Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki bukszpanów, bukszpan - Buxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki bukszpanów, bukszpan - Buxus

jaki24 14:53, 20 kwi 2018

Dołączył: 08 maj 2017
Posty: 9
Chcę odkazić bo podczas wykopywania chorego bukszpanu część opadłych ( chorych) liści zmieszała się z gleba i nie chce aby choroba przeniosła się na nowe sadzonki. Pojawił się nawet pomysł aby w ogóle wymienić ta ziemię i zastąpić ją nowa.Sam nie wiem co będzie najlepsze. Po prostu chce już dmuchać na zimne
Mam w zasięgu Aliette, lecz nie wiem jak dużo roztworu lać na glebę, czy później ja wymieszać, czy też najpierw przemieszczania a dopiero pozniej podlać
iwonasykus 21:58, 21 kwi 2018

Dołączył: 21 kwi 2018
Posty: 3
Witam jestem nowa na forum i pewnie przychodzę z tym co wszyscy może ktoś podpowie co dolega mojemu bukszpanowi, strasznie go szkoda. chociaż byl przesadzony to jednak był duży i okazały A zaczął schnac, przejrzałam forum ale nie potrafię odróżnić czy to grzyb czy przedziorek( robaczkow nie widac)
Mazan 09:06, 23 kwi 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Iwonasykus

To choroba grzybowa zamieranie pędów.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
iwonasykus 20:28, 24 kwi 2018

Dołączył: 21 kwi 2018
Posty: 3
Mazan napisał(a)
Iwonasykus

To choroba grzybowa zamieranie pędów.


Pozdrawiam


Dziękuję bardzo a czy sądzicie że jesli zacznę przyskać topsinem i wycinać to co suche to uda mi się go uratować? Czy nikłe szanse przy dużym okazie?
iwonasykus 22:35, 24 kwi 2018

Dołączył: 21 kwi 2018
Posty: 3
Mazan napisał(a)
Iwonasykus

To choroba grzybowa zamieranie pędów.


Pozdrawiam


Dziękuję bardzo a czy sądzicie że jesli zacznę przyskać topsinem i wycinać to co suche to uda mi się go uratować? Czy nikłe szanse przy dużym okazie?
Mazan 13:40, 25 kwi 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Iwonasykus

O zwalczaniu tej choroby /grzyb Volutella buxi/ masz na str 55 tego wątku pod datą 7 kwietna. Grzyb zaatakował prawdopodobnie uszkodzone korzenie, gdyż przebarwienia są na całym pędzie. Raczej nic nie pomożesz.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
ren133 11:39, 29 kwi 2018


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Co się dzieje z moim bukszpanom?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
leon60 12:51, 29 kwi 2018


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Wygladaja jakby je koty obsikaly
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Annak 19:13, 03 maj 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Mam tylko jednego, dużego bukszpana, ładnie zaczął przyrastać po zimie, ale dzisiaj zauważyłam na nim białe kropki, kłaczki? Przeczytałam ten wątek, ale nie jestem pewna co to jest i czym zwalczać... Pomóżcie, proszę. Aha, jak potrząsam krzakiem to wszystko spada jak biała kasza manna
zapomniałam dorzucić foto

____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
anulajda 19:21, 03 maj 2018


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3779
Annak napisał(a)
Mam tylko jednego, dużego bukszpana, ładnie zaczął przyrastać po zimie, ale dzisiaj zauważyłam na nim białe kropki, kłaczki? Przeczytałam ten wątek, ale nie jestem pewna co to jest i czym zwalczać... Pomóżcie, proszę.


Daj zdjęcie, a klejące są i zwijają Ci się liście ?
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies