Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Marzenie o ogrodowym zaciszu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenie o ogrodowym zaciszu...

Alisonek 22:56, 15 sty 2014


Dołączył: 05 lis 2013
Posty: 2771
ja też czekam...jestem ciekawa co wymyśli
i zgadzam się że łatwiej oglądać u innych
____________________
w Oborze też mogą być ogrody :)
aniaib 22:57, 15 sty 2014


Dołączył: 29 lis 2013
Posty: 232
hi hi ale Kondzio nas trzyma w ciekawości
____________________
Marzenie o ogrodowym zaciszu
Kondzio 23:00, 15 sty 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
niestety nie znalazłem ale jak znajdę to ci pokażę bardzo ładne połączenie tak rozjaśnia fajnie
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
dominika_rew 23:02, 15 sty 2014


Dołączył: 17 lis 2013
Posty: 1083
ja jestem za minimalizmem, a zdania łatwo nie zmieniam ale to Twój ogród-Ty tu posadzisz..
____________________
Od ogrodu, do łąki i stawu
aniaib 23:02, 15 sty 2014


Dołączył: 29 lis 2013
Posty: 232
ok, to trzymam za słowo teraz zmykam do spania, a jutro mam nadzieję się "wymienimy" - Ty znajdziesz kolejną inspirację dla mnie, a ja w końcu zrobię ten dokładny plan...
____________________
Marzenie o ogrodowym zaciszu
aniaib 23:04, 15 sty 2014


Dołączył: 29 lis 2013
Posty: 232
dominika_rew napisał(a)
ja jestem za minimalizmem, a zdania łatwo nie zmieniam ale to Twój ogród-Ty tu posadzisz..

póki co, na tych fotkach lepiej faktycznie horti wyglądają solo, ale zobaczymy, co ma na myśli Kondzio
a rozplenicę i tak wykorzystam wielokrotnie, wiesz, że się w niej zakochałam )
____________________
Marzenie o ogrodowym zaciszu
Kondzio 23:10, 15 sty 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
tu jest podsadzona trawa ale bukietowa to nie jest to o co mi chodziło
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Anabell 20:12, 16 sty 2014


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Witaj! przejrzałam Twój wątek, pomalutku urządzisz, Tujom wiosną zastosuj opryski dolistne z florovitu, i zabezpieczyć dobrą wilgoć lubią dużo wody. Przytnij górę, zaczną dorastać w szerokość.

Hortensje Limki i Anabelki dobrze rosną w słońcu tylko co dzień wody. Ja swoje anabel od kilku lat przycinam nisko, zostawiam dwa oczka od dołu. Grubsze wychodzą łodygi i większe kwiaty mają.

Dobrze jest podsadzić oba gatunki, Ładnie wyglądają podsadzone trawami. Pozdrawiam.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
aniaib 21:37, 16 sty 2014


Dołączył: 29 lis 2013
Posty: 232
Witajcie,
poniżej moja próba wyrysowania działki. Są na niej 2 wyznaczone rabatki i te drzewa, które chcę zostawić w obecnych miejscach. Niestety widzę, że jakość zdjęcia jest kiepska, ale może uda Wam się połapać. i te moje rabaty w rzucie chyba nie wyglądają zbyt dobrze, no nic, zobaczcie sami

na górze, te kropki to drzewka owocowe, przed którymi chciałabym, żeby kończyła się część ozdobno-wypoczynkowa ogrodu. Myślałam o takiej "osłonie" od strony brzóz z dereni elegantissima, lilaków i może czegoś w kolorze fiolet/ciemna czerwień.
po lewej stronie działki, między jednym sąsiadem a drugim myślę, czy by nie posadzić świerków serbskich jednak zamiast tui. Są tam co prawda szmaragdy, ale takie maleńkie i każdy innej wielkości, że wieki to potrwa zanim urosną do satysfakcjonującej mnie wysokości. A w tym roku ma zamiar zacząć się budować sąsiad II, także tym bardziej mi z tym się spieszy. Mniej więcej w tamtej okolicy zastanawiam się nad placem zabaw dla chłopców, może w końcu w tym roku powstanie, jeśli zdecyduję, w którym miejscu...
____________________
Marzenie o ogrodowym zaciszu
aniaib 21:47, 16 sty 2014


Dołączył: 29 lis 2013
Posty: 232
Anabell napisał(a)
Witaj! przejrzałam Twój wątek, pomalutku urządzisz, Tujom wiosną zastosuj opryski dolistne z florovitu, i zabezpieczyć dobrą wilgoć lubią dużo wody. Przytnij górę, zaczną dorastać w szerokość.

Hortensje Limki i Anabelki dobrze rosną w słońcu tylko co dzień wody. Ja swoje anabel od kilku lat przycinam nisko, zostawiam dwa oczka od dołu. Grubsze wychodzą łodygi i większe kwiaty mają.

Dobrze jest podsadzić oba gatunki, Ładnie wyglądają podsadzone trawami. Pozdrawiam.

Dziękuję, już zapisuję dobre rady )
W takim razie chyba zdecyduję się jednak na te anabelki. Z podlewaniem nie ma u nas problemu, lubimy to z M robić także zapewnimy im picie )
____________________
Marzenie o ogrodowym zaciszu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies