Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

KasiaBawaria 08:47, 13 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Ta roza jest przepiekna!Takiego koloru jeszcze nie mam. Ladny jest, taki cieply. Powtarza kwitnienie i zdrowa jest? I jak duza?
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 08:48, 13 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Dorota123 napisał(a)
U mnie jest bardzo gęste nasadzenie roślin, staram się aby ciągle coś kwitło. Róże nadal cieszą. Dziękuję za tak miły odbiór mojego ogrodu.




A te roze to jakie? Na pierwszych dwoch zdjeciach.
____________________
Zapraszam na kawe
Dorota123 22:36, 13 wrz 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Waclaw napisał(a)

Jakże ładna kompozycja!
Wieczorne wyjazdy nad dużą wodę ... spodobały by mi się
Mamy pokrewne romantyczne dusze to i wiele rzeczy nam się podoba, a zachody słońca na wodą uwielbiam.

____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 22:37, 13 wrz 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
greg66 napisał(a)
Róże jak się przyjmą w ogrodzie to są barzdo piękne, masz do nich rękę i pieknie się odzwięczają.
Dziękuję

____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 22:40, 13 wrz 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
KasiaBawaria napisał(a)
Piekna ta roza, jaka to odmiana?
To była Garden of roses, ona bardzo zmienna jest. Wybarwienie jest zależne od temperatury, nasłonecznienia i momentu kwitnienia. Jak zaczyna jest mocno pomarańczowa, później jaśnieje do kremowego koloru.

____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 22:46, 13 wrz 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
danuta_szwajcer napisał(a)


Cudne te kompozycje no i masz ręke do róż, jakie zdrowe i jak obficie kwitną jeszcze. Fajnie tak wyjeżdzać w miejsca, ktore się lubi A ja znowu odwrotnie, uwielbiam wczesne poranki, chyba to po ojcu bo on zawsze jak pamiętam w piżamie chodził po podwórku o 5 rano a ja go nie rozumiałam wówczas, teraz już tak Cieszmy się chwilą i słoneczkiem
Ja bardzo często biegam w szlafroku po ogródku, zazwyczaj z wężem do podlewania. Wiele róż zgubiło już liście, albo mają jakieś kropki, ale jest kilka z pięknymi błyszczącymi i te właśnie pokazuję. Dziś był ciepły letni wieczór, a że miałam gości i oświetlony był ogródek lampionami to uwieczniłam to .


____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 22:54, 13 wrz 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Pszczelarnia napisał(a)



Pełen zachwyt i nad różami i nad tym misternym korzeniem.
Dziękuję, To jest konar z bonsaia, którego kiedyś wycięłam i szkoda mi było go wyrzucić.
Różami zaraziłam się tu na Ogrodowisku, wcześniej nie przepadałam za nimi.



____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 22:58, 13 wrz 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
BASIA8 napisał(a)


Piękne widoki Masz w okolicy Patrząc na kwitnące róże w Twoim ogródeczku - mam wrażenie że kwitną nieustannie cały rok
Pozdrawiam.
Mam około 80 róż, więc całe lato jakieś tam kwitną na zmianę, lubię ich zapach, kolor, ale nie cierpię wiosennego cięcia. Okolicę mam ładną, lubię czasem gdzieś posiedzieć w ciszy i delektować się pięknem przyrody.





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 23:02, 13 wrz 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
danuta_szwajcer napisał(a)
Jeszcze mam pytanie o zawilce bo masz cudne, kiedy obcinasz przekwitnięte kwiatostany i czy liscie tez i czy jeszcze zasilasz przed zimą?
Zostawiam liście i łodygi przez zimę ścinam zawilce dopiero wiosną. Po 15 sierpnia nie nawożę już żadnych roślin. One z biegiem lat nabierają masy, ale w sezonie trzeba pamiętać o podlewaniu. One lubią mieć wilgotną ziemię.


____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 23:06, 13 wrz 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
anabuko1 napisał(a)
Dorotko widzę zwiedzasz piękne miejsca.Fajnie się widzieć uśmiechnięta i zadowoloną.
Piękny zachód słońca
Ten piękny zalew jest blisko, około 10 km. Mamy jeszcze drugi piękny zalew po siarkowym wyrobisku obok Tarnobrzega, kiedyś porobię zdjęcia to go pokażę. Ja jestem z tych wiecznie uśmiechniętych, taka niepoprawna optymistka.


____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies