Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt

Pokaż wątki Pokaż posty

Szklarnia w ogrodzie

Major

Dodany 15:48, 19 lut 2018
o szklarnie trzeba dbać, nie jest to takie proste, trzeba pielegować, dbac, sprzątać, podlewać
Martka
Junge frau im garten amy moser 1910

Dodany 19:03, 12 sie 2018
Niedługo, bo dopiero od 2 lat mam swój ogród, co czyni mnie jak Was, bardzo szczęśliwą. Mam trzy skrzynie z warzywami, ale apetyt rośnie i dość szybko pojawiła się nieodparta myśl, aby wspomóc się szklarnią. Jednocześnie mamy taras północny i szukam w ogrodzie zakątka, który pozwoli nam się nim cieszyć w chłodne miesiące wiosenne lub jesienne. Dlatego chciałabym postawić także na estetykę tej konstrukcji. Najbardziej podoba mi się połączenie aluminium + szkło. Drewno na razie pozostanie marzeniem

I tu pojawiają się moje pytania do Was:

- czy ktoś praktykuje takie połączenie wypoczynek + uprawa? jak się sprawdza? czy faktycznie relaksujecie się tam? nie przeszkadza np. wysoka wilgotność?
- czy dodatkowo osłaniacie uprawę w bardzo słoneczne dni? jest jakiś system?
- jak rozwiązujecie kwestie mycia szyb?
- jak dogrzewacie szklarnię w wiosenne przymrozki?

Napiszcie, proszę o swoich doświadczeniach, ten wątek bardzo dużo mi pomógł, byłoby cudownie, gdyby się rozbudował