Gdzie jesteś » Forum » Architektura ogrodowa » Szklarnia w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Szklarnia w ogrodzie

vts 18:23, 18 sie 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 43
Polecam do okienek pneumatyczne otwieracze; zamykają i otwierają się same w zależności od temperatury. W obecnej szklarni mam je zamontowane i pozostaje mi tylko regulacja drzwiami co też niestety jest uciążliwym obowiązkiem.
Adam - stylowa Twoja szklarnia i taka inna, nietypowa.
____________________
Trusk 17:41, 08 paź 2017

Dołączył: 08 paź 2017
Posty: 11
Szklarnia w ogrodzie to fajny pomysł, tylko wymaga sporo czasu i zajmowania się nią.
Gardenarium 19:16, 08 paź 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Szklarnią nie trzeba się zajmować a tym, co się w niej uprawia
To budowla dla potrzebujących jej, a nie dla kłopotu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 10:55, 16 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
vts napisał(a)
Polecam do okienek pneumatyczne otwieracze; zamykają i otwierają się same w zależności od temperatury. W obecnej szklarni mam je zamontowane i pozostaje mi tylko regulacja drzwiami co też niestety jest uciążliwym obowiązkiem.
Adam - stylowa Twoja szklarnia i taka inna, nietypowa.


Nie jest to doskonałe rozwiązanie - w sytuacji i potrzeby nagłego zamknięcia wywietrzników okiennych trzeba czekać na schłodzenie się temperatury, nie da się zamknąć na siłę, bo niszczy się mechanizm.

Inna sprawa, że dobrym szklarniom podmuchy wiatru nie są straszne.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
MarysiaTysia 16:10, 20 gru 2017

Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 26
Wiele trafnych rozwiązań na sprawną i wygodna szklarnie znalazłam u [] , widzieliście kiedyś tą firmę?? Jest doprawy rewelacyjna. Firma oferuje m.in. systemy zasłon termoizolacyjnych i cieniujących w systemach push-pull –zębatkowych. Bardzo polecam, u nas się sprawdziły.
Anabell 18:20, 20 gru 2017


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Automatycznych otwierań w małej szklarni nie polecam.
Nie zawodne otwieranie ręczne.

Najczęściej bywa tak, że w czasie wichury towarzyszy brak prądu i klapa, zamknąć nie można.
Wiele razy zdarzało się latem elektrownia wyłączy prąd, różnie bywa ze słownością i ani podnieść wywietrzniki, ani zamknąć.

To moje spostrzeżenia z przeżytych doświadczeń.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
dancingcrane 20:13, 20 gru 2017

Dołączył: 03 paź 2017
Posty: 35
Automatyczne wietrzniki jak dla mnie są super (mówię o tych woskowych). Nie zawsze jest się na miejscu by otworzyć okna w czasie upałów. Okna dodatkowo zabezpieczone mam mocnymi, ale nie ciężkimi łańcuchami by wichura ich nie wyrwała.
Na zimę wykręcam automaty i wkręcam solidne ręczne otwieracze, które sprawdzily się przy ostatnich wichurach.
anitan 15:18, 17 sty 2018


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
Agcia napisał(a) Mąż zrobił idealnie wpasowującą się w każdy róg formę z drewna a klocki odlał z betonu pomieszanego z złomem żelaznym-są bardzo ciężkie a niewielkie. Dzięki temu szklarnia jest nadal mobilna-ze stałym fundamentem byłoby ciężej..


mogłabyś pokazać zdjęcia tego obciążenia? Prawdopodobnie skuszę się na taką szklarenkę
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
anitan 13:30, 21 sty 2018


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
prosze o radę. Planuje zakup szklarni (jak u Agci). W ofercie jest mozliwosc dokupienia okienka z zaluzją (zamiast jednego panelu). Czy takie rozwiązanie jest bardzo potrzebne? Pytam, bo cena za zaluzję nie jest niska (ok 175zl) a z drugiej strony latem ponoc otwarte okno to trochę za malo. Doradźcie, proszę
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
GreenPark 12:15, 13 lut 2018

Dołączył: 13 lut 2018
Posty: 15
Szklarnia w ogrodzie - owszem dobry pomysł, jednak trzeba pamiętać, aby coś w niej uprawiać żeby nie stała się zapuszczonym obiektem.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies