Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na skraju sadu

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na skraju sadu

Ivvvona 17:21, 29 mar 2014


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
U Ciebie też roślinki ładnie startują, jednym słowem - wiosna Byłam dzisiaj blisko Ciebie - w kwiaciarni u pani H. Pozdrawiam
____________________
W ogródku Iwony
Neska 22:20, 30 mar 2014


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
barbara_krajewska napisał(a)

Aleś mi bobu zadała. Zupełnie nie rozpoznaję co to jest? Czy na wierzchołku pączek kwiatowy jest zawiązany? Jeśli tak, to trzeba poczekać aż zakwitnie. Łatwiej będzie rozpoznać. Na chwast mi to nie wygląda, za ładne ma liście. Trzeba czekać, może sama coś posadziłaś i zapomniałaś? Czasem tak się zdarza

Cieszę się, że 'moje' rośliny dobrze się u Ciebie zadomowiły. Ostatnio wywaliłam kolejne, irysy i floksy na przykład

Ach! To może być miesięcznica dwuletnia! Inaczej srebrnikami Judaszowymi zwana Kwitnie na fioletowo a potem ma takie zielone, a po dojrzeniu pergaminowe krążki Poszukaj w wątku roślin dwuletnich

Roślinka przerosła przez siatkę. Za płotem u sąsiadki zarasta rabatkę. Ja ją tu przesadziłam tydzień temu. Zadomowiła się łatwo. Na wierzchołku jest listek. Zrobię jeszcze kilka zdjęć i wrzucę.
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
barbara_kraj... 22:35, 30 mar 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Neska napisał(a)

Roślinka przerosła przez siatkę. Za płotem u sąsiadki zarasta rabatkę. Ja ją tu przesadziłam tydzień temu. Zadomowiła się łatwo. Na wierzchołku jest listek. Zrobię jeszcze kilka zdjęć i wrzucę.

To może pamiętasz, czy kwitła a jeżeli tak, to jakie kwiatki miała?
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Neska 20:52, 01 kwi 2014


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
barbara_krajewska napisał(a)

To może pamiętasz, czy kwitła a jeżeli tak, to jakie kwiatki miała?


Basiu nie pamiętam. Dopiero jak zjawiła się u mnie zobaczyłam, że u sąsiadki rośnie. U niej jest wyższa. Ma ze 20 cm. Zrobiłam swojej jeszcze kilka fotek. Nie chcę robić zdjęć u sąsiadki, bo może mieć pretensje.


Ta rośnie przy siatce. Niestety razem z podagrycznikiem, którego nie mogę tam wytępić. Lepiej jej widać listki

Tą przesadziłam już w inne miejsce.
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
Neska 21:03, 01 kwi 2014


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
Żurawki od Basi, które rozdeptali jesienią robotnicy na szczęście odbijają.

Mozga już szaleje

Pierwiosnki od Basi

Mój przegorzan wyprodukowany od nasionka. Powinien w tym roku zakwitnąć.
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
Neska 21:10, 01 kwi 2014


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
Basiu te badyle powinnam obciąć, czy zostawić. To też nabytek od Ciebie.

i kolejny podarunek
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
barbara_kraj... 21:24, 01 kwi 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Neska napisał(a)


Basiu nie pamiętam. Dopiero jak zjawiła się u mnie zobaczyłam, że u sąsiadki rośnie. U niej jest wyższa. Ma ze 20 cm. Zrobiłam swojej jeszcze kilka fotek. Nie chcę robić zdjęć u sąsiadki, bo może mieć pretensje.


Ta rośnie przy siatce. Niestety razem z podagrycznikiem, którego nie mogę tam wytępić. Lepiej jej widać listki

Tą przesadziłam już w inne miejsce.

To na pewno nie jest miesięcznica dwuletnia tylko któraś z odmian jasnoty plamistej prawdopodobnie Lamium maculatum 'Chequers'
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
barbara_kraj... 21:31, 01 kwi 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Neska napisał(a)
Basiu te badyle powinnam obciąć, czy zostawić. To też nabytek od Ciebie.


Przytnij jak najniżej. To jest złocień czerwonawy Clara Curtis
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
hanka_andrus 22:33, 01 kwi 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Prawdopodobnie jest to jasnota zwykła,bo są jeszcze z bardziej białymi liśćmi. Kwitnie fioletowo-różowo.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
monteverde 22:43, 01 kwi 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Jutro sfocę swoją Neska pozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies