Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na glinie ?

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na glinie ?

kaisog1 14:13, 26 sty 2014


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Ziemie do siebie musisz kupić na wywrotki. Poszukaj w necie ogłoszeń "sprzedam ziemię" albo rozwieś ogloszenia u siebie, że przyjmiesz ziemie.

Siać na razie nie ma sensu. Za oknem zima jak sie patrzy.... dzień krótki..... Wszystko co posiejesz "wyciągnie się" z braku słońca.
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Pola 14:20, 26 sty 2014


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
U mnie też glina była, tylko piasek i piasek sypać nie ma innej rady...
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
ewalm 14:26, 26 sty 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Modraszku, jak tam było pole pszenicy to ziemia nie może byc kiepska, nie trzeba kupować ziemi tylko rozluźniac piaskiem. I trzeba go mieszać z rodzima glebą, nie można tylko posypać.
Możesz wybierac rośliny, które lubią gliniastą glebę, będzie Ci łatwiej niż zmieniac wszędzie glebę - masz duży teren.
____________________
Ogródek na trzy lata
Modraszek 17:02, 27 sty 2014

Dołączył: 22 gru 2013
Posty: 20
Poczekam w takim razie do lutego z tym sianiem Gosiu.
Zaraz przejrzę wątki moich nowych gości z gliną.
Jak ogladam wasze ogrody, to widzę rośliny które mnie interesują. Znam ich nazwy, ale nie umiem określić ich odmian. Trudno też jest pytać się o nie Was, bo jak określic ich położenie.

Moja działka jest w kształcie prostokąta. Tzw. przedogródek jest większy od zaogródka i bardzo słoneczny, bo to strona południowa i południowo- zachodnia + glina. Czy jakiś gatunek magnoli pachnącej tu wytrzyma?

Koło mnie pojawiają się też bażanty i żyje chroniony gatunek pająka - tygrzyk paskowany.

Pozdrowienia dla Kubusia.
____________________
Ogród na glinie
Modraszek 17:17, 27 sty 2014

Dołączył: 22 gru 2013
Posty: 20
Tak mi przyszło do głowy, może ktoś wie gdzie jest dobra szkółka w Kotlinie Kłodzkiej lub po drodze do Wrocławia?
____________________
Ogród na glinie
Kindzia 19:35, 27 sty 2014


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
U mnie też na gliniastej rośnie Kilka wywrotek ziemi przywieźliśmy, ale są miejsca bardzo gliniaste, tam maliny mam i dają radę.
I róże nawet...spory dół, potem dobra ziemia i rosną aż miło

Będzie dobrze, powolutku.
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 16:04, 01 lut 2014


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Musisz sobie podpis poprawić, nieaktywny masz, trudno do Ciebie trafić...

Pozdrówka
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Modraszek 20:31, 01 lut 2014

Dołączył: 22 gru 2013
Posty: 20
Pomocy! Dlaczego nie mogę wejść na mój profil, żeby go edytować i jak uaktywnić mój podpis?
____________________
Ogród na glinie
Mala_Mi 08:22, 27 lut 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Modraszek napisał(a)
Tak mi przyszło do głowy, może ktoś wie gdzie jest dobra szkółka w Kotlinie Kłodzkiej lub po drodze do Wrocławia?


W kotlinie jest super szkółka u Finki (też jest na forum) i u Radka (tez na forum), a najlepiej pytaj Pszczółki, wątek Pszczelarnia.. bo ona z Kotliny

Mój ogród jest na glinie.... nawiozłam trochę ciężarówek piasku, wymieszałam z gliną .. i tyle.. Na początku przeklinałam glinę, ale potem stwierdziłam, że piasek jest tańszy niż kompost
Na glinie rośnie sporo fajnych roślin... dlatego przekonuję się do róż

Jak w czymś problem pytaj się...

Pod magnolie musisz urobić dużo głębiej glinę, aby był lepszy drenaż.. i najlepiej sadzić na niewielkich pagórkach.. faktem jest, że nie wiedziałąm o tym .. i swoje magnolie posadziłam w mały dołek, równo z ziemia.. i przez pierwsze lata miały pod górkę.. ale na tyle sie rozrosły, że już i w glinie korzenie dają radę.. magnolii posiadam 5.. i żadnej nie straciłam..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Modraszek 20:04, 27 lut 2014

Dołączył: 22 gru 2013
Posty: 20
Mała Mi - ja właśnie chcę posadzić magnolie, więc dziękuję za radę. W poniedziałek ma przyjechać koparka i wyrównać teren, rozsypać ziemię = glinę. Więc będę mogła myśleć o piasku. A dzisiaj siałam nasionka z chłopakami: koperek, pietruszka naciowa, szczypiorek, groszek i fasolkę ( wiem, że za wcześnie, ale bedzie rosła sobie narazie w domu).

Mówisz, że róże dobrze rosną - to się o nie postaram. A rododendrony też?
____________________
Ogród na glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies