Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

Dorota123 21:07, 29 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
mirkaka napisał(a)
Dorotko masz pięknie, wszystko zaczyna już kwitnąć
Dorotko pamiętasz jak prosiłam Cie o nasionka biało żółtych orlików? Dopiero w tym roku jeden zakwitł, reszta wyginęła, zakwitł pięknym granatowo-żółtym kwiatkiem
Bardzo się , cieszę, mam niespodziankę
U mnie w tym roku nie zakwitł ani jeden orlik biało żółty, łudzę się jeszcze że może pod gruszą przy dużych funkiach są właśnie one. Bardzo je lubiłam, niestety one nie sieją się, a jeśli nawet to u mnie jest za gęsto dla młodych siewek. Ja nasionka wysiewam w warzywniku, dopiero później przenoszę do ogródka gotową roślinkę.
Te nasionka co Ci wysyłałam miałam opisane, więc nie wiem jak to się stało, że zakwitł inaczej.
Miło mi, że Ci się u mnie podoba, Twój ogród to jeden z moich ulubionych.
Goździki przy altanie cudownie pachną, to był dobry pomysł z ich sadzeniem. Rozjaśniają zacieniony kąt i rozsiewają zapach.





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 21:18, 29 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
anabuko1 napisał(a)

Widoki ogrodowe jak zawsze piękne.
Tym razem ujął mnie ten bukiet doniczokwy betonu i wilczomlecza.
Razem je posadzilas ?
Piwonie śliczne
W tej donicy rosną dwie begonie i dwa wilczomlecze gotową taką kompozycje kupiłam. Powędrowała do mojej mamuśki na dzień matki.Dziękuję Aniu za miłe słowa.





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
basia3012 21:32, 29 maj 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9427
Dorotko, przeglądałam po raz kolejny Twoją wizytówkę. Zauważyłam, że masz zawilce japońskie. Ja w tym roku je posadziłam. Czy jakieś specjalne zalecenia byś mi podsunęła?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
mirkaka 04:48, 30 maj 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9498
To są maki wschodnie?
Wysiałam sobie wiosną, mam na razie małe sadzonki, nie wiem gdzie je upchnąć, czy właśnie na jakimś rozsadniku mogę posadzić a potem przesadzić? Jaki korzeń one mają? Jak palowy to będzie kłopot z przesadzaniem.
Kupiłam w tym roku kłącze bordowego łubinu, już u mnie kwitnie, jest trochę w ciemny róż wpadający, piękny, ma bardzo długi kwiatostan
Ale przecież pokazujesz zdjęcia orlików biało-żółtych, czy myślę o innych?
Gipsówkę różową pełną mam już kilka lat, bardzo pięknie się zagęszcza, jest niska bo pędy się rozchodzą na boki. Próbuję ją rozmnożyć z sadzonek pędowych
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
KasiaBawaria 09:49, 30 maj 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Pachnie ci ten gozdzik?
____________________
Zapraszam na kawe
Gosialuk 15:04, 30 maj 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Cudne orliki, tyle kolorów i kształtów. Zwróciłam też uwagę na piękne, energetyczne azalie. Nie dało się ich nie zauważyć.
Gipsówkę też mam, z korzonka z marketu. Jeszcze mi nie kwitła i zastanawiam się ile jeszcze będę czekać.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Dorota123 16:03, 30 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
basia3012 napisał(a)
Dorotko, przeglądałam po raz kolejny Twoją wizytówkę. Zauważyłam, że masz zawilce japońskie. Ja w tym roku je posadziłam. Czy jakieś specjalne zalecenia byś mi podsunęła?
Basiu w mojej piaszczystej ziemi ja muszę je regularnie podlewać, poza tym one są zdrowe i nie przyciągają żadnych żarłoków na siebie. Ja obcinam im część dolnych liści, bo zabierają za dużo miejsca i zacieniają rośliny obok. Zawilce bardzo lubię, ślicznie i długo kwitną.





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 16:18, 30 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
mirkaka napisał(a)
To są maki wschodnie?
Wysiałam sobie wiosną, mam na razie małe sadzonki, nie wiem gdzie je upchnąć, czy właśnie na jakimś rozsadniku mogę posadzić a potem przesadzić? Jaki korzeń one mają? Jak palowy to będzie kłopot z przesadzaniem.
Kupiłam w tym roku kłącze bordowego łubinu, już u mnie kwitnie, jest trochę w ciemny róż wpadający, piękny, ma bardzo długi kwiatostan
Ale przecież pokazujesz zdjęcia orlików biało-żółtych, czy myślę o innych?
Gipsówkę różową pełną mam już kilka lat, bardzo pięknie się zagęszcza, jest niska bo pędy się rozchodzą na boki. Próbuję ją rozmnożyć z sadzonek pędowych
Nie mam Mirko maków wschodnich, nie znam nazwy moich maków. One są wieloletnie, nie tworzą kęp, rozmnażają się przez korzonki pod ziemią. Z jednego korzenia jest jeden kwiatek. Na początku korzeń mają palowy, który około 10-15 cm pod ziemią wypuszcza boczne korzonki i z nich są kolejne sadzonki. Korzeń jest giętki i łatwo się urywa.
Ciekawe jakie będą moje nowe łubiny, zaraz zobaczę jak Twój wygląda.






____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 16:24, 30 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
mirkaka napisał(a)

Ale przecież pokazujesz zdjęcia orlików biało-żółtych, czy myślę o innych?
Gipsówkę różową pełną mam już kilka lat, bardzo pięknie się zagęszcza, jest niska bo pędy się rozchodzą na boki. Próbuję ją rozmnożyć z sadzonek pędowych
Ja myślałam, że wysłałam Ci nasiona tych orlików, bo pod wpływem tych zdjęć one Ci się spodobały. Tak mi się przypomina.
O pełnej gipsówce marzyłam ze dwa lata, nawet dostałam nasiona, ale nic z tego nie wyszło. W końcu znalazłam wysyłkowo, kupiłam sobie 3 sadzonki, ale tylko jedna jest ładna. Próbowałam rozmnożyć białą gipsówkę z sadzonek oderwanych od ogromnej białej gipsówki, ale albo za słabo dbałam, albo mój busz pochłonął maleństwa.


____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 16:29, 30 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
KasiaBawaria napisał(a)
Pachnie ci ten gozdzik?
Pięknie pachnie cały dzień, a wieczorem nawet gdybyś go nie zauważyła to zapach Cię przyciągnie do niego.





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies