Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Iwony

Ivvvona 20:06, 30 sty 2014


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
Ależ ja nie chce jej wyrzucić, dawniej kiedy kwitła to był taki widok, że warto na niego zaczekać. A hebe, no cóż... okrywałam na zimę a i tak jedno zmarzło całkiem, a pozostałe podmarzły więc je przycięłam i jakoś się pozbierały. Od dwóch lat nie przykrywam - co będzie to będzie.

A glicynia rośnie około 15 lat.
____________________
W ogródku Iwony
annawu 23:56, 30 sty 2014


Dołączył: 17 gru 2011
Posty: 1881
Ivvvona napisał(a)
Pisałam też, że mamy pergolę. Wykonał ją własnoręcznie mój M, który jest prawdziwą "złotą rączką". Nie mamy za to tarasu, projekt naszego domu jest z lat 80-tych, a wtedy taras nie był tak oczywisty jak teraz. Ale zacieniona pergola nam to rekompensuje.



Pergolę masz fantastyczną, i już wyobrażam sobie widok kwitnącej wisterii na tej pergoli

..mam wisterię, ale na ścianie, tnę ją dwa razy do roku, a z kwitnieniem różnie bywa

och jak ja chciała bym mieć taką 'złotą rączkę'
____________________
Ania - W gródku Ani
Ivvvona 16:07, 31 sty 2014


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774


Pierwsze zdjęcie to prawa strona patrząc o furtki. Wjazd do wiaty. Oczywiście to są nasadzenia tymczasowe, na ubiegły sezon. Wszystko to co na brzegu do wywalenia łącznie z kamieniami. Druga strona wjazdu wygląda nieco inaczej, bo kostka nie dochodzi do samej rabaty - pomiędzy jest trawnik. Po obu stronach bramy są wsadzone rajskie jabłonki, no i po lewej spora jodła koreanka. Chciałam na brzegach tych rabat wsadzić coś niskiego, kolorowego, najlepiej niskie krzewy, za nimi może rozplenice, a dalej hortensje Vanilla Fraise. Nie wiem, czy to dobry pomysł? Miejsce sloneczne przez większość dnia, mimo, że strona pólnocna.
Zapraszam chętnych do doradzania. Co kilka głów to nie jedna
____________________
W ogródku Iwony
Ivvvona 16:19, 31 sty 2014


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
Znalazłam jeszcz zdjecia robione z góry. Moze tu bardziej widac o co chodzi.

____________________
W ogródku Iwony
Ivvvona 16:52, 31 sty 2014


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
Mam nadzieje, że z zimą niedługo się pożegnamy i zostana już tylko takie wspomnienia.

____________________
W ogródku Iwony
Kondzio 16:53, 31 sty 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Oby hi hi hi hi uznasz dzisiaj było słońce i -2 stopnie i trochę stopniał śnieg hi hi
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Ivvvona 18:43, 31 sty 2014


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
U nas też było podobnie, ale nie zapeszajmy.

A to dla wszystkich odwiedzajacych. Smacznego!


A od męża dostałam dziś taką oto niespodziankę.
____________________
W ogródku Iwony
annawu 19:20, 31 sty 2014


Dołączył: 17 gru 2011
Posty: 1881
Faworeczkami się już poczęstowałam, bardzo smaczne w planie na dzisiaj u mnie miały być racuchy,
i co, znowu przez O nie ma racuchów, a eMek siedzi i tylko głową kiwa
____________________
Ania - W gródku Ani
grazyna_olsz... 19:27, 31 sty 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 719
POCZĘSTOWAŁAM SIĘ DZIĘKI
Alisonek 20:54, 31 sty 2014


Dołączył: 05 lis 2013
Posty: 2771
Dziękuję za faworka, smakowitości
Kwiatek niesie wiosnę, mąż już ją wyczuł i przyniósł też do Ciebie jej powiew
____________________
w Oborze też mogą być ogrody :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies