Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nieuporządkowana działeczka.

Pokaż wątki Pokaż posty

Nieuporządkowana działeczka.

Tess 21:52, 02 kwi 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
paulina_weron_niemiec napisał(a)
Czyli "problem" z tulipanami mam rozwiazany a teraz inna sparwa z czym mozna zestawic kwiatki cebulowe kwitnace wiosna takie jak narcyze, szfirki, krokusy, i iryski, oraz tulipanki, by w pozniejszym czasienie bylo golej ziemi? Myslalam o lawendzie lub wrzosach. Podpowiedzie co lepsze a moze cos innego.

Lawenda i wrzosy - dobre posunięcie.
U kogoś na forum widziałam łączkę krokusową we wrzosach.
Ana_art i Danusia mają krokusy w runiance. Ana_art także w żurawkach.

Trawki, nawet te, które wychodzą dopiero po krokusikach/szafirkach też będą świetne.
Nieżle też wyglądają niskie cebulowe w zimozielonych trawkach.

A wysokie cebulowe trzeba sadzić za roślinami, które zasłonią potem suche badylki.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 21:59, 02 kwi 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Znalazłam łączkę krokusową Noemi
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
paulina_wero... 22:36, 02 kwi 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
z wrzosami wydaje mi się że będzie ładnie i może kwiatuszki troszkę się wysila by się powyciągać bo jak na razie to przy samej ziemi rosną nie wiem dlaczego.
____________________
Nieuporządkowana działeczka
paulina_wero... 22:42, 02 kwi 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
Dziś po przesadzałam "kilka" tui z ogrodzenia na dole w miejsca gdzie mi wypadły jakieś 100 i oplewiłam a na dole na ogrodzenie będą brabanty które nadal zadołowane czekają na wsadzenie. Zostało mi do dosadzenia 21 no i setka brabantów .

A mój kochany M zabrał nas na wycieczkę dziś na Klimkówke i znalazłam piękny korzeń będzie paradnie wyglądał przy oczku jutro wstawię zdjęcia korzenia. moja pierwsza zdobycz
____________________
Nieuporządkowana działeczka
Tess 22:58, 02 kwi 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
paulina_weron_niemiec napisał(a)
z wrzosami wydaje mi się że będzie ładnie i może kwiatuszki troszkę się wysila by się powyciągać bo jak na razie to przy samej ziemi rosną nie wiem dlaczego.

Może masz niską odmianę?
Bo są różne wysokości krokusów . Moja rzeczka jest z niziutkich.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
paulina_wero... 06:44, 03 kwi 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
Aha to nawet nie wiem bo je dostałam ob babci, ale bardziej mi chodziło o szafirki, ledwo głowie ponad ziemię wychylaja. Rosną tak w liściach a nie nad nimi tak samo niektóre tulipany ale to może jakas odmiana
____________________
Nieuporządkowana działeczka
EdytaB 10:02, 03 kwi 2014


Dołączył: 26 sty 2012
Posty: 299
Wpadłam się przywitać
No widzę, że z nieuporządkowanego ogrodu niedługo będzie piękny kawałek ziemi .

Masz dużo miejsca do sadzenia więc polecam Ci bez czarny Eva Radke i kalinę koralową Roseum - szybko rosną , bez problemu sie je tnie.
paulina_wero... 12:18, 03 kwi 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
Moje wczorajsze zdobycze z wyprawy nad Klimkówkę

____________________
Nieuporządkowana działeczka
asiach 12:51, 03 kwi 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Ależ on jest piękny! Tylko musisz go jakoś zabezpieczyć przed warunkami atmosferycznymi , bo ja mam i powoli wszystko się rozpada. Za chwilę nie będzie śladu
EdytaB 12:53, 03 kwi 2014


Dołączył: 26 sty 2012
Posty: 299
bezbarwnymi impregnatami do drzewa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies