Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

Dorota123 20:18, 28 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
danuta_szwajcer napisał(a)
Piękne masz te kompozycje, czy te rabaty masz w słoncu? Podziwiam gdzie tyle tych lilii zmieściłas , że rosną, u mnie musze bardzo pilnować bo potem zaglusza inne i giną. No i jeszze tam masz tyle róż. U siebie dam jutro gipsówkę bo to co mi wyrasta to chce tylko Twojego potwierdza czy to to jest ta gipsówka ta mgiełka taka? A ziemia u Ciebie jeszcze większy piach niż u mnie. Pozdrawiam
Pierwsza gipsówka jest biała, rozerwałam ją wiosną, druga różowa pełna. Trzecie i czwarte zdjęcie to gipsówka różowa pusta.


____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 20:27, 28 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
DANUSIU na tej części ogródka po jednej i po drugiej stronie rabaty zakwitnie ponad 160 lilii.
Mój ogród jest od wszystkich stron dom jest prawie na środku działki, więc przed domem mam wschód słońca za domem tam gdzie jest altana słoneczko zachodzi. Tam gdzie najwięcej bzów i duża spiralna trzmielina jest północ, a od południa kwitną pomarańczowe azalie. Dużo cienia mam od trzech ogromnych świerków, które rosną za altaną.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
danuta_szwajcer 20:38, 28 maj 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Czyli mam taką gipsówke, bo nic mi to nie przypominało póki co, wiem tylko, że to był taki korzeń dosyć długi jak to do ziemi dawałam, czyli niech spokojnie rośnie No to będzie szał no i zapach a to są azjatyckie czy te pachnące duże? A poskrzypkę liliową masz? Bo u mnie musze pilnować no i te ślimaki, plaga Ładnie Ci łubin kwitnie, u mnie jeden dopiero zaczyna pąki wypuszczać ale jest bardziej w cieniu. Dziękuje za fotki gipsówek
____________________
Liliowo i kolorowo:)
KasiaBawaria 07:29, 29 maj 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Jak wysoko rosnie ci ta rozowa gipsowka?
____________________
Zapraszam na kawe
mirkaka 16:01, 29 maj 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9498
Dorotko masz pięknie, wszystko zaczyna już kwitnąć
Dorotko pamiętasz jak prosiłam Cie o nasionka biało żółtych orlików? Dopiero w tym roku jeden zakwitł, reszta wyginęła, zakwitł pięknym granatowo-żółtym kwiatkiem
Bardzo się , cieszę, mam niespodziankę
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 16:17, 29 maj 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9498

O właśnie taki mi zakwitł, jest piękny, ma bardzo duże kwiaty
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 16:30, 29 maj 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9498
Cofam się i cofam, i nie mogę skończyć, ciągle pięknie i kwieciście. Orliki chyba najpiękniejsze, jesteś królową.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
anabuko1 17:12, 29 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23471
Dorota123 napisał(a)
Masz rację, ja na ten pomysł wpadłam podczas prac kanalizacyjnych i było przywiezione na rabaty przed domem trochę gliniastej ziemi. Za mało, żeby był efekt.
Za altaną mocno pachnie rządek białych goździków. Wokół altany postarałam się o większość białych kwiatków z dodatkiem bladoróżowego koloru. Czekam na anabelki i lilie.





Widoki ogrodowe jak zawsze piękne.
Tym razem ujął mnie ten bukiet doniczokwy betonu i wilczomlecza.
Razem je posadzilas ?
Piwonie śliczne
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Dorota123 20:48, 29 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
danuta_szwajcer napisał(a)
Czyli mam taką gipsówke, bo nic mi to nie przypominało póki co, wiem tylko, że to był taki korzeń dosyć długi jak to do ziemi dawałam, czyli niech spokojnie rośnie No to będzie szał no i zapach a to są azjatyckie czy te pachnące duże? A poskrzypkę liliową masz? Bo u mnie musze pilnować no i te ślimaki, plaga Ładnie Ci łubin kwitnie, u mnie jeden dopiero zaczyna pąki wypuszczać ale jest bardziej w cieniu. Dziękuje za fotki gipsówek
Gipsówka rzeczywiście ma długi korzeń.
Lilie mam różne gatunki, wybierałam takie co nie trzeba na zimę wykopywać. Dużo mam lilii drzewiastych, ale tak na prawdę to tylko 3 w ubiegłym roku wyrosły na około 2 metry i bardzo mocno pachniały. Poskrzypkę miałam, ale opryskałam i na razie spokój. Inwazyjnych ślimaków i ćmy bukszpanowej na razie nie mam i oby się nie zwlokły do mnie.
Mam nadzieję, że w przyszłym roku będę miała ładne bordowe łubiny. Kupowałam nasiona, już powschodziły.



____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 20:53, 29 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
KasiaBawaria napisał(a)
Jak wysoko rosnie ci ta rozowa gipsowka?
Różowa pusta rośnie wysoko, mniej więcej do pasa mi sięga. Ta pełna w ubiegłym roku poniżej kolan była, ale to był jej pierwszy sezon u mnie.





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies