Gdzie jesteś » Forum » Architektura ogrodowa » Szklarnia w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Szklarnia w ogrodzie

katarzyna_kru 18:35, 07 kwi 2021

Dołączył: 14 mar 2021
Posty: 16
Widziałam ostatnio u znajomych szklarnię, ale owiniętą grubą folią - wyglądało trochę jak namiot (taki wojskowy). Zastanawia mnie jednak czy nie za bardzo ogranicza to wentylację powietrza i jak ze światłem
MariaJ 19:30, 16 sty 2022


Dołączył: 11 lut 2018
Posty: 233
Witam. Jaką szklarnię wybrać: poliwęglanową czy szklaną? Która jest lepsza, bardziej wytrzymała?
____________________
MariaJ ogród pod akacjami
Gardenarium 21:41, 16 sty 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zależy do czego (jaki cel, oranżeria, czy sianie warzyw czy pomidory?) i jaką powierzchnię i kształt. Nie z czego tylko z jakiej firmy i ile ma kosztować i jakie ma profile, czy ma uszczelki i szkło hartowane, jaka grubośc szkła itd itp.
Samo pytanie, czy z tego czy z tego nic nie da Tobie, bo byle jakie profile połamią się niezależnie od tego czy to poliwęglan czy szkło.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MariaJ 09:34, 17 sty 2022


Dołączył: 11 lut 2018
Posty: 233
Szklarnia ma być o rozmiarze 3x4 na własny użytek do uprawy ogórków i pomidorów na własne potrzeby.
Jaka firma jest godna zaufania
____________________
MariaJ ogród pod akacjami
Gardenarium 12:42, 18 sty 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Do ogórków nie musi być droga może pośrodku cen, i chyba najlepiej z poliwęglanu, firmy nie podam, nie kupuj najtańszej, bo poleci z wiatrem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Thera 10:49, 20 kwi 2022

Dołączył: 20 kwi 2022
Posty: 1
Witam, do tej pory uprawiałam warzywa tylko w gruncie, ale po kolejnym roku wyrzucania calych czarnych krzaków pomidorów, w tym roku postawiliśmy na szklarnię, w której chce sądzić przede wszystkim pomidory. Zastanawia mnie tylko jedno... Generalnie zaleca się by pomidory na tym samym miejscu rosły co cztery lata. Wiadomo, że w szklarni pomidory sadzi się praktycznie co rok. Co należy zrobić w szklarni jesienią/wiosną by zminilamizowac problem grzybów w ziemi?
Gardenarium 20:17, 14 lut 2023


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Parować ziemię.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies