Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Marzenie o ogrodowym zaciszu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenie o ogrodowym zaciszu...

aniaib 21:06, 15 sty 2014


Dołączył: 29 lis 2013
Posty: 232
agata19762 napisał(a)
witaj Aniu...
dużo pracy jeszcze przed Tobą,
nie martw się dasz radę

jeśli chodzi o choinkę ...
należy przenieść ją do chłodniejszego pomieszczenia,
a po przymrozkach do gruntu, czytałam o tym w styczniowej Magnolii

pozdrawiam

Dziękuję bardzo za radę Stoi już na tarasie, mam nadzieję, że przeżyje!!! Teraz wygląda przepięknie, bo spadł na nią śnieg )
A w ogrodzie rzeczywiście pracy niemało, mam nadzieję, że w tym sezonie chociaż coś ruszy naprzód
Tobie również życzę powodzenia )
____________________
Marzenie o ogrodowym zaciszu
aniaib 21:07, 15 sty 2014


Dołączył: 29 lis 2013
Posty: 232
bartek_luberda napisał(a)
Będzie rosła Pozdrawiam

Mam nadzieję )
Widziałam, że masz fajną ogrodniczkę do pomocy Ja mam dwóch ogrodników, chyba w podobnym wieku
Pozdrawiam
____________________
Marzenie o ogrodowym zaciszu
malgorzata_s... 21:09, 15 sty 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
aniaib napisał(a)

W takim razie jest nadzieja na przyjęcie Małgosiu, poproszę o wskazówki, co i jak z nią zrobić? Postawić ją najpierw w jakieś chłodniejsze pomieszczenie czy od razu po rozebraniu można wsadzać?


Jeśli nie będzie mrozów to można od razu sadzić. Ja jednak trzymam choinkę do lutego a później wystawiam na nieogrzewany ganek aby jej nie fundować szoku termicznego i mniej podlewam. Wysadzam dopiero wiosną Czy się przyjmie zależy jak ją potraktowali w szkółce. Jeśli obcięli jej korzenie to niestety klapa. Taką też miałam ale sypała się już w domu. Pozdrawiam.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
aniaib 21:14, 15 sty 2014


Dołączył: 29 lis 2013
Posty: 232
malgorzata_szewczyk napisał(a)


Jeśli nie będzie mrozów to można od razu sadzić. Ja jednak trzymam choinkę do lutego a później wystawiam na nieogrzewany ganek aby jej nie fundować szoku termicznego i mniej podlewam. Wysadzam dopiero wiosną Czy się przyjmie zależy jak ją potraktowali w szkółce. Jeśli obcięli jej korzenie to niestety klapa. Taką też miałam ale sypała się już w domu. Pozdrawiam.

Co do korzeni, to nie powinna mieć bardzo poobcinanych, bo mąż jechał specjalnie na plantację z myślą o wsadzeniu i dostał wyraźny przykaz, co by ją delikatnie traktować, bo przeznaczona od razu była na wsadzenie Także mam nadzieję, że się przyłożył do tego. Ale nie byłam z nim i nie widziałam
A nasza praktycznie w domu się nie sypała Taka miła odmiana w porównaniu do zeszłorocznej, bez korzeni, która przy rozbieraniu z ozdób potraciła wszystkie igły...
____________________
Marzenie o ogrodowym zaciszu
malgorzata_s... 21:18, 15 sty 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Prawdziwe szkółki o to dbają Ja kupowałam w centrum ogrodniczym tą bez korzeni. Oni sami nie wiedzieli pewno że to tylko wetknięte w ziemię. Jak się nie sypała to powinno być dobrze Życzę aby rosła pięknie
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
aniaib 21:18, 15 sty 2014


Dołączył: 29 lis 2013
Posty: 232
A dziś zabrałam moich chłopaków do kina Pierwszy raz na 3d Film był o dinozaurach i co ciekawe, zobaczyłam bardzo podobny obraz do mojego za oknem - też "produkt trawopodobny" i gdzieniegdzie drzewo
Ale jest nadzieja Rozrysowałam sobie, jak chciałabym, żeby wyglądały moje rabatki... Niestety, kiedy dzisiaj zaczęłam wymierzać dokładnie okazało się, że trochę proporcje mi się poprzestawiały... Ale mam już prawie wszystkie dane i od jutra zaczynam szkicowanie
____________________
Marzenie o ogrodowym zaciszu
aniaib 21:19, 15 sty 2014


Dołączył: 29 lis 2013
Posty: 232
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Prawdziwe szkółki o to dbają Ja kupowałam w centrum ogrodniczym tą bez korzeni. Oni sami nie wiedzieli pewno że to tylko wetknięte w ziemię. Jak się nie sypała to powinno być dobrze Życzę aby rosła pięknie

dziękuję ) Tyle dobrych życzeń, to pewnie się przyjmie hi hi )
____________________
Marzenie o ogrodowym zaciszu
aniaib 21:21, 15 sty 2014


Dołączył: 29 lis 2013
Posty: 232
Jako dowód - wstępny podział rabatek z naniesionymi potem wymiarami

A w miejscu krzyżyka planowane miejsce wsadzenia choinki kto znajdzie krzyżyk?
____________________
Marzenie o ogrodowym zaciszu
aniaib 21:38, 15 sty 2014


Dołączył: 29 lis 2013
Posty: 232
bardzo spodobało mi się obsadzenie skarpy, które widziałam u Bogdy
http://www.ogrodowisko.pl/watek/56-moj-piekny-ogrod?page=703
i chcialabym obsadzic tak drewniak. Przed hortensjami rozplenice i przed nia lawende jako obwodke. co myslicie, moze tak byc?
w tym miejscu

czy lepiej same hortensje posadzic?
____________________
Marzenie o ogrodowym zaciszu
dominika_rew 21:39, 15 sty 2014


Dołączył: 17 lis 2013
Posty: 1083
ja znalazłam chyba ciekawa jestem co planujesz konkretnie umieścić na rabatach i od czego zaczniesz prace wiosną, bo roboty będzie sporo, patrząc na rozmiary
____________________
Od ogrodu, do łąki i stawu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies