Gdzie jesteś » Forum » Architektura ogrodowa » Szklarnia w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Szklarnia w ogrodzie

Anabell 19:45, 03 gru 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Gardenarium napisał(a)
Manor Hause Upton Grey

Czerwiec




Ta sama szklarnia sierpień





Mam taką mnożarkę tylko szerszą. Danusia podsunęłaś myśl by środkowe parapety wyrzucić i sadzić pomidory w gruncie. W tym roku pierwszy raz posadziłam pomidory na własny użytek na środkowych zagonach ale szybko wysychały. Boczne zagoniki na rozsady kwiatków zostaną.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
AgataAnna 17:40, 04 gru 2013


Dołączył: 27 lis 2011
Posty: 78
Śliczne te małe angielskie szklarnie. Wszystko takie zadbane. Nasze szklarnie wyglądają tak. Myślę, że dobrze byłoby wydzielić jakieś mniejsze przestrzenie. Pojedyncza szklarnia jest bardzo duża i w tej chwili nieszczelna ( brakuje szyb).

W tamtym roku wysadzaliśmy pomidory po 15 maja- tak jak do gruntu. Sadzonki na rozsadę hodowaliśmy w domu. Chciałabym to jakoś inaczej zorganizować, żeby nie męczyć się z ta rozsadą w domu i żeby to miało tzw. "ręce i nogi". Czy mając takie małe mnożarki można wyhodować od początku do końca rozsadę w szklarni? Kiedy się wtedy sieje?
____________________
Agata Mój pierwszy ogród
Gardenarium 18:07, 04 gru 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nawet w lutym możesz siać, ale szklarnie muszą być ogrzewane (tzn. część szklarni trzeba przegrodzić i ogrzewać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 14:48, 31 gru 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Zaznaczam wątek.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
malkul 16:22, 06 sty 2014


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Witam
Zajrzałam tu w poszukiwaniu przydatnych informacji.
Bardzo proszę o porady na co zwrócić uwagę przy wyborze szklarni.
Co jest ważne?
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Gardenarium 08:02, 07 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Najważniejsza jest konstrukcja i wietrzenie, Musi być możlwość wietrzenia, bo inaczej rośliny się "ugotują".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 00:40, 11 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Na wniosek zainteresowanych osób mamy dwa wątki.

Nadal pozostał o uprawach ekologicznych w szklarni.

Piszcie tutaj http://www.ogrodowisko.pl/watek/4055-szklarnia-uprawy-szklarniowe-ekologiczne?page=2
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Anabell 00:45, 11 sty 2014


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Gosia- malkul - najważniejsze przy wyborze szklarni to jest to co pisze Danusia, wietrzenie i konstrukcja.
Może być jedna ściana od strony południowej wsparta o mur, słońce nagrzewa ścianę, a potem oddaje ciepło.

Jak dla mnie to szklarenki z Obi to bardziej do dekoracji jak do użytku, są za niskie, słaba wentylacja.
do rozsady wiosennej nadają się, ale posadzone pomidory to się męczą i więdną.

Ciekawa jestem opinii tych co mają takie cacuszko, jak zdaje egzamin?

Pamiętam mnożarki zagłębione w ziemi, parapet był na powierzchni ziemi, były ciepłe, a wieczorem okrywane matami. bez dodatkowego ogrzewania.
Danusia pokazuje jedną zagłębioną.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
gusiarz 10:41, 15 sty 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Och... wątek jak najbardziej na czasie - jak dla mnie. Mam szklarnię w rozmiarze 3 x 4 m. i szukam pomysłów na zagospodarowanie. Zaznaczam wąteczek
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
agneszka 12:08, 20 sty 2014

Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 42
Witajcie

Ja przymierzam się do malutkiej szklareki przyklejonej do domu. Działkę mam niewielką stąd pomysł szklarenki przyklejonej do domu. Znalazłam w internecie taką malutką szklarenkę ale nie wiem czy w ogóle jest sens ją kupować.

To by miała być szklarnia tylko do wiosennej rozsady. Co roku na wiosnę mam całą podłogę w domu zastawioną doniczkami i mam już tego dość. Chciałabym tam podpędzać dalie oraz siać kwiaty jednoroczne żeby potem szybciej kwitły.

Czy aby robić taką rozsadę trzeba by tą szklarenkę ogrzewać?


Proszę doradźcie.

link szklarnia
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies