Gdzie jesteś » Forum » Architektura ogrodowa » Szklarnia w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Szklarnia w ogrodzie

elofura 13:26, 29 lip 2020

Dołączył: 08 sie 2012
Posty: 14
To i ja się pochwalę, mini szklarnia na 10 pomidorków na podwyższonej grządce











antracyt 16:41, 29 lip 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11527
Ale fajny patent
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
anitan 09:16, 30 lip 2020


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
wow, ale kontrukcja
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
boru 16:26, 06 wrz 2020

Dołączył: 18 mar 2013
Posty: 33
Dostałem stelaż na szklarnie zrobiony ze starych okien hangarowych (metalowe kratownice z kątowników, które w oryginale były oszklone). Zastanawiam się co zastosować zamiast szyb szklanych. Pierwszy wybór to poliwęglan lub plexi. Czy oprócz tych materiałów jeszcze są jakieś które się nadają? Oczywiście nie biorę pod uwagę folii. Kryterium wyboru to również cena. Szyby chciałbym zamówić już pocięte na odpowiedni wymiar. Jeżęli móimy o poliwęglanie to zwykłę płyty, czy komorowy? Jeżeli pleksi to czy przy gradobiciu pleksi nie popęka?
Drugie pytanie to czy najlepszy wybó to przezroczysta szyba czy może lekko przydymione, albo mleczna? Zastanawiam się, ponieważ widać często, że "szklarniarze" bielą wapnem okna.
Trzecie pytanie - Jak najprościej i najtaniej zamocować te szyby do kątowników metalowych?
AgaCzek 13:08, 07 wrz 2020


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Nie jestem w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania ale na niektóre mogę- ogrodnicy bielą szyby bo inaczej słońce jest w stanie poparzyć roślinność w środku szklarni - poliwęglanu nie trzeba bielić, bo jego struktura zapobiega ryzyku poparzenia roślin i wygląda dużo estetyczniej niż bielone szyby czy inne materiały Poliwęglan komorowy. Ja osobiście wybrałam szklarnie z poliwęglanu i jestem z niej bardzo zadowolona.


Pozdrawiam
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
boru 15:07, 21 wrz 2020

Dołączył: 18 mar 2013
Posty: 33
zwolennicy szklarni ze szkła piszą, że poliwęglan jednak mocno ogranicza dostęp promieniowania potrzebnego do asymilacji. Czy to rzeczywiście tak duża wada?
AgaCzek 19:22, 22 wrz 2020


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Nie wiem - mam tylko szklarnię z poliwęglanu i nie mam porównania do szklanej.
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
Gardenarium 20:20, 22 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
boru napisał(a)
zwolennicy szklarni ze szkła piszą, że poliwęglan jednak mocno ogranicza dostęp promieniowania potrzebnego do asymilacji. Czy to rzeczywiście tak duża wada?


Zależy co uprawiasz w szklarni, jeśli ogórki - ok, jeśli kaktusy lub pelargonie -lepiej ze szkła. Nie ma się tu czego czepiać, że wada czy nie wada. Ważne jest posiadanie szklarni.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
boru 17:47, 27 wrz 2020

Dołączył: 18 mar 2013
Posty: 33
Będę robił szklarnię z poliwęglanu komorowego 4 lub 6mm - jednak koszty i sama robocizna przekonuje mnie do tego rozwiązania w porównaniu do szkła.

Jakbyście wkleili te szyby z dociętego poliwęglanu komorowego do ramek zrobionych ze stalowych profili C i T ?
Chyba warto naokoło każde okienko uszczdelnić jakimś silikonem dekarskim?
Do tego jeszcze przydałoby się zabezpieczyć komory paneli. Tutaj systemowo jest taśma uszczelniająca i profile U. Ale to rozwiązanie jest drogie. Macie jakieś inne pomysły?
igaga12 08:24, 01 kwi 2021

Dołączył: 01 kwi 2021
Posty: 3
A co myślicie o foliakach? Z tego co widziałam na [reklama] są znacznie tańsze od szklarni, więc trochę mnie to kusi, ale czy równie skuteczne? Ktoś uprawiał już warzywa w tunelu foliowym?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies