Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

Waclaw 20:36, 07 maj 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Dorota123 napisał(a)
No to klapa, podlałam wszystkie. Chwilę się zastanawiałam, czy można i stwierdziłam, że na pewno im nie zaszkodzi. Sypię też regularnie pod rh i hortensje fusy z ekspresu do kawy, wiem że to naturalny nawóz zakwaszający i nie da się go przedawkować. Gnojówka z kurzeńca szczególnie idzie pod róże i cebulowe. Sąsiadka od której dostaję to śmierdzidło okłada tym na zmianę z ziemią swoje róże na zimę. Mówię Ci jakie piękne ma krzaki róż, moje przy jej to parodia róży. Ona nie podlewa, tylko daje na zimę. Już jedne taczki wylądowały na moim kompostowniku. Ma też taką świetną pomocnicę i śliczny ogródek. Jest babcią opiekującą się wnuczką, która jest jej całym światem i do tego ma śliczny ogródek. Da się? jak tylko się chce to wszystko jest możliwe. W tle widać jej rabatówki.




Moje rododendrony zlałem obficie wodą aby rozcieńczyć gnojówkę. Myślę, że innym roślinom posłuży.
Teraz i mnie i Tobie zostaje czekanie na efekty. Nie ma się co przejmować. Będzie dobrze
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Renii 21:26, 07 maj 2019


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Piękne bzy i pięknie uformowane roślinki. Musi cię sporo pracy kosztować cięcie, ale jest efekt
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
sylwia_slomc... 22:12, 10 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82083
Dorota123 napisał(a)
Zapraszam częściej. Nie wiem, czy to dobry pomysł sypać fusy na cały kompost bo fusy zakwaszają. Syp je od razu pod rh, hortensje lub borówki. Oczko zrobię, ale to będzie taka mała kałuża. Mam mało miejsca, a chcę żeby było przy altanie.
Gnojówka z kurzeńca jest bardzo mocna, u mnie jest rozpuszczana niecały litr gnojówki na 10 l wody.




To jest to miejsce gdzie kałuża?
Dobrze myślę?
Pokazuj w trakcie prac
Strasznie jestem ciekawa jak wyjdzie

A ogród masz bajeczny i jak czytam co piszesz o różach sąsiadki to nie może być żeby były ładniejsze niż Twoje bo masz cudne, uważaj żeby sie nie obraziły za te Twoje słowa
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agania 22:15, 10 maj 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Przepiękny ogród Przepani
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Dorota123 22:46, 10 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Waclaw napisał(a)


Moje rododendrony zlałem obficie wodą aby rozcieńczyć gnojówkę. Myślę, że innym roślinom posłuży.
Teraz i mnie i Tobie zostaje czekanie na efekty. Nie ma się co przejmować. Będzie dobrze
Myślę, że nie powinno to ich zabić, ja nie widzę u siebie nic złego na rh.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 22:50, 10 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Renii napisał(a)
Piękne bzy i pięknie uformowane roślinki. Musi cię sporo pracy kosztować cięcie, ale jest efekt
Bzy co dzień mocniej pachną, uwielbiam ten czas w ogródku. Formowane rośliny to baza rabatek na zimowe widoki. Cięcia jest dużo, ale mam do tego odpowiedni sprzęt, więc jakoś sobie radzę.



____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 23:02, 10 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
sylwia_slomczewska napisał(a)

To jest to miejsce gdzie kałuża?
Dobrze myślę?
Pokazuj w trakcie prac
Strasznie jestem ciekawa jak wyjdzie

A ogród masz bajeczny i jak czytam co piszesz o różach sąsiadki to nie może być żeby były ładniejsze niż Twoje bo masz cudne, uważaj żeby sie nie obraziły za te Twoje słowa
Nie to nie jest odpowiednie miejsce na kałużę. To strona południowa i tam jest bardzo gorąco woda by mi tam ciągle zieleniała. Wykopany jest już dołek przy altanie, tam jest sporo cienia i będę mogła obserwować z altanki przylatujące ptaki. Jutro zrobię zdjęcia, dziś już nie miałam weny do latania z aparatem.
Moje róże też są fajne, ale sąsiadki mają więcej pędów bocznych, są lepiej zagęszczone a to wynika z lepszego nawożenia. Ja niby sypię dwa razy w sezonie nawóz pod róże, ale moje nie są takie dorodne. Bardzo mi zależy na moich różach Lagunach, a one takie jakieś łyse są, jak porównuję podpórki u sąsiadki to moich jest 1/3 tego co za ogrodzeniem.



____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
sylwia_slomc... 23:06, 10 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82083
Obym nie przegapiła
Jutro ma dzień ogrodowy, musimy machnąć tą rabatę bo rośliny przyjadą i chcę sadzićA jeszcze muszę trzy rabaty ogarnąć bo w niedzielę mam wizytację Madzi i Moni
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Doranma 09:29, 11 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Ale masz kolorowo pod ławeczką ☺ Ja również czekam na zdjęcia powstającej kałuży!
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Katkak 12:35, 11 maj 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Dorcia ha też czekam na zdjęcia "kałuży"
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies