Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

Waclaw 22:10, 13 maj 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Dorota123 napisał(a)
Dziękuję, jestem bardzo zadowolona, że podoba się mój ogród zaglądającym Maj to piękny miesiąc, pamiętaj że podczas jakichś wyjazdów zawsze możesz odpocząć w mojej altanie.



Dziękuję
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
ElzbietaFranka 22:21, 13 maj 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
Dorotka pieknie. Tetwone bzy czuc w Warszawie,takie dorodne co ty im dajesz, ze takie piekne. Ptaszki maja piekny wybieg z poidlem.
Montana znowu pieknie zakwietla u ciebie. U mnie by tydzien temu zmarzla.
Ide jeszcze ogladac dalej.


Gnojowka od kur mozna podlewac wszystko tylko trzeba odpowiednio rozcienczyc. Kurzy nawoz ma duzo azotu. Najlepiej sypac kurzy nawoz na zime.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Bogdzia 15:19, 14 maj 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Nie wiadomo co chwalic , wszystko wypieszczone i piękne . Ten jasniejszy (niebieski) bez , znasz nazwe?
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Dorota123 21:01, 14 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ale masz wspaniałą kolekcję lilaków
Cudnie musi w ogrodzie pachnieć
A potem lilaki zastąpią róże i znów będą cudne widoki i zapachy
W wiejskim ogrodzie nie może zabraknąć bzów, jaśminów i malw, które u mnie łapią jakąś chorobę. Róże pokazują już pączki, ale i mszyca na nich siedzi. Teraz mam deszczyk, więc nie da się pryskać. Syn mi przywiózł dziś żwir na kałużę, ale ma grubą fakturę, niby byłam, oglądałam, a w domku było a kuku.





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 21:07, 14 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Waclaw napisał(a)



Dorotko, nie pamietam dokładnie kiedy to było ale około tygodnia temu. Zaraz w moim wątku pokażę zdjęcie rh. Być może objawy są wynikiem podlania gnojówką z kurzeńca. Bogdzia napisała, że rh nie lubią kurzeńca.
Myślę, że to nie od kurzeńca, ja podlałam swoje rh wszystkie i nic im się na razie nie dzieje.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 21:14, 14 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
abiko napisał(a)
Jak ja lubię lilaki.. ten bordowy koło białego super..
Kiedyś poprosiłam tatę koleżanki żeby dał mi kawałek takiego lilaka. Miał tylko jeden młody odrost z ziemi i odkopał mi. Zapowiedział żebym dbała o niego bo to piękny bez. U mnie jest ich już sporo, a na działce tego Pana chyba tylko jeden. On jak jest w pąkach ma bardzo intensywny kolor, z biegiem czasu kwiat robi się jaśniejszy.



____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 21:22, 14 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
ElzbietaFranka napisał(a)
Dorotka pieknie. Tetwone bzy czuc w Warszawie,takie dorodne co ty im dajesz, ze takie piekne. Ptaszki maja piekny wybieg z poidlem.
Montana znowu pieknie zakwietla u ciebie. U mnie by tydzien temu zmarzla.
Ide jeszcze ogladac dalej.


Gnojowka od kur mozna podlewac wszystko tylko trzeba odpowiednio rozcienczyc. Kurzy nawoz ma duzo azotu. Najlepiej sypac kurzy nawoz na zime.
Cieszę się z moich lilaków, jesienią mam obiecaną Krasawicę Moskwy. Tego małego poidełka dla ptaków już nie ma, miałam problem z utrzymaniem czystości wody.
U ns na szczęście jak do tąd nie było majowych przymrozków.
Gnojówkę rozcieńczam, daję mniej niż 1l na 9 l wody. Sąsiadka kopczykuje róże kurzeńcem i ziemią na zimę, ma piękne krzaki. później w sezonie nie sypie już żadnym nawozem.








____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 21:33, 14 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Bogdzia napisał(a)
Nie wiadomo co chwalic , wszystko wypieszczone i piękne . Ten jasniejszy (niebieski) bez , znasz nazwe?
Niestety nie znam nazwy, tego lilaka. Dawno temu został odkopany odrost u babci męża. Bidulka była straszna, bałam się że się nie przyjmie. Teraz co około 4 lata ścinany jest na około 1m. On rozrasta się do bardzo pokaźnych rozmiarów i muszę go trochę ograniczać. Jest u mnie około 30 lat i przez ten czas nie wypuścił ani jednej sadzonki żeby go rozmnożyć. Przez odkład ukorzeniał się 3 lata.
Za miłe słowa o ogrodzie ślicznie dziękuję.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
m_gocha 21:34, 14 maj 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Dorotko wreszcie nadrobiłam u Ciebie zaległości!
Ależ pięknie i jak soczyście u Ciebie! Najbardziej zachwycił mnie powojnik Montana (czy on powtarza kwitnienie?) oraz oczywiście bzy! Uwielbiam ich zapach! Zwłaszcza w wilgotny dzień zapach zapewne snuje się po całym ogrodzie
Moje ulubione zapachy to właśnie zapach bzu, konwalii, fiołków, róż i piwonii

Widzę, że mini oczko wodne u Ciebie powstaje. Ciekawa jestem efektu końcowego i trzymam kciuki
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Waclaw 21:40, 14 maj 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
bzy cudowne
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies