Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Iwony

bartek_luberda 20:37, 01 lut 2014


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 2542
hosty śliczne
____________________
Ogródeczek
Ivvvona 20:58, 01 lut 2014


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
Dorota - ja mam podobne przemyślenia co do wcześniejszego chaosu w moim ogrodzie i wpływu ogrodowiska. Największe zmiany dokonały sie przez ostatnie dwa lata - zgadnij pod wpływem czego? Właśnie od ponad dwóch lat czytam ogrodowisko I to jeszcze nie koniec, mam jeszcze sporo do zrobienia.
____________________
W ogródku Iwony
Ivvvona 21:02, 01 lut 2014


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
bartek_luberda napisał(a)
hosty śliczne

Miło mi, że się podobają. Czekam aż osiągną docelowe rozmiary - może za dwa, trzy lata?
____________________
W ogródku Iwony
Alisonek 21:14, 01 lut 2014


Dołączył: 05 lis 2013
Posty: 2771
Jeszcze raz się powtórzę ale hosty są wypasione sporo odmian masz, będzie co w przyszłości co dzielić na mniejsze sadzonki
____________________
w Oborze też mogą być ogrody :)
Ivvvona 21:31, 01 lut 2014


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
Na to liczę
____________________
W ogródku Iwony
malgorzata_s... 21:42, 01 lut 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Przywędrowałam od Ali Wspaniały ogród, całkowicie moje klimaty i moje ulubione roślinki. Ślicznie, nastrojowo Pozdrawiam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Ivvvona 22:07, 01 lut 2014


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
Witaj Gosiu. Miło się czyta takie wpisy Ja Twój ogród widziałam w Mai a wkrótce pojawiłaś się na forum. Oczywiście bywałam u Ciebie cichaczem, ale teraz to się zmieni
____________________
W ogródku Iwony
AgnieszkaW 22:22, 01 lut 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Iwonko, to trudno tak doradzać w oderwaniu od reszty ogrodu, ale mogę tylko podpowiedzieć, że w przedogródku staraj się posadzic rośliny ozdobne cały rok. Przy jodle może trzmielinę na całej połaci lub tawułę Walbuma, by rozjaśnić to miejsce. Nie wiem, czy chcesz się odsłonić od ulicy, czy nie, ile tam masz miejsca itp., to też kierunkuje nasadzenia. Za świerkiem niebieskim może szpaler hortensji bukietowych albo tawuły "Goldflame" i berberys Admiration. Może coś zimozielonego, typu trzmielina, ale cięta w dywanik i choina kanadyjska "Jeddeloh' + jakieś turzyce, może wrzośce. Pozostała jeszcze cała paleta żurawek. Ważne jest, by sadzić większe grupy tego samego gatunku, wtedy to ładnie wygląda. Tyle, co mi na gorąco przyszło do głowy, może jeszcze ktoś doradzi coś innego, pozdrawiam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Gardener27 22:55, 01 lut 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Ivvvona napisał(a)
Pisałam też, że mamy pergolę. Wykonał ją własnoręcznie mój M, który jest prawdziwą "złotą rączką". Nie mamy za to tarasu, projekt naszego domu jest z lat 80-tych, a wtedy taras nie był tak oczywisty jak teraz. Ale zacieniona pergola nam to rekompensuje.



Ta pergola z winem i innymi pnączami ozdobnymi jest kapitalna M to prawdziwa złota rączka bo konstrukcja jest bardzo dopracowana i co najważniejsze ma orginalny wygląd nie tak jak w większości ogrodów same klony bez charakteru W gorące dni aż miło tam się na pewno odpoczywa gdy nad głową tętni życie Pozdrawiam serdecznie Twój ogród zachęca do bywania w nim
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Ivvvona 23:00, 01 lut 2014


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
Dzięki, a pergola powstała całkiem przypadkiem, bo zostało nam drewno z budowy juz zaimpregnowane. Dokupiliśmy brakujące elementy i jest nie wyobrażam sobie teraz ogrodu bez niej.
____________________
W ogródku Iwony
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies