Gdzie jesteś » Forum » Architektura ogrodowa » Szklarnia w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Szklarnia w ogrodzie

Moniq 22:02, 04 sty 2017


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2294
Agcia napisał(a)
Wszystko żyło w niej zdrowo i bez poparzeń, w profilach dachowych są też dziurki na sznurek bądź coś czym można podwiązać rośliny. W środku zadomowiła się też jaszczurka, cały sezon każdy centymetr ziemi był w użyciu. Uważam, że zdobi całkiem nieźle jak na poliwęglan.. nie każdego stać na piękną angielską szklarnię. To całkiem dobra alternatywa. Więcej będę mogła powiedzieć po kilku latach eksploatacji. Pod koniec lata szklarnia dostała od północno-zachodniej strony ruinowy murek z rozbiórkowej cegły co widać na ostatnim zdjęciu. W kolejnym sezonie pewnie jeszcze coś dojdzie. Co wrażliwsze rośliny spędzą w niej zimę.
Jednak szklarnia nie służy tylko do oczywistych celów..
Późną jesienią i zimą robiła za ogromny lampion-naustawiałam w niej mnóstwo świeczek i był klimacik na kolację bądź nocne obserwowanie nieba.
Latem z kolei robiła za saunę.
Polecam więc taką architekturę do ogrodu








Agata super opis, taki dokładny.
Możesz zdradzić jakie wymiary ma i na priv. gdzie kupowałaś. Byłabym wdzięczna, bo tez przymierzam sie do tego tematu
____________________
beskidzkie marzenie
AgataBC 22:07, 04 sty 2017


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Dzięki Moniq Szklarnia ma niecałe 2mx3m. Jest jedną z najmniejszych. Resztę napiszę w PW.
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
vts 18:09, 13 sty 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 43
Agcia, właśnie o takie konkretne szklarniowe informacje mi chodzi. Masz piękny ogród no i ta SZKLARNIA, wprost doskonała.Pokryta jest poliwęglanem ale litym (nie komórkowym) jak zrozumiałam. U nas są b. silne wiatry i szukam stabilnej konstrukcji przytwierdzonej do fundamentu, który pozostanie po rozbiórce niefortunnej "szklarni" zakupionej w ub. roku.
Mam jeszcze trochę czasu - do końca zimy.
Nie widzę dokładnie na końcowych fotkach, wasza stoi na fundamencie? I jeszcze jedno pytanie gdzie ją kupowaliście. Wolałabym kupić dobrą gotową niż zlecać robociznę.
oby do wiosny
____________________
AgataBC 18:35, 16 sty 2017


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Pisałam w opisie o fundamencie.. szklarnia ma dołączoną podstawę, a ponieważ chciałam, żeby była mobilna- w czterech jej rogach są odlane z betonu i zatopionym złomem -idealnie wpasowane do tej podstawy kostki -bardzo ciężkie. Nie straszne jej wiatry. A kostki są małe i nie zabierają miejsca w środku.
Trudno Ci będzie dobrać szklarnie do już istniejącego fundamentu.. chyba.
My kupiliśmy swoją w markecie budowlano-majster. Ale nie wiem czy jeszcze je mają. Widziałam też je w internecie. Zaraz napiszę na priv.
Pozdrawiam
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
SebastianOgr... 11:40, 24 lut 2017

Dołączył: 22 lut 2017
Posty: 6
Hej,

a ja szukałem czegoś mocnego i co nie wymaga betonowych fundamentów. Zależało mi na mocnej konstrukcji która nie będzie gubiła poliwęglanowych paneli na wietrze. Jako że szklarnia ma być składana po zimię, nie chciałem aby fundament szpecił trawnik. Wybór padł na konstrukcję stalową z systemem wkopywanych kotew. Poniżej zdjęcia z budowy. Wszystko przez sezon trzymało się super. Dzisiaj wieje tak, że drzwi nie można otworzyć a szklarnia ani drgnie.



SebastianOgrodnik
Gardenarium 12:08, 24 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ta szklarnia jest świetna, nigdy takiej nie widziałam na żywo.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
vts 14:24, 06 sie 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 43


Pochwalę się moją nową szklarnią,postawioną w kwietniu sposobem gospodarczym. Jestem z niej b. zadowolona, nie to co z poprzedniej, która wytrzymała niecały sezon, kupiona w popularnym markecie.
____________________
adamandrzej76 09:49, 15 sie 2017

Dołączył: 15 sie 2017
Posty: 2


Szukając pomysłu na budowę szklarni odwiedzałem wiele stron, także i to forum. Może i moja szklarnia będzie dla kogoś inspiracją. Warzywa rosną

Gardenarium 10:28, 15 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Świetna, sam zbudowałeś? Jak z wietrzeniem?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
adamandrzej76 20:59, 15 sie 2017

Dołączył: 15 sie 2017
Posty: 2
Od fundamentów, murowanie, konstrukcja i tak dalej- sam. Wymiar 3 na 4 metry. Wywietrzniki na górze regulowane w trzech pozycjach okazuja sie bardzo skuteczne. Ostatnie upały to był dobry sprawdzian dla takiego rozwiązania.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies