Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Skoncentrowany wyciąg z kompostu- ANHK

Pokaż wątki Pokaż posty

Skoncentrowany wyciąg z kompostu- ANHK

Mazan 21:06, 04 kwi 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Wspomnijcie jak Kiemlicz Babinicza leczył.


Pozdrawiam




Frezja

Opisz w miarę dokładnie ich wygląd i wielkość.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
frezja 19:37, 06 kwi 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Mazan Ty jesteś niezastąpiony; wstawiam foto...aż się boję,jaka diagnoza.Żebym nie musiała kompostownika opróżniać.

____________________
Ewa - Ogrodowy song
Mazan 22:13, 06 kwi 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Ewa

Przecież to poczciwa stonoga murowa, która lubuje się w resztkach organicznych tak roślinnych, jak i zwierzęcych. W przypadku braku martwych szczątków lecz dużej wilgotności będzie "kasowała" rośliny. Boi się tylko jednego - braku wilgoci. To jest przyczyną jej ucieczki. Jak wszystkie stonogi jest aktywna nocą.

Zabolało?


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
frezja 22:18, 06 kwi 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Uff...bez bólu się obeszło ale chyba nie do końca taka poczciwa..mam ją zwalczać ?

Im więcej o niej czytam, tym bardziej mam jej dość..
____________________
Ewa - Ogrodowy song
frezja 17:03, 09 kwi 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Mazan napisał(a)
Ewa

Przecież to poczciwa stonoga murowa, która lubuje się w resztkach organicznych tak roślinnych, jak i zwierzęcych. W przypadku braku martwych szczątków lecz dużej wilgotności będzie "kasowała" rośliny. Boi się tylko jednego - braku wilgoci. To jest przyczyną jej ucieczki. Jak wszystkie stonogi jest aktywna nocą.

Zabolało?


Pozdrawiam


Mazan,wczoraj brałam kompost do róż..nie zaszkodzi im ?
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Mazan 18:21, 09 kwi 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Frezja

Jeśli masz np. mrówki w korzeniach róż to mogą skoczyć sobie do gardeł, ale na poważnie to one /stonogi/ lubią środowisko wilgotne o stałej, niskiej /ok 15 - 18* C/ temperaturze i jako pożywienie martwą substancję organiczną. Podłoże zabiera dużą część wilgoci i niechciani goście uciekają, czyli zagrożenia nie ma.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
frezja 18:29, 09 kwi 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Mazan napisał(a)
Frezja

Jeśli masz np. mrówki w korzeniach róż to mogą skoczyć sobie do gardeł, ale na poważnie to one /stonogi/ lubią środowisko wilgotne o stałej, niskiej /ok 15 - 18* C/ temperaturze i jako pożywienie martwą substancję organiczną. Podłoże zabiera dużą część wilgoci i niechciani goście uciekają, czyli zagrożenia nie ma.

Pozdrawiam


) bardzo dziękuję. OW je podleję.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
aleksandra_g 09:19, 23 maj 2016


Dołączył: 07 cze 2013
Posty: 1736
Ale lektura do nadrobienia!
____________________
Alex. Rzucona na głęboką wodę... zakładam swoją zieloną odskocznię
Michal77 11:14, 26 maj 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 44
Waldku mam pytanie: czy widzisz przeciwwskazania do zastosowanie melasy buraczanej naszej krajowej produkcji? Nie ma żadnych oznakowań jako produkt ekologiczny a stosowana jako dodatek do pasz. Głównie chodzi mi tu o cenę - 15l można nabyć a niecałe 50zł z przesyłka (All...), a pewnie znajdzie się ktoś w okolicy kto będzie chcieć trochę do własnej produkcji herbatki
____________________
pozdrawiam Michał
Elinka 23:45, 15 maj 2017

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Waldku a jak ja mam kore na rabatach to co , odgarniac i po glebie pryskac, pryskac pi korze , czy pryskac tylko rosliny ?

Dopiero bede stosowac ta metode czy dobrze zrozumialam z najpierw co tydzien, potem co dwa, co miesiac i co dwa miesiace pryskac caly ogrod?

Dziekuje za cenne info i pozdrawiam
____________________
elinkowy-ogrod
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies