Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

Dorota123 18:52, 05 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Waclaw napisał(a)
pięknie strzyżone rośliny
Bardzo lubię zimozielone rośliny, ale dbanie o nie to spore wyzwanie, szczególnie jak przyjdzie czas przycinania. Ponad 100 krzewów do cięcia mam.

Wysyłam zapach wiosny



____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 19:01, 05 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
basia3012 napisał(a)


Dorotko, czy miałaś takiego gościa w ogrodzie?

Potwierdzam za Wacławem, pięknie strzyżone krzewy.
Czy z cięciem bukszpanów, trzmielin i tawuł to poczekać czy zaczynać ciąć?
Basiu w ogrodzie mam całe mnóstwo jaszczurek, są brązowe i zielono- brązowe. Nie przepadam za nimi, ale wiem, że są pożyteczne więc im krzywdy nie robię. Obecność jaszczurek świadczy też o dobrym stanie ekologii. Przez dwa dni miałam też chyba zaskrońca dość sporego miał sporo ponad metr. Na szczęście zmienił miejscówkę, mam nadzieję że go już u mnie nie ma bo boję się wszystkich węży. Za pochwałę dziękuję ślicznie.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Katkak 19:05, 05 maj 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
A ja tak bym chciała u siebie jaszczurki, ale chyba one bardziej słoneczne ogrody wolą'
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
malgorzata_s... 19:08, 05 maj 2019


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Przywabił mnie zapach bzów Piękne widoki a zapach ach...
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Dorota123 19:13, 05 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
ewsyg napisał(a)
Ale masz fajnego gościa Widaż, że jej dobrze u Ciebie
Dobrze jaszczurkom u mnie, nie przeganiam ich, nie płoszę, tylko one straszą mnie swoją obecnością. Mam ich tyle, że jak chcę wejść na rabatkę to zawsze coś ucieka z pod stóp. Nie jest to przyjemne, a jak jakaś spłoszona przeleci mi przez stopę to mnie aż trzęsie. No cóż każde stworzenie chce żyć, a ja stwarzam im do tego idealne warunki. Ta jaszczurka ze zdjęcia wygrzewa się tuż przy barierce, wcale jej nie przeszkadzało to, że na barierkę kładę pościel do wietrzenia, bacznie mnie obserwowała, ale nie czuła zagrożenia.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 19:22, 05 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
asiak napisał(a)
Piękny ogród U mnie też sporo jaszczurek zamieszkuje
Jakie jest Twoje wrażenie jak jedna z drugą ucieka gdy schylasz się aby wyrwać chwasta? Mnie zawsze przestraszą. Za pochwałę ogrodu dziękuję.
Przesyłam soczyste kiście bzu.

____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 19:30, 05 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Katkak napisał(a)
Dorcia czy tego bza na pniu sama tak wyprowadziłaś?
Kasiu ja do tej pory przycinałam tylko tego lilaka z prawej strony, tego jasnego. Reszta rośnie jak chce, chociaż w tym roku po kwitnieniu niektóre poskracam bo już bardzo wysokie są.


To jest ten przycinany, on potrafi być ogromnym krzaczorem.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
sylwia_slomc... 19:40, 05 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82083
Aż u mnie czuję zapach tych lilaków Swoje też dzisiaj wąchałam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Waclaw 19:46, 05 maj 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
bzowo u Ciebie.
Ja dzisiaj ściąłem kilka gałązek do domu. Pachnie wszędzie. Pod wpływem Twoich bzów i ja posadziłem kilka. Te jednak na razie nie kwitną. Jeszcze kilka kupię. Podoba mi się Krasawica Maskwy.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Dorota123 19:50, 05 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Katkak napisał(a)
A ja tak bym chciała u siebie jaszczurki, ale chyba one bardziej słoneczne ogrody wolą'
Jaszczurki lubią wygrzewać się na słoneczku, ale najwięcej młodych miałam w cieniu pod świerkami. Nawet do altany przychodzą , więc myślę, że przy Twoim oczku na pewno było by im dobrze.
Przesyłam kwiaty bzów zaplątanych w zieleni.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies