Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na glinie ?

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na glinie ?

Modraszek 18:52, 22 gru 2013

Dołączył: 22 gru 2013
Posty: 20
Witam wszystkich ogrodowiczów . Przeglądałam kilka wątków już rok temu. Między innymi Pani Sylwii mojej imienniczki ( Syla - z kolorowa parasolką ), a dzisiaj wątek Luki ( ogród Łukasza ) i Monteverede. Bardzo podobają mi się zdjęcia roślin. Zachwyciły mnie też zdjęcia warzyw w wątku Monteverede . Ja też marzę o ogrodzie.
Mam do zagospodarowania 38 arów działki koło domu, ale niestety gliniastej. Potem wstawię tu zdjęcia terenu. Mój ogród ma spełniać kilka warunków:
1. ma zapraszać motyle ( więc chciałabym posadzić rośliny motylowe )
2. ma zapraszać ptaki zwłaszcza zimą ( więc powinny być drzewa i krzewy owocowe )
3. chciałabym też zakątek na aromatoterapię.
4. mój 12 letni syn uwielbia uprawiać warzywa, więc wygospodaruję dla niego ogród warzywny.

Jeśli mi się to uda wykonać będę szczęśliwym człowiekiem, a jestem totalnym amatorem w uprawie.

Na początek przesyłam zdjęcia z ogrodu botanicznego we Frankfurcie nad Menem z cudownymi roślinami.

oraz zdjęcie z wystawy róż też niestety w Niemczech.
Co zrobić z tą gliną żeby coś na niej rosło, a ja żebym nie zbankrutowała na wymianę ziemi i zmarnowane roślinki?
Liczę na was bo macie dużo doświadczenia, a z postów wynika, że i życzliwości nie brakuje tutaj.
Pozdrawiam
____________________
Ogród na glinie
yolka 19:09, 22 gru 2013


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Witaj, też mam glinę, od szpadla nie chce odpadać taka spoista. dosypujemy torfu i kompostu, nie wiem na ile to pomoże. Pakaż swój ogród
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Gardenarium 21:25, 22 gru 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mamy bogaty wątek o warzywnikach, na glinie trzeba zrobić uprawy podwyższone, wtedy warzywa będą miały lepsze warunki

Tu są wątki

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1390-ogrod-warzywny-warzywnik-kolezenskie-porady

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2683-warzywa-uprawiane-w-skrzyniach-pojemnikach
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mala_Mi 22:32, 22 gru 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Mój ogród na glinie.. totalnej glinie..... dużo ciężarówek piasku.. i już lepiej

Lepiej mieć glinę niż piasek... z ekonomicznego punktu widzenia I glina jest żyzna
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
kaisog1 22:36, 22 gru 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Witaj

Mój ogród samą glina stoi Ma to wady i zalety ale da się na niej mieć ogród
Żeby mieć w ogrodzie motyle wystarczą jeżówki, rozchodniki i lawenda
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Modraszek 12:09, 25 gru 2013

Dołączył: 22 gru 2013
Posty: 20
Witam! Na początku życzę ogrodowiczom Wesołych Świąt i dziękuję za wpisy. Przez najbliższe dni przejrzę zaproponowane wątki i to z wielką przyjemnością. Mała Mi czy ten piasek trzeba wymieszać z tą gliną, czy tylko wysypać i jaką grubość ma mieć warstwa piasku. Matko jaki ze mnie amator .

Dodam też, że wcześniej na tej ziemi było pole pszenicy i dużo ostów !!!
Pozdrawiam
____________________
Ogród na glinie
Modraszek 20:06, 26 gru 2013

Dołączył: 22 gru 2013
Posty: 20
yolka - wstawiam zdjęcia z mojego przyszłego ogrodu.
To lewy przód domu . Co za wyrażenie.

To tył domu. Jest od strony północno-wschodniej.

To strona południowo wschodnia, przy tarasie mojej mamy.

To prawy przód domu.


Wejście do domu jest od strony południowo zachodniej, a więc bardzo słonecznie.

Lubię liliowce, zaglądałam dzisiaj w necie na ceny tych roślinek i trochę się przestraszyłam. Nie sądziłam, że mogą być aż tak drogie.

Obejrzałam ten drugi wątek o warzywnikach - wszystkie skrzynki mi się podobają i te drewniane i wiklinowe, nawet betonowy. Każdy pomysł był fajny gdy już jest zrealizowany i cos w nim rośnie .

Gosiu kubusiowo robi wrażenie, gdy ta ziemia zazieleniła się trawą to aż mi dech zaparło.
Moje dzieciaczki też będą sadzić roślinki.

Poradźcie co robić z tą ziemią?
____________________
Ogród na glinie
Modraszek 20:19, 24 sty 2014

Dołączył: 22 gru 2013
Posty: 20
A u mnie dzisiaj był lis !! I trzy sójki na drzewie za domem.

Niestety nie mam jeszcze roślinek i nie mam się czym pochwalić. Na razie jestem tylko na etapie pomysłów. Najpierw wyrównam teren, potem dokończę ścieżki.

Widziałam ostatnio w programie Maja w ogrodzie Panią Danusię. To miło zobaczyć kogoś na żywo w TV .
Poza tym uwielbiam ten program.
Pozdrawiam ogrodowiczów.
____________________
Ogród na glinie
kaisog1 20:54, 24 sty 2014


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Jeżeli chcesz sadzic trawe to po prostu przywieź pare wywrotek ziemi. Dla trawy nie trzeba dużo cm. A jak będziesz sadzic rosliny to kop większe doły, syp kompostu i będzie ok
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Modraszek 14:05, 26 sty 2014

Dołączył: 22 gru 2013
Posty: 20
Dziewczyny a jakie rośliny teraz mogę wysiać w domu?

Tak widok mam z okna. U nas też jest śnieg. Wczoraj było -15 stopni. Dzisiaj śnieg w słońcu mieni się jak by leżały w nim brylanciki.



Nie wiem gdzie kupić dobrą ziemię. Bo chyba nie w tych workach 60 litrowych.
____________________
Ogród na glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies