Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Bogdzia 20:54, 07 maj 2022


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Stary warzywnik miałaś imponujący , nie myślałam że i teraz bedzie tak wielki.Konik chłopców ale nawóz to juz pewnie Twój Pozdrówka dla Was .
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
paniprzyroda 23:04, 16 maj 2022

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
antracyt napisał(a)
Skoro roślinom jest dobrze, to pięknie się prezentują co roku i namnażają, więc widoki na pewno nie są takie same Swoją drogą, to bardzo konsekwentna jesteś z tym niedosadzaniem. Raczej nie dałabym tak rady, nawet przy skończonych rabatach.
Tak, to jagodowiec

Życie pisze swoje scenariusze i ogród czasami schodzi na drugi plan. Nie kupowałam nowych roślin, ale przecież trzeba od czasu do czasu coś przesadzić, rozmnożyć, coś wyleci, np wycięliśmy w tym roku padniętego judaszowca, drzewo miało ponad 10 lat. Wczoraj byłam na targach w moim ulubionym miejscu i kupiłam ażjedną paproć, dwa epimedia i jednoroczne do donic na wymianę bratków. Oferta uboższa niż dwa lata temu. Wiosną kupiłam trochę dalii, bo mój piękny zbiór dwa lata temu padł całkowicie, wszystkie agapanty też poleciały, do końca nie wiem, co było przyczyną. A rabaty zawsze wymagają jakiejś korekty
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 23:11, 16 maj 2022

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
daredevil napisał(a)
Ależ cuda pokazujesz, Mariolko!!! Same kąski
Czy dobrze widzę sangwinarię kanadyjską? Dobrze Ci rośnie?

A warzywnik - miodzio!!! Chyba miałaś przykryte te wyrośnięte warzywka? Osłoniłam w tym roku truskawki, zobaczymy czy będą wcześniej

zachwycam się pozdrawiam serdecznie!!!

Warzywa wysiewane wcześniej do palet, pikowane i sadzone pod włókninę. Dziś próbowałam pierwszych kalarepek. Pyszne, już zapomniałam, jak smakują, tak dawno ich nie wysiewałam, jeszcze w starym ogrodzie.
Sangwinarię mam, ale mam też coś takiego, chwilowy zanik pamięci nie mogę sobie przypomnieć nazwy
to nasiennik sangwinarii

a to na razie nn
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 23:12, 16 maj 2022

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Magleska napisał(a)
Twój ogród jest cudny i warzywnik -podziwiam

Dziękuję.
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 23:16, 16 maj 2022

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
ryska napisał(a)
Jakie masz bujne warzywa. Podziwiam
Podlewasz je codziennie?
Ja jak zwykle tylko z pomidorami jestem do przodu. Pierwszego maja już musiałam wszystkie do szklarni wsadzić. Liczę, że przymrozków nie będzie.

Moje narcyzy w półcieniu bogate tylko w liście. U Ciebie fantastycznie wyglądają. Masz je w pełnym słońcu? Co obok nich rośnie?
Super, że się dzielisz tymi cudownymi widokami.


Warzywa podlewałam co cztery, pięć dni, teraz co dwa dni. Narcyzy mam też w półcieniu, najwięcej ich rośnie w duecie z ciemiernikami, paprociami, hostami, na pozostałych rabatach różnie. U nas jutro ma być 1 stopień. Buziak
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 23:18, 16 maj 2022

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
GorAna napisał(a)
No i pozamiatałaś
Warzywnik pokazowy
U mnie dopiero pierwsze wschody, no ale mój na wygwizdowie.
Tak sobie myślę, że przydałaby się zmiana nazwy wątku.
Na przykład ogród przy stajni
(

Albo stajnia przy warzywniku Na razie zostanie po staremu.
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 23:19, 16 maj 2022

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
ewsyg napisał(a)
Ależ pięknie i lekko wygląda ogród z białymi kwiatami. Mariola, masz piękną odmianę żonkili. Warzywa masz już takie dorodne, ze trudno uwierzyć, że to tegoroczne.

Jak najbardziej tegoroczne Pozdrawiam Ewo.
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 23:21, 16 maj 2022

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
tulucy napisał(a)
Takie niskie skrzynie nadal mnie kuszą. Pięknie warzywnik rośnie

Pragnię posadziłam w ubiegłym roku i ładnie się przyjęła.

Dziękuję. Pragnia to bezproblemowa roślina.
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 23:27, 16 maj 2022

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Warzywnik wygląda nieziemsko, a warzywa mają imponujące rozmiary. Rabaty ozdobne są eleganckie. Ozdoby dobrane ze smakiem. Klasa sama w sobie!

Haniu, ale się rozpędziłaś Dziękuję. Pokazujemy zwykle to co najpiękniejsze, ale zapewniam Cię, że są takie miejsca w ogrodzie, które mojej ręki w tym roku nie widziały najzwyczajniej nie wyrabiam czasowo.
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 23:29, 16 maj 2022

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Kokesz napisał(a)


Nic dodać nic ująć
Warzywa masz na prawdę duże
To pewnie zasługa uprawy pod osłonami

Tak, włóknina i skrzynie swoje zrobiły, jednak zawsze im było cieplej.
Pierwsze strączki

____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies