Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja "przyziemna" :) pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja "przyziemna" :) pasja

Jagodaa 21:53, 09 lis 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Niekoniecznie, ale zanim osiągnie jej wysokość i tak sporo minie czasu . Poza tym jestem regularnie "straszona" wymianą ogrodzenia, już miało być nowe o tej porze i podobno niższe, mnie jest egal.

A co?
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
siakowa 07:23, 10 lis 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
ten jeden grab za furtka chyba tam nie jest konieczny? czy konieczny żeby zasłonić Ci taras?
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
nawigatorka 08:24, 10 lis 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
A mi sie nawet ten grab za furtka podoba bo taki nieoczywisty.ale dalabym cos pod nim jak obok.a do hortek wybralabym trawe cala zielona choc ID bardzo lubie
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Jagodaa 09:08, 10 lis 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
siakowa napisał(a)
ten jeden grab za furtka chyba tam nie jest konieczny? czy konieczny żeby zasłonić Ci taras?


nie wiem, czy ta furtka w ogóle zostanie. A nawet jakby, to przy zmianie ogrodzenia wolałabym, aby była przesunięta dalej, poza rabatę.

Dlatego tam te znaki zapytania.

Właściwie to mnie mnie nie chodzi, żeby mnie nie było widać, tylko, żebym ja najmniej widziała .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Zielona 09:14, 10 lis 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Jagoda, do mnie przemawia piąty grab. Ładnie wiąże obie części. Wtedy furtka nie odcina rabaty, a tym samym staje się mniej widoczna.
Jagodaa 09:15, 10 lis 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
nawigatorka napisał(a)
A mi sie nawet ten grab za furtka podoba bo taki nieoczywisty.ale dalabym cos pod nim jak obok.a do hortek wybralabym trawe cala zielona choc ID bardzo lubie


Tak, tam pod grabem byłaby kontynuacja rabaty.

Jak już napisałam Ice Dance, to stwierdziłam, że nie wiem, czy to ona tam ma być. Mam ją w jednym miejscu i dobrze się sprawuje, więc może dlatego.

Ogólnie ta rabata po publikacji wydała mi się zbyt oczywista i zaczęłam myśleć na nowo, nawet o trawie z bagien .

Chyba wolałabym tam coś mniej konwencjonalnego niż hortki. Na chwilę obecną jestem pewna na 90% cisa i bukszpanów powtórzonych w formie spod berberysów. I drzew, ale nie nie wiem czy graby tam pasują. Wolałabym brzozy, ale mnie sąsiedzi zabiją za liście .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 09:16, 10 lis 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Zielona napisał(a)
Jagoda, do mnie przemawia piąty grab. Ładnie wiąże obie części. Wtedy furtka nie odcina rabaty, a tym samym staje się mniej widoczna.


a szósty w eLkę, na tle tego żywopłotu, który już jest? ten za furką na pewno będzie
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 09:23, 10 lis 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Ta rabata może być zupełnie inna niż na rysunku, bardziej awangardowa

Rysując poszłam na łatwiznę i wykorzystałam takie rośliny, które byłyby powtórzeniem w moim ogrodzie.

Może powinnam ją budować zaczynając od części prostopadłej do siatki, a nie odwrotnie.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
siakowa 10:43, 10 lis 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Jagodaa napisał(a)
Ta rabata może być zupełnie inna niż na rysunku, bardziej awangardowa

Rysując poszłam na łatwiznę i wykorzystałam takie rośliny, które byłyby powtórzeniem w moim ogrodzie.

Może powinnam ją budować zaczynając od części prostopadłej do siatki, a nie odwrotnie.

haha ja mam taki problem że jak coś juz zobacze to potem ciężko wymazać to z pamięci i spojrzeć inaczej
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Madzenka 18:33, 10 lis 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ja zawsze głosuje na graby, wiec moj głos sie nie liczy


Aha moze być tez buk
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies