Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 01:14, 30 maj 2022

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Kasiek napisał(a)

Jest cudowna, powiedz prosze jak sie nazywa Pochwale nie tylko piwonie, rowniez cala reszte, piekny, zdrowy ogrod masz


Kasiu, wszelki duch Jak miło Cię widzieć/czytać. Niestety z piwonią muszę Cię zmartwić, nie znam nazwy. Kiedyś em przywiózł mi parę patyczków jesienią i stwierdził: jakieś patyki masz do wsadzenia. Posadziłam 10-centymetrowe bidule. Minęło kilka lat, zanim zakwitły, pewnie z siewu były. Ta i czerwona, to jedyne drzewiaste, które mam. Kolejna przeprowadzka i znów trochę poczekać musiałam na kwiaty, bo przez przypadek prawie ją wycięłam, tyle roślin przenosiłam, że o niej zapomniałam. Ale ma wolę życia, w tym roku wreszcie zbudowała największy krzak, od kiedy ją mam. Taka historia...
____________________
Dwa ogrody
antracyt 09:13, 30 maj 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Nabawiłam się warzywnych kompleksów
Piękne zakupy różane. Ciekawa jestem co to za odmiany.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
tulucy 10:15, 30 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12890
Ja też podpytam o odmiany, zwłaszcza tej pachnącej.

Mariolu, nie rozwiewa Ci trocin na ścieżkach? Mam trochę i chciałam wysypać, ale m mówi, że mi zwieje wszystko.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Kasya 10:37, 30 maj 2022


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41552
paniprzyroda napisał(a)

Dziękuję, dziękuję, nie zawsze warzywnik był priorytetem, teraz nadrabiam ogród i tetrisy, bo pogoda sprzyja.





Jej… jakie cuda paprociowe… podaj nazwy bo chce takie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gosiek33 13:09, 30 maj 2022


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
To rozkosz móc znowu oglądać Twój ogród
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
daredevil 13:27, 30 maj 2022

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Bujność widzę! Przecudnie A Twój warzywnik to dopiero wymiata

pozdrawiam serdecznie!
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Gruszka_na_w... 14:29, 30 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Przy oglądaniu zdjęć z Twojego ogrodu senność z pewnością człowieka nie dopadnie.
Masz piękną kolekcje paproci, a warzywne zbiory rzeczywiście, jak pisze Zuza, mogą wpędzić w kompleksy. Pod koniec maja takie zbiory, to niebywałe.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Bogdzia 18:54, 01 cze 2022


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mariolka pytałas kiedys o roślinkę koło sangwinarii, to też powinna byc sangwinaria bo dałam Ci jedną z pojedynczymi kwiatami i drugą z pełnymi .Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
paniprzyroda 23:42, 27 cze 2022

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Miesiąc tu nie zaglądałam, wreszcie wakacje Zanim zaczęły się upały padało u nas intensywnie, warzywnika praktycznie nie podlewam, jeszcze jest ok, dziś podlałam rabaty hortensjowe. W szklarni to wiadomo, trzeba, donic w tym roku mniej, wystarcza na nie na razie deszczówki, którą łapałam we wszelkie możliwe pojemniki.
Może uda mi się wrzucić trochę fotek


antracyt napisał(a)
Nabawiłam się warzywnych kompleksów
Piękne zakupy różane. Ciekawa jestem co to za odmiany.

Jakie kompleksy, po prostu eksperyment z wcześniejszymi warzywami.
Różane świeżynki już przekwitły:
Princes Aleksandra of Kent
Eisvogel -kiedyś kupiłam ją mamie i żałowałam, że nie wzięłam też sobie
Cherry Lady
Westzeit
Minerwa - drugie podejście i z tego co widzę chyba nieudane
Artemis - trzecia sztuka i we wrześniu kupię jeszcze jedną, bo znalazło się miejsce dla dwóch
W tym sezonie moje róże nie były rozpieszczane, a poprzedni rok trochę je wymroził. Niemniej kwitną i cieszą. Jesienią koniecznie muszę zasilić rabaty obornikiem.
Dzisiaj



____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 23:48, 27 cze 2022

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
tulucy napisał(a)
Ja też podpytam o odmiany, zwłaszcza tej pachnącej.

Mariolu, nie rozwiewa Ci trocin na ścieżkach? Mam trochę i chciałam wysypać, ale m mówi, że mi zwieje wszystko.

Pachnąca to Eisvogel. Trociny fruwały mi tylko raz na początku przy bardzo silnym wietrze. Jednak nie było tak źle, jak się też spodziewałam. Ja mam takie trochę grubsze. Dobrze udeptane, ostatnie deszcze jeszcze je ubiły, jest ok.



____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies