Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nieuporządkowana działeczka.

Pokaż wątki Pokaż posty

Nieuporządkowana działeczka.

paulina_wero... 20:02, 05 cze 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
Margaret_ka napisał(a)
Paulina u mnie tez masa śimaków, na różach mszyce, a w trawie jakieś zielsko co rozprzestrzeniło się wszędzie w ciągu 2 tygodni (takie gwiazdki).

A żeby było milej, to wczoraj sąsiad na placu zabił żmije, bo te panny lubią sobie u nas wyłazić z lasu na działki. Echhh....

Lekko nie mamy, no ale co pozostaje.


na ślimaki zakupione teraz jeszcze mszycowy przysmaczek i będzie dobrze bo na prezent urodzinowy już u eMka zamówiłam wyrywacz do chwastów i takie grabie szerokie do liści
____________________
Nieuporządkowana działeczka
malgorzata_s... 20:59, 05 cze 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Paulinko widzę że i u ciebie też plagi U mnie wszystkie Mszyce, mączniak, mrówki, jakieś gąsienice itd. No i leje znów. Pozdrawia
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Gardener27 21:00, 05 cze 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
paulina_weron_niemiec napisał(a)


za ogrodzenie do sąsiada najlepiej tylko pewno w końcu i tak przywędruje z powrotem i szkoda mi sióstr i kuzynostwa którzy maja jak na razie te nieużytki

a co do Randapu jeśli na pryzmę zaplącze się gdzieś perz czy można na pryzmę go stosować czy później po rozłożeniu mógł by zaszkodzić nawożonym roślinom?


Jeśli chodzi o Randap to myślę że na pryzmie kompostu też można by go zastosować tylko trzeba pamiętać o karencji ok miesiąc ale nie jestem ekspertem w tym temacie

Pozdrawiam
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
kasiek 21:52, 05 cze 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Oj robaczkowo, ale ten rok jest wyjatkowo zasobny w robaczki i grzyby, no cóż na to nie ma rady, trza pomóc roslinkom.
Z biegiem czasu bedzie łatwiej!
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Toszka 23:46, 05 cze 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Randap nie rozłoży się ani za miesiąc, ani za rok, ani za 5... bo to nie jest środek biodegradalny. To agresywna chemia.
Żal kompost traktować w ten sposób. Nie będzie go można użyć pod rośliny konsumpcyjne. Proponuję widły amerykańskie. To najlepszy herbicyd w rękach ogrodnika.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
paulina_wero... 16:00, 06 cze 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Paulinko widzę że i u ciebie też plagi U mnie wszystkie Mszyce, mączniak, mrówki, jakieś gąsienice itd. No i leje znów. Pozdrawia


robactwo nas lubi
____________________
Nieuporządkowana działeczka
paulina_wero... 16:00, 06 cze 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
Gardener27 napisał(a)


Jeśli chodzi o Randap to myślę że na pryzmie kompostu też można by go zastosować tylko trzeba pamiętać o karencji ok miesiąc ale nie jestem ekspertem w tym temacie

Pozdrawiam


dzięki wielkie za odpowiedź
____________________
Nieuporządkowana działeczka
paulina_wero... 16:02, 06 cze 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
kasiek napisał(a)
Oj robaczkowo, ale ten rok jest wyjatkowo zasobny w robaczki i grzyby, no cóż na to nie ma rady, trza pomóc roslinkom.
Z biegiem czasu bedzie łatwiej!


trzeba pomóc nie ma rady posadzone niedawno brzózki miały się dobrze aż nagle zaczęły żółknąc a końcówki zasypały się na czarno od mszyc, mus kupić coś na nie.
____________________
Nieuporządkowana działeczka
paulina_wero... 16:05, 06 cze 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
Toszka napisał(a)
Randap nie rozłoży się ani za miesiąc, ani za rok, ani za 5... bo to nie jest środek biodegradalny. To agresywna chemia.
Żal kompost traktować w ten sposób. Nie będzie go można użyć pod rośliny konsumpcyjne. Proponuję widły amerykańskie. To najlepszy herbicyd w rękach ogrodnika.


wideł jestem posiadaczką tylko jak one mogą mi pomóc w walce z perzem?
____________________
Nieuporządkowana działeczka
Toszka 16:22, 06 cze 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
paulina_weron_niemiec napisał(a)


wideł jestem posiadaczką tylko jak one mogą mi pomóc w walce z perzem?


Mogą, uwierz, że mogą w twoich rękach Wybierzesz w ten sposób kłącza, których herbicyd nie ruszy i tak. Z resztą, nawet po zastosowaniu herbicydu (np. selektywny na jednoliścienne Leopard) kłącza musisz wybrać, bo z olbrzymim prawdopodobieństwem za pół roku, lub za rok z pozostawionych kłączy odrodzi się jak Fenix z popiołów.
Dlatego lepiej z kompostu (przecież to nie zbita glina) wybrać widłami, a resztę przesiać na nową pryzmę. Dużo pracy? Dużo, ale czego nie robi się dla rodziny i ogrodu

Widły amerykańskie to moja nieodłączna przyjaciółka w ogrodzie - w przeciwieństwie do szpadla nie tną korzeni nawet przy przesadzaniu roślin. A do wybierania zielska są najlepsze - nimi to właśnie zwalczyłam polanę podagrycznika, który teściowa troskliwie hodowała (variegatus to był) będąc przekonaną, że to klon wyrośnie ;-D Z perzem na codzień też nimi walczę, bo przełazi od sąsiada.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies