Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

Dorota123 21:29, 16 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Między altaną a gruszką ciągle był problem z trawą. Nie chciała rosnąć bo tam cień. Z koszeniem też było ciężko, wcześniej tam było ciaśniej i kosiarka ledwo się przeciskała. Pierwsze zdjęcie jest z ubiegłego roku.








____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
marba 21:50, 16 maj 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Dorotko, podziwiam, podziwiam i nie mogę wyjść z zachwytu. Każda fotka jeszcze piękniejsza od poprzedniej. Ogród jak zaczarowany. Prawdziwe ogrodowe dzieło sztuki.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Dorota123 21:52, 16 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Pola napisał(a)
Dorotko piękne robisz zdjęcia, bzy cudne, a jeśli chodzi o róże to myślę że to zależy od rodzaju zasilania.
Ja jestem bardzo ciekawa jakie będą u mnie bo pierwszy raz dostały mączkę rogową, zobaczymy.
Dziękuję fotografowanie to moja kolejna pasja, tylko taka nie szkolona.
Bzy i wszystkie pachnące rośliny bardzo lubię. Zwykle oglądanie roślin zaczynam od wąchania. Lubię też zrywać do bukietu kwiaty.
Na pewno duży wpływ ma nawożenie, u mnie róże chyba były niedożywione pomimo sypania nawozów. Widzę u sąsiadki, że zimowe okrywanie kurzeńcem i ziemią daje świetne rezultaty. Ona w sezonie nie sypie żadnych nawozów.
Pozdrawiam

____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 22:06, 16 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
abiko napisał(a)
maki masz już takie??
Super..
A ja posadziłam Gemmę na jesieni i jestem jej bardzo ciekawa, na razie rośnie.. bo zachwycił mnie jej kolor ze zdjęć. Muszę poszukać gdzie pokazałaś swoją.
Maki zaczynają mi już kwitnąć, ale znalazłam zdjęcia mojej gemmy to Ci pokazuję. Bardzo lubię tą różyczkę.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
abiko 22:08, 16 maj 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
fantastyczny kolor, dziekuje
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Dorota123 22:16, 16 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
ElzbietaFranka napisał(a)
Dorotka posadz w środek bez ziemi irysa żółtego będzie utrzymywał czystość wody lub tatarak.

Tak wygląda wyrzucę jak zobaczysz. Tutaj akurat na skalniaku, ale w wodzie daje sobie świetnie radę. Posadz klacze i zasyp kamieniami.

Dziękuję za podpowiedź, kiedyś je miałam przy szambie, ale teraz mamy kanalizację. Niby ich się pozbyłam, ale do tej pory mam jakieś siewki. Właśnie zastanawiałam się co zrobić, żeby woda była czysta.



____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 22:22, 16 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
marba napisał(a)
Dorotko, podziwiam, podziwiam i nie mogę wyjść z zachwytu. Każda fotka jeszcze piękniejsza od poprzedniej. Ogród jak zaczarowany. Prawdziwe ogrodowe dzieło sztuki.
Basiu dziękuję cieszę się, że tak właśnie odbierasz mój ogród.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
ElzbietaFranka 22:58, 16 maj 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
Dorotka ten piękny uśmiech. Radość z ciebie tryska kochana.
Ogród też piękny a co to za sznurki wodne z tego dzbana płyną co to za pomysł.
Jeszcze co dziennie do bajorka wieczorem 1 litr zimnej wody dolej.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Waclaw 16:05, 17 maj 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Dorota123 napisał(a)
Teraz.... z moim pomocnikiem, pomagał też drugi syn, ale na fotki się nie załapał.






uroczo
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Dorota123 21:55, 18 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
ElzbietaFranka napisał(a)
Dorotka ten piękny uśmiech. Radość z ciebie tryska kochana.
Ogród też piękny a co to za sznurki wodne z tego dzbana płyną co to za pomysł.
Jeszcze co dziennie do bajorka wieczorem 1 litr zimnej wody dolej.
Ja na ogół jestem pogodną osobą a z tego dzbana to niby strumienie wody wypływają, a tak na prawdę to ponawlekałam takie koraliki i ułożyłam tak jak widać. Wczoraj sąsiad był na rybach i dostałam 5 rybek (chyba Płotki). Przyniosły mi je sąsiadki w wiadrze. Dziś przyjechał wnuk, przyszła też mała sąsiadeczka i radości było ogrom. Żadne nie chciało wracać do swojego domu.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies