Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

Dorota123 16:38, 30 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Gosialuk napisał(a)
Cudne orliki, tyle kolorów i kształtów. Zwróciłam też uwagę na piękne, energetyczne azalie. Nie dało się ich nie zauważyć.
Gipsówkę też mam, z korzonka z marketu. Jeszcze mi nie kwitła i zastanawiam się ile jeszcze będę czekać.
Kiedy sadziłaś tę gipsówkę? Jeśli w ubiegłym roku to w tym powinna zakwitnąć. Z marketów mogą być słabe korzonki i trzeba dać im trochę czasu i nawozu. Zrób nawóz do podlewania ze skórek bananów, taką kilkudniową gnojówkę.
Lubię w ogródku mocne kolory, tylko przy altanie mam delikatną biel z lekkim różowym.





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
JoannA 17:37, 30 maj 2020


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Pięknie, energetycznie Dorotko. Tak lubię
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Dorota123 18:10, 30 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
JoannA napisał(a)
Pięknie, energetycznie Dorotko. Tak lubię
Dziękuję bardzo mi miło.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
JoannA 18:29, 30 maj 2020


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Dorotko,
Faktycznie masz problem z glonami.
Ja bym spróbowała z pływającym hiacyntem wodnym (Eichhornia crassipes). To jednen z najłatwiejszych w utrzymaniu gatunków roślin wodnych oczyszczających wodę, stanowiącym też wspaniałą ozdobę.
Mogą też pomóc ażurowe woreczki z kwaśnym torfem. Możesz je ukryć między kamieniami i posadzonymi roślinami.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Gosialuk 18:38, 30 maj 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Dorotko, a zbierzesz nasionek z tych pięknych maków? One chyba dają radę w lekko kwaśne glebie, choć moja może się okazać za ciężka dla nich. Ale nie dowiem się dopóki nie spróbuję. Prawda?
____________________
Gosia Bylinowa łąka
JoannA 18:38, 30 maj 2020


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Z uwagi na ogromne zapotrzebowanie na azot jako szczególnie oczyszczająca wodę polecana jest pistia.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
danuta_szwajcer 20:07, 30 maj 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
No to masz dobrze, ze nie masz ślimaków i niech tak będzie, u mnie cynie popikowane już zjadły Juz Ci tak pięknie naparsnice kwitną? Ale masz duże te lilie, no i kałuża z tymi ozdobami no czad Pięknie jak zawsze Pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Dorota123 21:38, 30 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
JoannA napisał(a)
Dorotko,
Faktycznie masz problem z glonami.
Ja bym spróbowała z pływającym hiacyntem wodnym (Eichhornia crassipes). To jednen z najłatwiejszych w utrzymaniu gatunków roślin wodnych oczyszczających wodę, stanowiącym też wspaniałą ozdobę.
Mogą też pomóc ażurowe woreczki z kwaśnym torfem. Możesz je ukryć między kamieniami i posadzonymi roślinami.
Próbowałam kupić hiacynta wodnego, ale od dwóch lat nie mają go w sprzedaży, teraz przypomniało mi się że w DAO można by sprawdzić. Spróbuję jeszcze z tym kwaśnym torfem, czy to mam zrobić taki woreczek z firanki i włożyć tam kwaśny torf?





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 21:45, 30 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Gosialuk napisał(a)
Dorotko, a zbierzesz nasionek z tych pięknych maków? One chyba dają radę w lekko kwaśne glebie, choć moja może się okazać za ciężka dla nich. Ale nie dowiem się dopóki nie spróbuję. Prawda?
Gosiu te maki mają takie zmyślne makówki, które się nie otwierają. One rozmnażają się z korzenia.



____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 21:52, 30 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
JoannA napisał(a)
Z uwagi na ogromne zapotrzebowanie na azot jako szczególnie oczyszczająca wodę polecana jest pistia.
Tego też nie ma w ogrodniczym, niestety Tarnobrzeg nie ma dużego centrum ogrodniczego. Ja ze względu na stan zdrowia bardzo rzadko gdzieś jeżdżę. Spróbuję z kwaśnym torfem.





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies