Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Skoncentrowany wyciąg z kompostu- ANHK

Pokaż wątki Pokaż posty

Skoncentrowany wyciąg z kompostu- ANHK

Konieczki 11:49, 04 kwi 2016


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Mazan wielkie dzięki. Ja kilkakrotnie studiowałam wątki ale to mi musiało umknąć. A i Encyklopiedę zrobiłam sobie z Twoich wypowiedzi (mam ją i ja i mój tato, siostra, sąsiadka)
____________________
Zielonym do góry... :)
iwka 11:56, 04 kwi 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
to jeszcze ja się podpytam, cięgle się gubię, jakich konkretnie roślin nie opryskiwać OW.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Konieczki 11:58, 04 kwi 2016


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Korzystają z encyklopedii (cytując Mazana):
Wyłącz z OW kwasolubne - pH octanu wynosi ok. 6 - pozostałe opryskuj do końca sezonu.
____________________
Zielonym do góry... :)
Mazan 13:04, 04 kwi 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Konieczki

Zrobiłaś jak moja córka. Wydruk z mojego komputera i broszura blisko 100 kartkowa gotowa, żeby mnie nie nękać. To rozwiązanie chciałem i Tobie zaproponować. Musisz tylko pamiętać, że styl ekologiczny w uprawie różni się trochę od konwencjonalnego. Niczym szczególnym, ale drobiazgi dają się we znaki.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Konieczki 13:07, 04 kwi 2016


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
więc jeśeli będziesz miał jeszcze do nas cierpliwość to pomęczymy Cię pytaniami
Lubimy wyzwania
____________________
Zielonym do góry... :)
frezja 14:43, 04 kwi 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Mazan...to może nie miejsce na ten temat ale...POMOC potrzebna..dzisiaj zauważyłam w kompostowniku pełno płaskich robali..co mam robić ??
Zauważyłam też, że skórki bananowe tam wrzucane są jasno niebieskie..czymś dziwnym pokryte.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Mazan 16:59, 04 kwi 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Frezja

Płaskich robali jest wiele gatunków.
Skórki z bananów często pokrywa któryś z wielu gatunków pleśni pędzlak - penicilium, bywa też chętnie zasiedlana przez kropidlaka - aspergilus. Mają podobne kolory. Niekiedy pokazuje się też trichoderma. Także w takim garniturku. Jak widzisz bez dobrej fotki można tylko pogdybać.
____________________
Mazan - Walerek
Konieczki 20:12, 04 kwi 2016


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Odnośnie penicilium kiedyś moja babcia chciała dziadka ukatrupić, bo kury jej załatwił penicilinką (spleśniały chleb mieszał z pajęczyną) ubaw mamy do dziś jak słyszymy "penicylinka”
____________________
Zielonym do góry... :)
frezja 20:14, 04 kwi 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Mazan napisał(a)
Frezja

Płaskich robali jest wiele gatunków.
Skórki z bananów często pokrywa któryś z wielu gatunków pleśni pędzlak - penicilium, bywa też chętnie zasiedlana przez kropidlaka - aspergilus. Mają podobne kolory. Niekiedy pokazuje się też trichoderma. Także w takim garniturku. Jak widzisz bez dobrej fotki można tylko pogdybać.


Spróbuję jutro coś sfotografować...ale one takie szybkie.Skórek już tam nie wrzucę..; dzięki
____________________
Ewa - Ogrodowy song
frezja 20:56, 04 kwi 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Konieczki napisał(a)
Odnośnie penicilium kiedyś moja babcia chciała dziadka ukatrupić, bo kury jej załatwił penicilinką (spleśniały chleb mieszał z pajęczyną) ubaw mamy do dziś jak słyszymy "penicylinka”


z pajęczyną ??? )kurcze, to może być groźne dla mojego kompostu...
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies