Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nieuporządkowana działeczka.

Pokaż wątki Pokaż posty

Nieuporządkowana działeczka.

paulina_wero... 13:15, 22 sie 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
popcarol napisał(a)
Budlejki małe, bo pewnie w tym roku sadzone? Podsyp je ciut wiosną, dorosną do 2m spokojnie w przyszłym sezonie, chyba że to jakieś karłowe odmiany.

Drugą różę zaatakowała czarna plamistość, psiknij czymś na grzyba.

pozdrawiam!


budleje już 3 lata mają, czym je można podsypać? róże muszę spryskać koniecznie.
____________________
Nieuporządkowana działeczka
popcorn 13:17, 22 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hmm.. dziwne, może ten trawnik je atakuje? Korzenie walczą z nim o wodę? Może sucho mają? Sypnij coś - cokolwiek, azofoskę, florovit, ale dopiero wiosną, po ścięciu budlejek ok 30-40 cm nad ziemią. I powinny bujnąć

pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
paulina_wero... 13:47, 24 sie 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
Cóż to za jajeczka? Znalazłam je przy okazji likwidacji opon z ziemi zasypanych częściowo piaskiem, znalazłam wśród nich jaszczorke, ale one są za małe na jaszczorcze. Wielkość ich mogłabym porównać do połowy ziarenka ryżu w kolorze perlowym. Udało mi się tylko te 3 odnaleźć na następny dzień a tak to jest ich dużo.

____________________
Nieuporządkowana działeczka
paulina_wero... 13:51, 24 sie 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
popcarol napisał(a)
Hmm.. dziwne, może ten trawnik je atakuje? Korzenie walczą z nim o wodę? Może sucho mają? Sypnij coś - cokolwiek, azofoskę, florovit, ale dopiero wiosną, po ścięciu budlejek ok 30-40 cm nad ziemią. I powinny bujnąć

pozdrawiam!!


W tym roku to za sucho na 100% nie mają. Nie mam pojęcia co jest ziemię mają wymieszana z piaskiem.
____________________
Nieuporządkowana działeczka
popcorn 10:04, 25 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Nie wiem co to za jajeczka. Budleję skróć na wiosnę -przytnij i zasilaj, powinna bujnąć
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
paulina_wero... 14:08, 30 sie 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
popcarol napisał(a)
Nie wiem co to za jajeczka. Budleję skróć na wiosnę -przytnij i zasilaj, powinna bujnąć
pozdrawiam!


Już wiem co to za jajeczka, niestety są to jajeczka ŚLIMAKÓW !!!!!!!!

może ktoś pomoże jak się ich pozbyć? czy przekopanie ziemi i wystawienie ich na działanie słoneczne pomoże ??

RATUJCIE jest ich masa wszędzie gdzie nie wbije szpadla czy wideł wyłaniają się jajeczka, wszędzie mokro wiec to dla nich pewnie odpowiednie siedlisko, na szczęście również wiele malutkich jaszczurek biega może zaczęły by się żywić ślimakami i ich jajkami.
____________________
Nieuporządkowana działeczka
popcorn 16:42, 30 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Na pewno słońce im zaszkodzi. Ale prócz tego.. nie wiem :/
____________________
Mój nowy ogródek
Agania 07:28, 10 wrz 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Śliczne masz te stfory... ślimaki mają swoich naturalnych wrogów, pisze o jajeczkach, wszystich nie odkopiesz, ja na ślimaki stosuję snacol Brosa, to takie niebieskie granulki, skuteczny srodek.

Widziałam gigantycznego kraba w basenie

Piękna ta miniaturowa budlejka i widoczki cudne

pozdrawiam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Tusiala 08:13, 10 wrz 2014


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
Ja mam 4 budleje, dwie mniejsze - sadzone w ubiegłym sezonie i 2 większe - dwa lata wcześniej. Na wiosnę przycinam je dość mocno a potem rosną jak szalone. Za rok będziesz miała większe, szersze i dorodniejsze
kasiek 13:09, 11 wrz 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
paulina_weron_niemiec napisał(a)
Budlejki - może ktoś pomoże dlaczego takie malutkie?



A dlaczego wokół budlei masz uschnięta trawę? Pryskasz czymś?
Na slimaki granulki w niewielkich odstępach (co 2 tyg czasem musze bo deszcz wypłukuje). Ale odmiany masz sliczne.
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies