Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek z futrzakami i kamieniami

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek z futrzakami i kamieniami

basia3012 16:58, 18 lut 2018


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9411
Ewo, jeśli chodzi o trzmielinę to też mogłabym coś doradzić bo mam obie na działce. Ta zielono żółta o większych listkach ( bo jest też o mniejszych)jest bardzo ładna, ciepła, rośnie bardziej w "kupie" i w górę trochę też. Ta zielono biała jest elegancka, chłodniejsza w tonacji i puszcza takie odnogi w bok, nieregularne. A na obwódkę przy żółtych Hakonechloe i bordowej żurawce chyba wybrałabym tę zielono białą. Chociaż ta zielono żółta z dużymi listkami u mnie ma mało żółtego więcej zieleni ale może dlatego, że rośnie w cieniu krzewów. Widziałam tę z drobniejszymi listkami i była bardziej żółta ale ona rosła w pełnym słońcu. Tyle mogę doradzić. Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
tulucy 18:26, 19 lut 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Ewcia, koktajlowe to jak chwasty dla mnie, same się sieją i rosną do oporu, te zwykłe czerwone to na pewno. Natomiast z siewu w ubiegłym roku miałam bardzo smaczne słodkie żółte - cytrynek groniasty i czarne - wygląd niespecjalnie apetyczny, jakby brudne, ale m bardzo posmakował i w pracy też się zajadali - Black Cherry.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Kasia_CS 19:01, 19 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
tulucy napisał(a)
Ewcia, koktajlowe to jak chwasty dla mnie, same się sieją i rosną do oporu


Potwierdzam, moja mama nawet w lawendzie miala pomidorki koktajlowe
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
olga80 20:14, 19 lut 2018


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
ja stawiam na biało-zieloną
____________________
Teresa Moje małe królestwo
Nikita 01:33, 20 lut 2018


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Ewik napisał(a)


Ewcia, co to za jegomość? Śliczności !!!
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Urszulla 06:13, 20 lut 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21785
Ewik napisał(a)
Dziewczyny pomocy !!

Potrzebuje zmienić obwódkę z fioletowej żurawki ( którą bardzo lubię ) i padło na trzmielinę . Jak nigdy nie mogę sie zdecydować czy biało-zółtą , czy biało-zieloną .co chwile zmieniam zdanie .



zimą zółto-zielona fajnie by dawała kolor ale czy latem nie będzie za duzo zółtego , są tam też hakone .
biało-zielona bedzie to łagodzić . Na rabatę za obwódkę poprzetykam te fioletowe zurawki .Rabata jest taki jakby trójkąt, z przodu jest ok 5 metrów .




Widziałam u Ciebie rozważania na temat trzmieliny. I odszukałam sobie co chcesz zmienić żeby zostawić swoje doświadczenia.

Biało-zieloną mam u siebie pod jabłonką i widziałam w słynnych Goczałkowicach. Rośnie bardziej plożąco i raczej zadarnia obszar. Jest dość ekspansywna więc trzeba pilnować. Raczej nazwałbym ją obwódką wypełniającą, taką trochę nieregularną.
Obawiam się że przy tak małej ilości miejsca wlazłaby w hortensje i trawy. U mnie możesz ją z daleka zobaczyć na str. 998 (ostatnia fotka z wszystkich postów, pod jabłonką).


Za to zółto-zielona może tworzyć typowe obwódki jak np. Bukszpan. Moi sąsiedzi ogrodnicy mają takie obwódki regularne przy wielu rabatach prowadzone do wysokości 10cm. Miodzio to wygląda.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Ewik 12:40, 20 lut 2018


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Dziewczyny dziękuję za wszystkie rozważania na temat trzmieliny.
Będzie biało -Zielona.
W ogrodzie mam obydwie i w formie obwodek i powiedzmy że kuli a raczej kopułek i zgadzam się z wami odnośnie wyglądu, tempa wzrostu itp . Żółta i u mnie zdecydowanie wigorniej rośnie A teraz zimą wygląda naprawde fajnie.

* Kasia , mam i trzcinniki i molinie ☺

* Łucja dziękuję i będę polować na te odmianę

* Nikita to sesleria haufleriana i tylko jedna wyrywna pokazała kłosy

Patrzę na prognozę pogody i przyznam że zapowiadane mrozy bez grama śniegu u nas wcale mnie nie cieszą .

Jako , że dawno futrzaków nie było a wątek i z nimi jest




____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Anda 12:45, 20 lut 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
Uwielbiam Twoje futrzaki
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Ewik 16:38, 20 lut 2018


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Anda napisał(a)
Uwielbiam Twoje futrzaki


Ja też Bardzo


____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
mirkaka 17:32, 20 lut 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9482
Cudo pieseczki
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies