Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Skoncentrowany wyciąg z kompostu- ANHK

Pokaż wątki Pokaż posty

Skoncentrowany wyciąg z kompostu- ANHK

Juzia 08:46, 17 sie 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
Już zamówiłam. Teraz muszę wykombinować dwa wiaderka i przykwrywkę
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
frezja 09:03, 17 sie 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Dzięki Tobie zagłębiłam się w temat bokashi i ...ciekawy jest bardzo;zastanawiam się nad jego zastosowaniem u siebie.Juzia daj znać ,jak "poszło".
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Juzia 09:25, 17 sie 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
frezja napisał(a)
Dzięki Tobie zagłębiłam się w temat bokashi i ...ciekawy jest bardzo;zastanawiam się nad jego zastosowaniem u siebie.Juzia daj znać ,jak "poszło".


Ok
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
rozark 14:09, 31 sie 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
melduję, że pierwszy wyciąg z kompostu mam za sobą - pachniał drożdżami, więc chyba się udał , miał kolor brunatny
____________________
pozdrowionka
waldek727 00:41, 04 wrz 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Życzę powodzenia w ochronie roślin przed patogenami i przywracaniu w ogrodzie biorównowagi.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Juzia 08:24, 14 wrz 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
No i nie wyszło
Wiaderka się zassały i nie można ich oddzielić

Muszę pokombinować z zamontowaniem kranika.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Michal77 21:29, 22 wrz 2015


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 44
cześć

nie chciałbym Cie Justyno zniechęcać ale kranik też nie spełni Twoich oczekiwań. Mówię oczywiście o wiadrach DIY bo cena gotowych wiaderek była dla mnie zaporowa i nigdy ich nie testowałem. Pomimo ze kranik zamontowałem tak nisko jak tylko się to dało przy opróżnianiu dolnego wiaderka zawsze trochę cieczy w nim pozostawało. Po 2 tygodniach robi się nieprzyjemnie. Jeśli wiaderka Ci się zasysają proponuje położyć coś na dno dolnego - i po kłopocie. Ja mam w tej chwili 3 zestawy w tym jeden który właśnie lubił się zasysać i włożyłem do niego po prostu kawałek drewna.

Ps. prośba do moderatorów - może by przenieść posty o bokashi do np. pokrewnego wątku "Preparaty EM" żeby nie zaśmiecać wątku Waldka? Chyba że sam autor nic przeciwko nie ma..
____________________
pozdrawiam Michał
Juzia 21:34, 22 wrz 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
Michal77 napisał(a)
cześć

nie chciałbym Cie Justyno zniechęcać ale kranik też nie spełni Twoich oczekiwań. Mówię oczywiście o wiadrach DIY bo cena gotowych wiaderek była dla mnie zaporowa i nigdy ich nie testowałem. Pomimo ze kranik zamontowałem tak nisko jak tylko się to dało przy opróżnianiu dolnego wiaderka zawsze trochę cieczy w nim pozostawało. Po 2 tygodniach robi się nieprzyjemnie. Jeśli wiaderka Ci się zasysają proponuje położyć coś na dno dolnego - i po kłopocie. Ja mam w tej chwili 3 zestawy w tym jeden który właśnie lubił się zasysać i włożyłem do niego po prostu kawałek drewna.

Ps. prośba do moderatorów - może by przenieść posty o bokashi do np. pokrewnego wątku "Preparaty EM" żeby nie zaśmiecać wątku Waldka? Chyba że sam autor nic przeciwko nie ma..


Fajnie, że napisałeś o kraniku, to nawet nie będę sobie głowy zawracała!!!
Dzięki

A powietrze przez to (że tam jest to drewienko) się nie dostaje?

U mnie to ubijanie resztek chyba zaszkodziło wiaderkom
Spróbuję tak jak piszesz!

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Michal77 20:58, 23 wrz 2015


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 44
Juzia napisał(a)

A powietrze przez to (że tam jest to drewienko) się nie dostaje?


widzę że dręczą Cie te same pytania co mnie kiedyś

odpowiem pytaniem na pytanie: a ile powietrza może się dostać przez powiedzmy milimetrowe (lub większe) otwory w dnie skoro - jak sama piszesz - resztki ubite są aż do bólu?
nie ma co demonizować sprawy - tyle powietrza na pewno nie zaszkodzi.

Nie śmiecę Waldkowi postu i będę dalej kontynuować w wątku "Preparaty EM" - wrzucę tam też fotkę z użycia zawartości wiadra bokashi.
____________________
pozdrawiam Michał
Juzia 21:23, 23 wrz 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
Michal77 napisał(a)


widzę że dręczą Cie te same pytania co mnie kiedyś

odpowiem pytaniem na pytanie: a ile powietrza może się dostać przez powiedzmy milimetrowe (lub większe) otwory w dnie skoro - jak sama piszesz - resztki ubite są aż do bólu?
nie ma co demonizować sprawy - tyle powietrza na pewno nie zaszkodzi.

Nie śmiecę Waldkowi postu i będę dalej kontynuować w wątku "Preparaty EM" - wrzucę tam też fotkę z użycia zawartości wiadra bokashi.




____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies