połowę mniejsze, obecna susza już dała się im we znaki.

____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 21:07, 13 kwi 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Poziomka napisał(a)
Mariolu dzisiaj przy świątecznym śniadaniu towarzyszyła nam znajoma kurka z pisklakiem.
Pozdrawiam świątecznie Jasia


Jak cudownie było Cię dziś zobaczyć i mój ulubiony przedogródek, uroczy koszyk na furtce zapraszający dalej... Wiesz, że jestem nieustającą fanką Twojego ogrodu
A kurka to miłe wspomnienie

wczorajsza spóźniona kalina


____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies