Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

Dorota123 15:12, 13 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
greg66 napisał(a)


Bardzo ładnie,ogród piękny pewnie na żywo jeszcze cudowniejszy

Ponieważ u mnie jest mało miejsca na oczko, za dużo drzew miałbym albo liście albo igły to wymysliłem zrobić wodę w takiej wielkiej bani cynkowej. Jedyne miejsce gdzie może stać to przed tarasem. Obsadzą ją roślinami i zamontuję fontannę, która miałem do tej pory. Nie będzie to duże ale zoabczymy.

Twoja kałuża nabiera już uroku
Miałam kiedyś maleńkie oczko jeden sezon, zlikwidowałam go bo nie nadążyłam zmieniać wody. Strasznie szybko woda w nim zieleniała, zlikwidowałam go chociaż podobało mi się. Zrobiłam go w kuwecie dla kotów. Umiejscowione było od strony wschodniej i bardzo długo było nasłonecznione.



Za miłe słowa o ogrodzie bardzo dziękuję.
Myślę, że wybrałeś dobrą lokalizację, będziesz mógł z tarasu obserwować przylatujące ptaki, no i szmer wody z fontanny będzie bardzo kojący.






____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 15:17, 13 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
anabuko1 napisał(a)

Pięknie sie ogrody prezentuje.
Bardzo elegiacki.
Jestem ciekawa co to kwitnie przy ścianie domku ??
Dziękuję, ogródek to moje oczko w głowie, no i moja ogrodoterapia. Przy ścianie kwitnie clematis Rubens Montana. W ubiegłym roku zaczął się wspinać na lilaki. Pozwoliłam mu na to, ale w tym roku bacznie będę mu się przyglądać, bo to bardzo ekspansywna roślina.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 15:23, 13 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
sylwia_slomczewska napisał(a)
Cała masa koloru w ogrodzie pieknie zakomponowana, Relację z budowy oczka obejrzałam z ciekawościa teraz będę czekać na kolejny etap
Ten tydzień ma być deszczowy
Teraz najwięcej koloru dają bzy, które oszamiająco pachną. no i wszechobecna zieleń. Nawet trawnik jest zielony. Dziś zimno i bardzo wietrznie. Rozpaliłam w centralnym i grzeję się w domku.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 15:27, 13 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Waclaw napisał(a)
Dorotko, powtórzę się: piękny masz ogród
Dziękuję, jestem bardzo zadowolona, że podoba się mój ogród zaglądającym Maj to piękny miesiąc, pamiętaj że podczas jakichś wyjazdów zawsze możesz odpocząć w mojej altanie.


____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 15:36, 13 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Ewa777 napisał(a)
Dorotko, jaka piękna zieleń u Ciebie, to się bardzo rzuca w oczy Bzy wprost pachną z ekranu. Powojnik zaraz da czadu. Super masz z tym obornikiem kurzącym, rośliny na pewno będą wdzięczne
Teraz w każdym ogrodzie szaleje zielony maj. Na szczęście nie ma upałów i nie przypieka roślin od razu na starcie. Chociaż u mnie już ziemia wysycha, przydałby się deszczyk. Powojnik co dzień bardziej różowy.
Kurzeńcem już w ubiegłym roku podlewałam rośliny. W tym roku dostałam już jedne taczki, które wylądowały na kompostowniku i mam obiecane jeszcze jeden taki transport.



____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
asiak 16:02, 13 maj 2019


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Prześliczne bzy Cała reszta również
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Dorota123 17:38, 13 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
asiak napisał(a)
Prześliczne bzy Cała reszta również
Bardzo mi miło.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
sylwia_slomc... 20:19, 13 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Ale masz wspaniałą kolekcję lilaków
Cudnie musi w ogrodzie pachnieć
A potem lilaki zastąpią róże i znów będą cudne widoki i zapachy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Waclaw 22:05, 13 maj 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Dorota123 napisał(a)
Kiedy Ty podlewałeś tym kurzeńcem? U mnie nie zauważam nic złego na rh, ale na wszelki wypadek leje im co dzień wodę.
Lilaki pięknie kwitną i upajają swoim zapachem.



[



Dorotko, nie pamietam dokładnie kiedy to było ale około tygodnia temu. Zaraz w moim wątku pokażę zdjęcie rh. Być może objawy są wynikiem podlania gnojówką z kurzeńca. Bogdzia napisała, że rh nie lubią kurzeńca.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
abiko 22:09, 13 maj 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Jak ja lubię lilaki.. ten bordowy koło białego super..
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies