Gdzie jesteś » Forum » Architektura ogrodowa » Szklarnia w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Szklarnia w ogrodzie

Major 15:48, 19 lut 2018

Dołączył: 19 lut 2018
Posty: 6
o szklarnie trzeba dbać, nie jest to takie proste, trzeba pielegować, dbac, sprzątać, podlewać
Martka 19:03, 12 sie 2018


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Niedługo, bo dopiero od 2 lat mam swój ogród, co czyni mnie jak Was, bardzo szczęśliwą. Mam trzy skrzynie z warzywami, ale apetyt rośnie i dość szybko pojawiła się nieodparta myśl, aby wspomóc się szklarnią. Jednocześnie mamy taras północny i szukam w ogrodzie zakątka, który pozwoli nam się nim cieszyć w chłodne miesiące wiosenne lub jesienne. Dlatego chciałabym postawić także na estetykę tej konstrukcji. Najbardziej podoba mi się połączenie aluminium + szkło. Drewno na razie pozostanie marzeniem

I tu pojawiają się moje pytania do Was:

- czy ktoś praktykuje takie połączenie wypoczynek + uprawa? jak się sprawdza? czy faktycznie relaksujecie się tam? nie przeszkadza np. wysoka wilgotność?
- czy dodatkowo osłaniacie uprawę w bardzo słoneczne dni? jest jakiś system?
- jak rozwiązujecie kwestie mycia szyb?
- jak dogrzewacie szklarnię w wiosenne przymrozki?

Napiszcie, proszę o swoich doświadczeniach, ten wątek bardzo dużo mi pomógł, byłoby cudownie, gdyby się rozbudował







 
anitan 12:01, 21 paź 2018


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
czy szklarnia może służyć do zimowania roślin?
Mam w swojej szklarence 2 skrzynie na ok 30 cm wysokości na całą długość szklarni (2,5m), wypełnione ziemią. Pomidory już uprzątnęłam ale pomyślałam, ze moze w szklarni uda się przezimować jakieś rośliny zamiast je dołowac w ziemi na zewnątrz? Mam na myśli wieloletnie żurawki i trawy z donic tarasowych.
Doradźcie, proszę czy włożenie takich roślin w donice w szklarni ma sens. Będą wyżej niż poziom gleby na zewnatrz ale jednak izolowane od zewnętrznych warunków samą szklarnią, drewnem z donic no i kilkunastona cm ziemi wewnątrz donic.
Oczywiście, będą sporadycznie podlewane.
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
anitan 15:14, 02 cze 2019


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
Takie cos sie pojawilo w szlarni, co to moze byc

____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
asiak 22:24, 02 cze 2019


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Kokon os?
____________________
AsiaDziałeczka Asi
anitan 20:42, 03 cze 2019


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
chyba tak, na razie była tylko jedna więc udało zdjąć się bezurazowo
to chyba się nazywa gniazdo inicjalne.
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
basia3 17:41, 30 paź 2019


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
Ja mam taką

____________________
JEST DOBRZE :D
anitan 10:03, 31 paź 2019


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
Bomba!
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
dancingcrane 18:45, 02 lis 2019

Dołączył: 03 paź 2017
Posty: 35
Ja też. Zajefajna sprawa.
Gardenarium 06:51, 11 lis 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A jak będzie z wietrzeniem latem, tylko jeden mały wywietrznik na górze? Widzę że są jeszcze z boku, ale ile? czy są na "przestrzał? Może z tym być problem przy tym kształcie budowli, bo temp. sięga plus 60 stopni w słoneczne dni.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies