Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

Bogdzia 21:07, 15 maj 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Dorota123 napisał(a)
Niestety nie znam nazwy, tego lilaka. Dawno temu został odkopany odrost u babci męża. Bidulka była straszna, bałam się że się nie przyjmie. Teraz co około 4 lata ścinany jest na około 1m. On rozrasta się do bardzo pokaźnych rozmiarów i muszę go trochę ograniczać. Jest u mnie około 30 lat i przez ten czas nie wypuścił ani jednej sadzonki żeby go rozmnożyć. Przez odkład ukorzeniał się 3 lata.
Za miłe słowa o ogrodzie ślicznie dziękuję.






Tak myślałam ze jakis niespotykany. A jak ścinasz tak od góry to kwitna Ci w nastepnym roku?
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Dorota123 20:28, 16 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Katkak napisał(a)
O tak, zapachniało bzami. Maj jest beznadziejny. Może druga połowa bedzie łaskawsza.
Teraz to i u mnie jest już dosyć wilgoci, ale na tym skorzystają roślinki. One w takich w takich temperaturach rozwijają się ładniej niż przy ogromnej spiekocie. Moje kwiaty bzów są mocno obciążone deszczem, ale nadal cudownie pachną.


____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 20:42, 16 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
mirkaka napisał(a)



Niekoniecznie z tymi różami, może być że sąsiadka kupowała lepsze sadzonki, to bardzo ważne aby szczepienie było silne, mocne.
Mam dwie róże Eden Rose, jedna starsza od drugiej o dwa lata, i ta starsza jest ciągle mizerna, idzie jednym pędem, rosną obok siebie. Ale tę pierwszą kupowałam jako jedną z ostatnich, już przebranych sadzonek, tę drugą wybrałam silną, pięknie rozkrzewioną sadzonkę.
Tę starszą obcięłam na wiosnę tuż przy ziemi, bo tak beznadziejnie wyglądała, teraz wygląda jak sadzonka tegoroczna, ta młodsza stworzyła już ogromny krzew.

Dorotko, cudny ogród podziwiam, Twoje bukszpany cięte zdrowiutkie, piękne formy tworzysz. Zazdroszczę, u mnie ciągle chorują
Mam bukszpany około 30 lat i nigdy mi nie chorowały, na szczęście nie mam też ćmy bukszpanowej. Wszystkie sama ukorzeniłam, gałązki miałam od babci do ubrania koszyczka na wielkanoc. Nadmiar wsadziłam do skrzyneczek z pelargoniami, bo były malutkie. Jesienią jak pozbywałam się pelargonii zauważyłam ukorzenione bukszpany i to były moje pierwsze sadzonki.
Jeśli chodzi o róże to często tak bywa jak napisałaś, ale mojej sąsiadce spodobała się u mnie róża Gemma. Poprosiła żebym przy następnym zamówieniu wzięła i dla niej taką. Przyszła taka marna sadzonka, że aż wstyd było brać za nią pieniądze. No ale ja za nią płaciłam. Róża jest u niej drugi rok i jest dużo ładniejsza niż moja. Cieszę się, że tak ładnie jej się rozrosła, bo bałam się czy w ogóle przeżyła.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 20:49, 16 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Bogdzia napisał(a)


Tak myślałam ze jakis niespotykany. A jak ścinasz tak od góry to kwitna Ci w nastepnym roku?
Ścinam od razu po kwitnieniu, w następnym roku jest niewiele kwiatów, ale są.

____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Pola 21:08, 16 maj 2019


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Dorotko piękne robisz zdjęcia, bzy cudne, a jeśli chodzi o róże to myślę że to zależy od rodzaju zasilania.
Ja jestem bardzo ciekawa jakie będą u mnie bo pierwszy raz dostały mączkę rogową, zobaczymy.
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
abiko 21:10, 16 maj 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
maki masz już takie??
Super..
A ja posadziłam Gemmę na jesieni i jestem jej bardzo ciekawa, na razie rośnie.. bo zachwycił mnie jej kolor ze zdjęć. Muszę poszukać gdzie pokazałaś swoją.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Dorota123 21:11, 16 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Trwają prace przy kałuży, deszcz pada i kałuża się zapełnia.


Było tak




Tu między płytami ciągle miałam problem. Karmnik mie wytrzymywał zimy, macierzanka właziła na płyty. Ostatnio wysiały się tam niezapominajki i naparstnice. Teraz jest porządek.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
abiko 21:12, 16 maj 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Świetna ta kałuża!
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Dorota123 21:19, 16 maj 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Teraz.... z moim pomocnikiem, pomagał też drugi syn, ale na fotki się nie załapał.





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
ElzbietaFranka 21:27, 16 maj 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13862
Dorotka posadz w środek bez ziemi irysa żółtego będzie utrzymywał czystość wody lub tatarak.

Tak wygląda wyrzucę jak zobaczysz. Tutaj akurat na skalniaku, ale w wodzie daje sobie świetnie radę. Posadz klacze i zasyp kamieniami.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies