Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na glinie ?

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na glinie ?

Mala_Mi 21:52, 27 lut 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Ależ super chłopaki
Rododendrony będą ale na podwyższonych rabatach Ja zryłam cały ogród by je mieć Dzięki temu mam oczko
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Kindzia 12:25, 28 lut 2014


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
U mnie rodusie też dają radę Duży dołek, kwaśny torf i będą kulać

Pozdrówka
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Modraszek 21:24, 28 lut 2014

Dołączył: 22 gru 2013
Posty: 20
To moje słoneczka. W pewnej szkółce mają do sprzedaży drzewa chusteczkowe. Kwiaty wyglądają rewelacyjnie. Czy ktoś ma takie drzewo i czy łatwe jest w uprawie?
____________________
Ogród na glinie
Tarnina 21:49, 28 lut 2014


Dołączył: 28 sty 2014
Posty: 646
Kiedyś też szukałam roślin które lubią glinę... też ją mam w ogrodzie... to co w internecie min. znalazłam....

Podobno lubią lub radzą sobie nieźle w glinie...

Drzewa: głóg odmiany ‘Paul’s Scarlet’, brzozy, wierzby płaczące i jarząb pospolity.
Krzewy: krzewuszka, budleja, perukowiec, pigwowiec, leszczyna pospolita, hortensja, derenie, porzeczki, ozdobna jeżyna Girarda, róże wielkokwiatowe oraz kaliny, bzy i wierzby.
Byliny: tawułki, parzydło, peonie, dzwonki, smagliczka, ostróżki, liliowce, łubin, języczki, wilczomlecze, ciemierniki, kosaćce, funkie, kokoryczka, żywokost.
Cebulowe: żonkile, narcyzy, pierwiosnki i śnieżyczki.

Myślę, że jak poszukasz, to znajdziesz więcej... ważne, żeby wykopać pod roślinki duży dołek, wsypać lepszej ziemi, a potem jakoś sobie poradzi... u mnie wszystko praktycznie rośnie...bez większych problemów... różaneczniki i azalie świetnie się czują...
____________________
Chatka Baby Jagi Mój Blog http://domekbabyjagi.blogspot.com/
Modraszek 18:38, 01 mar 2014

Dołączył: 22 gru 2013
Posty: 20
Dziękuję Tarnina za tak wyczerpującą odpowiedź . W zasadzie to już się nie martwię moją gliną dzięki forumowiczom. Wszyscy piszecie, że da się na niej uprawiać. Mam już plan jak ją przygotować i jak sadzić roślinki.
Teraz po cichutku oglądam Wasze ogrody. Szukam inspiracji - jak stworzyć kompozycje z iglaków?
Jedyny kłopot jest taki że nie znam nazw odmian tych krzewów i drzew. Na zdjęciach nie umiem ich rozpoznać?

Mała Mi - znowu oglądam Twój ogród
____________________
Ogród na glinie
Modraszek 17:40, 18 kwi 2014

Dołączył: 22 gru 2013
Posty: 20
Witam!
Życzę wszystkim Wesołych Świąt Wielkanocnych.
Mam kilka wiosennych zdjęć z mojego tyci ogrodu.
Moje pierwsze stokrotki.

W tle widać sałatkę.

A lilie trzymam w doniczce w domu i niedługo otworzą się pączki .

To pliszka siwa. Stały gość koło domu.
Pozdrawiam i idę czytać o ogrodach .
____________________
Ogród na glinie
ziele 22:13, 03 sty 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Szukałam na forum ogrodów, których właściciele borykają się z takimi samymi problemami jak ja i trafiłam do Twego ogrodu. Masz duże pole do popisu

Na swojej glinie w miejscu warzywniaka dodawałam też piasek (wg wskazówek znalezionych w internecie) ale efekty były opłakane. Lepiej było jak dodawałam torf ale pewnie w ten sposób zmieniałam ph gleby.
Nie wiem czy masz już krzewy w ogrodzie ale polecam: perukowiec, pigwowiec, leszczynę (również pogiętą ale na skarpach a nie w dołku), dereń jadalny i ozdobne, kalina rośnie u mnie jak drzewo no i oczywiście wierzba (ja mam o żółtych pędach zwisającą, silnie rosnącą), nie narzekam na tuje szmaragdy.
Jeśli chodzi o byliny to rosną bardzo dobrze piwonie, liliowce i hosty.

Niestety pod większość pozostałych roślin trzeba odpowiednio przygotować podłoże, w którym mają rosnąć.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies