Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki bukszpanów, bukszpan - Buxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki bukszpanów, bukszpan - Buxus

Annak 20:40, 12 maj 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Dziękuje Mazanie, jak zwykle niezastąpiony. Dobrze, ze mam blisko działki mały sklepik ogrodniczy czynny w niedziele. A z tych środków to jeden kupić, czy dwa i stosować na zmianę?
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
mariomaster 17:59, 13 maj 2018

Dołączył: 13 maj 2018
Posty: 2
Witajcie,

dziś jest dość wietrznie u mnie na balkonie i zauważyłem jakieś małe latające zielone robaczki na moich bukszpanach. Wziąłem więc ręką i zacząłem trzepać bukszpanami i po prostu chmary wyleciały z nich obsiadając wszystko dookoła. Co to jest i czym to zwalczyć? Pomóżcie bo się załamałem.

Poczatkujacy 19:38, 13 maj 2018

Dołączył: 13 maj 2018
Posty: 2
Witam. Proszę o pomoc ws. mojego bukszpan. Od ponad 5 lat wszystko było ok a tu nagle taka choroba. Jak sobie z tym poradzić i czy w ogóle są jakieś szanse. Z góry dziękuję za wszelkie rady i pomoc.
Pozdr
R7
joannast 17:29, 15 maj 2018

Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 3
Dzień dobry,

Bardzo proszę o pomoc bo zupełnie się na tym nie znam. Mój bukszpan pokryty jest chyba pajęczyną? i widzialam kilka małych brązowych pajączków. Czy to może jednak miodówka? Czym to zwalczyć?

dziękuję i pozdrawiam[img
Mazan 11:33, 16 maj 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Poczatkujacy

Zbyt pomniejszone objawy. Można brać pod uwagę nawet zamieranie pędów, ale może być to dziełem szkodników.
Zrób zbliżenie.



Pozdrawiam


____________________
Mazan - Walerek
Mazan 11:40, 16 maj 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Joannast

Jeżeli uważasz, że to miodówka, to czy są kapuściane główki?
Może być również przędziorek chmielowiec, jednak nie widzę innego - przędziorka bukszpanowego. Pokaż liście z bliska.
Miodówka już kończy swoje 'występy' i możesz jej nie spotkać teraz.
Przedziorki zwalczaj Ortusem, Magusem, Nissorunem lub po prostu Polysektem/Mospilanem.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
mariomaster 17:30, 16 maj 2018

Dołączył: 13 maj 2018
Posty: 2
Nikt nie ma pomysłu co to może być powyżej na doniczce? Zrobiłem duże zbliżenie więc może to miodówka bukszpanowa?
Mazan 18:02, 16 maj 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Mariomaster

Wygląda na skoczka. To wielożerne szkodniki roślin kwiatowych i liściowych. W Polsce występuje ponad 110 gatunków.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Michal52f 22:02, 17 maj 2018

Dołączył: 17 maj 2018
Posty: 3
Witam
Moje posadzone ok. 3 tyg. temu bukszpany zaczęły od środka krzewu żółknąć. Żółtych liści jest coraz więcej:
Jak tylko przestanie padać planuje oprysk Topsinem i podlanie roztworem z Previcurem. Poproszę o informacje czy właściwie zdiagnozowałem przyczynę jako grzyb i czy powyższe działania są wystarczające, czy też należy zastosować coś innego ?
Pozdrawiam
Mazan 09:52, 18 maj 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Michal52f

Sprawdź dokładnie czy liście nie mają białych cętek. Jeżeli są cętkowane to może być atak przędziorka. Zrób fotkę liścia.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies